Treść opublikowana przez Michaloo24
-
Wałbrzych
Witam. Panowie mam pewien problem. Borykam sie z przeladowaniem turbo. I tu pytanie a zarazem prosba do Was. Czy ktos bylby wstanie mi pomoc i udostepnic swoj zawor N75 i pomoc mi wykluczyc jego niesprawnosc. Mam wymienione wezyki podcisnienia. Wiecie czyszczenie turbo chce odstawic na sam koniec. moze ktos jest dosc obeznany i mial z tym pron\blem i uzyczyl by pomocy to bede wdzieczny. Mi osobiscie pasowaloby po 27 sieprnia gdyz bede mial urlop i troche wolnego czasu. Pozdrawiam wszystkich
-
[ALL B5] Średnica i długość weżyków podciśnienia.
A Panowie powiedzcie mi, bo kupilem dzisiaj wezyk podcisnieniowy 3,2 mm i dopiero w domu zobaczylem ze na nim jest napisane ze do paliw benzyny i oleju i do 0.2 Mpa czy 20 bar. nada sie takie cos do zalozenia?
-
[ALL B5] Średnica i długość weżyków podciśnienia.
tak w szmacianym oplocie, ale ja nie chce zmieniac tych co ida do wtryskow tylko np z gruchy od turbo itp.
-
[ALL B5] Średnica i długość weżyków podciśnienia.
aaaa. gdzies mi sie przewinal przez oczy watek o tych wezykach i tam ktos napisal ze dodac wszystkie dlugosci to wyjdzie ok 3m. i ze w ASO 1m kosztuje ok 30zł , chyba ze cos namieszałem teraz. ale skoro mowisz ze po 1m metrze starczy to fajno.
-
[ALL B5] Średnica i długość weżyków podciśnienia.
dzieki za info. i tak chcialem kupic gdzies po 2metry kazdy.
-
[ALL B5] Średnica i długość weżyków podciśnienia.
a wyobraz sobie kolego ze sciagalem plastikowa oslone silnika bo wymieniałem termostat i czujnik temperatury. Tryb awaryjny łapie z powodu przeladowania, jesli to nic nie zmieni to ok, ale i tak chce zmienic wezyki bo co poniektory maja juz wytarty ten szmaciany oplot.
-
[ALL B5] Średnica i długość weżyków podciśnienia.
Panowie chcialbym wymienic wezyki podcisnienia te co sa w tym szmacianym oplocie(łapie notlauf). wyczytalem ze ich srednica ta 4mm i 6mm. chcialbym sie upewnic czy napewno tak jest. i jak wyglada sytyacja z dlugościa ile mniej wiecej potrzeba z danej srednicy. Jesli w złym miejscu temat prosze o przeniesienie. Dziekuje za pomoc.
-
[ALL B5] Co o tym sądzicie? al'a gwint
nie ma co sie łakomić ... ''jak to mówią chytry traci dwa razy''. lepiej dołożyć i miec pewnosc na czym sie smiga.
-
[ALL B5] Co o tym sądzicie? al'a gwint
na jednej ze stron internetowych znalazłem nawet jak to zamontować. trzeba ta tuleje aluminiowa z gwintem heftnąć spawarka do amortyzatora.. ... ja chyba wole za ta kase kupic same sprezyny i miec pewnosc ze nic mi nie pierdyknie podczas jazdy. tutaj ten watek jest http://www.naglebie.pl/viewtopic.php?p=30760
-
[ALL B5] Co o tym sądzicie? al'a gwint
Panowie co o tym sadzicie. gadałem z kolega na temat zaiweszenia i obnizania i mi wyslal cos takiego http://allegro.pl/sprezyny-z-regulacja-uniwersalne-gwint-i1745849439.html ... jak sadzicie nadawaloby sie to do uzytku? czy lepiej juz same sprezyny obnizajace kupic ? on ma cos podobnego w hondzie civic i jest zadowolony z tego.
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Przydaloby się wiecej fotek. Ale jak jestes zadowolony z zakupu to najważniejsze. Bezawaryjności :good:
-
[B5 AJM] Logowanie Pompy ABS
Witam. Panowie tak jak w temacie. Istnieje możlowość zrobienia logow czy tez sprawdzenie przez VAG pompy ABS? wymienialem ją i tak poprostu chcialbym sobie sprawdzić. Dzieki za info.
-
[ALL B5] Pierwsze VAG-owanie
Dokładnie tak jak napisał przedmówca. ściagnij sobie wersje 311-2 bodajże. u mnie działa bez problemu pod Vista.
-
TDI czyszczenie kierownic VTG
mam w pracy szlifiere tzw magnesówke. musze zobaczyć jak u mnie sie rozbiera i moze tam dam. i nie wiem dokładnie jak wyglada powierzchnia po szkiełkowaniu.
-
TDI czyszczenie kierownic VTG
Panowie a co do czyszczenia jeszcze to mozna te kierownic wypiaskować? tzn wyszkiełkować? bo mam taka mozliwosc za 30 zrobic szkłem.
-
[B5 AJM] B5 1.9 AJM Tip-Tronic Duże spalanie - jakie moga byc przyczyny
na D jakbym jechał i po rownym i ledwo co naciskając na pedał gazu to tez mi wrzuci piatke przy ok własnie 70-75 km/h i podobnie jakbym jechał na tipie i obroty tez mam coś w tych granicach. Płynnie zmienia, nie wydaje mi sie zeby cos szarpało i przyśpiesza dobrze. A Panowie sprawdzałem jeszcze kat synchronizacji to mi skakało raz na -0.3 a raz na -0.5 .... natomiast nie wiem czy dobrze patrzyłem w logach to poszczegolne dawki paliwa nie sa jednakowe.
-
[B5 AJM] B5 1.9 AJM Tip-Tronic Duże spalanie - jakie moga byc przyczyny
policzyłem do tankowania do pelna. co do skrzyni to auto mam od poczatku kwietnia. oleju w niej nie zmienialem i nic nie bylo przy niej robione. błędów na Vagu zwiazanych ze skrzynia tez nie bylo. Nie wiem co to jest ten "lock-up" w tym konwerterze i jak to mozna sprawdzić ?
-
[B5 AJM] B5 1.9 AJM Tip-Tronic Duże spalanie - jakie moga byc przyczyny
na D jezdzi moja dzoewczyna i dopiero wyedy wydaje mi sie ze paliwo z baku ucieka jak szalone. a kat wtrysku czy tam synchronizacji lub dawki paliwa moga miec wplyw na wieksze spalanie?
-
[B5 AJM] B5 1.9 AJM Tip-Tronic Duże spalanie - jakie moga byc przyczyny
nie bardzo rozumiem pytania trzymania silnika przez skrzynie
-
[B5 AJM] B5 1.9 AJM Tip-Tronic Duże spalanie - jakie moga byc przyczyny
logi mam zrobione i sa w dziale diagnostyki a blad mam jedynie z pompa centralnego zamka tutaj link do logów http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=208154.0
-
[B5 AJM] B5 1.9 AJM Tip-Tronic Duże spalanie - jakie moga byc przyczyny
Panowie mam problem taki jak w temacie. na baku tj 55l zrobilem 550km w cyklu mieszanym z przewaga tras i predkościa do 100km/h bez butowania i jezdzie na tipie a nie na pelnym automacie. mogłbym prosić o jakies podpowiedzi w tej kwesti? pozdrawiam i dzieki
-
[B5 AJM] Dodane Logi Dynamiczne.Prosze o analize calości logów.
nie ma zadnych oporów. wszystko jest ok z toczeniem
-
[B5 AJM] Dodane Logi Dynamiczne.Prosze o analize calości logów.
Miałem ostatnio problemy z przeladowaniem turbo ale narazie sie uspokoiło. a mozesz powiedzieć czy widać cos czemu jest zwiekszone spalanie?
-
[B5 AJM] Dodane Logi Dynamiczne.Prosze o analize calości logów.
Dodałem juz komplet logów. Jakby koledzy fachowcy mogli rzucić okiem bede bardzo wdzieczny. I chcialbym zeby sie skonczyl koszmar duzego spalania jak na 1.9 + tip tronica.
-
[B5 AJM] Dodane Logi Dynamiczne.Prosze o analize calości logów.
a możesz cos powiedzieć wiecej na temat tego błedu czy dopiero po dynamicznych logach ?