Treść opublikowana przez Michaloo24
-
[B5 AJM] Po czyszczeniu turbo wyskoczył Notlauf. Prosze o pomoc.
przyznam sie ze tego nie zrobiłem. Vag'a podpinałem ale zero błedów i zrobiłem tylko logi statyczne i BS. O dynamicznych mmoge narazie zapomniec bo w okolicy narazie to sypie i nie zanosi sie na przerwe. No starałem sie jeździć normalnie nie jak dziadzia.
-
[B5 AJM] Po czyszczeniu turbo wyskoczył Notlauf. Prosze o pomoc.
Panowie koledzy mam pytanie do Was fachowców. Jakies 4 miesiace temu czyściłem turbo bo przeładowywało. Wczoraj zatankowałem i chciałem przegonic troche fure i jak na 3 dodawałem gazu to zaraz za 3 tys obrotów było widoczne na obrotomierzu lekkie przycięcie sie obrotów i zachwile ciaglo dalej ale ok 4 tys złapało notlaufa :( Czy to mozliwe zeby sie znowu zasyfilo ? czy moze vos innego. nie usmiecha mi sie znowu wyciaganie turbo bo to w moim silniku troche schodzi.
-
[B5 AFN] Lód w przewodzie do turbo
Wybaczcie za moze głupie pytanie ale co to jest to "oct" ???
-
[B5 AJM] Błąd 01367 Co jest nie tak?
Aha no to bede musial zajzec. ogolnie dla mnie otwiera i zamyka sie ok.
-
[B5 AJM] Błąd 01367 Co jest nie tak?
Panowie taki wyskoczył mi błąd na VAG'u. Coś z centralnym zamkiem ale jak dla mnie to chyba chodzi on dobrze. Auto otwierane z kluczyka. Dzieki za jakąkolwiek pomoc. Address 35 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 862 257 C Component: ZV-Pumpe D14 Coding: 02049 Shop #: WSC 06325 1 Fault Found: 01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak) 35-00 - -
-
Wałbrzych
Cisza przed burzą
-
Wałbrzych
nie nie ja -80 nie chce. to bym musiał miec wydaje mi sie konkret taczke zeby tym jezdzic. tak do -40, a co do tego co pisałem do klechy to jego audi jakos tak wysoko stalo jak bylo na -40.
-
Wałbrzych
No gril dobra sprawa. Co do Twojej PW to przemyśle, tylko że tak na te -40 to wydaje mi sie ze i tak wysoko siedzi.
-
Wałbrzych
Szkoda że mi sie nie udalo pojawić. Mam nadzieje ze nastepnym razem bedzie to mozliwe. Klecha86 masz gwint czy same sprezyny? mam zamiar u siebie cos wsadzic , tak sobie mysle i sie zastanawiam lecz sam nie wiem.
-
Wałbrzych
ta niedziela, ale o ktorej i gdzie ?? To tez dosc ważne.
-
Wałbrzych
Ja bym też mogł sie spotakć jezeli nic mi nie wyskoczy innego.
-
[ALL B5] Zmiana FIS'a.
Witam. Mam pytanie do kolegów. Nie ktorzy sa tutaj dosc długo i chciałbym sie dowiedzieć czy ktos oprocz kolegi " szogun0 " zajmuje sie zmiana z 1/2 fisa na pełny. jesli macie jakies namiary porosze o info tutaj bo moze przyda sie tez innym badz na PW. Pozdrówka
-
Wałbrzych
Wesołych Świat wszystkim z okolic Wałbrzycha, Świdnicy, Świebodzic :hi:
-
[ALL B5] Przerobienie wentylatora chłodnicy.
Termostat wymieniałem z 6 miesiecy temu wraz z czujnikiem ktory znajduje sie za blokiem silnika. nie zmienilem na ori bo jeszcze wtedy nie wiedziałem ze lepiej jest zmienic na ori. byc moze i to wina termostatu.
-
[ALL B5] Przerobienie wentylatora chłodnicy.
moge normalnie zatrzymac i dosc szybko sie zatrzymuje. nie probowałem na rozgrzanym. a to nie wiedziałem że Passat tez ma na wisko, bo nie zagladałem jej pod maske. Myslałem że to tak jak u mojego ojca w golfie IV bo on nie ma wisko. No to jak jest tak samo to i tak mega duzo szybciej sie jej nagrzewa niz mi.
-
[ALL B5] Przerobienie wentylatora chłodnicy.
Witam Panowie. Mam takie pytanie. Czy istnieje mozliwosc przerobić wentylator chłodnicy tak aby sie nie krecił zaraz po odpaleniu samochodu? Jakos tak długo się grzeje samochód. Musze troche przejechać zeby staneło 90* na blacie, a jechałem dzisiaj z kolezanka passatem b5 i u niej duzo szybciej sie nagrzał samochod.
-
[B5 AJM] Głośny silnik
ja mam na blacie 207 tys w pamieci jakies 60 tys i u mnie mozna powiedziec ze podobnie jak na tym filmiku chodzi. To moj pierwszy diesel ale wydaje mi sie ze jest ok. Teściu mechanikiem jest i mowi ze nie ma co sie martwić.
-
[B5 AJM] Dwa błedy po czyszczeniu turbo.
Dzieki kolego za wyczerpujaca wiadomosc. Turbo bylo własnie wyczyszczone i chyba nie skasowałem błedu po jej czyszczeniu. A co do zaworu N239 to czasami bylo tak że zatelepało buda. Będe musial sprawdzic to co napisałeś. Raz jeszcze dzieki
-
[B5 AJM] Dwa błedy po czyszczeniu turbo.
W jaki sposob zwarcie? a jak ma sie sprawa błedu nr 17965 . coś poważnego ?
-
[B5 AJM] Dwa błedy po czyszczeniu turbo.
Witam kolegów fachowcow. Jakis czas temu czyściłem turbo u siebie w aucie. Dzisiaj z ciekawosci podlaczylem Vag'a i wyskoczyly mi dwa takie błedy 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557 - 35-10 - - - Intermittent 19561 - Valve for Intake Manifold Flap (N239): Open or Short to Ground P3105 - 35-10 - - - Intermittent Wczesniej pojawiał sie tylko ten z przeładowaniem. Nie bardzo kapuje ten 1 a drugi w ogole nie jest na liscie błedów. Czekam na odpowiedzi. Pozdrówka.
-
[B5 AJM] Głośny silnik
U mnie podobnie chodzi jak zimny, ale jak sie rozgrzeje to jest inaczej. Kumpel mi cos kiedys gadał własnie o tych szklankach i tez o nie wiem czy dobrze pamietam "spalanie stukowe" czy jakos tak. Nie wiem czy dobrze to okresliłem.
-
[B5 AJM] Duże spalanie
ale chyba w trasie tyle ci pali ... ja mam AJM w tipie i srednie mam 8l a w miscie ok 9.5 teraz jak zaczyna byc zimno. i duzo na forum widzialem wypowiedzi ze te silniki sa akurat pliwozerne.
-
[B5 AJM] Srebrny Avancik .. ;) UPDATE VOL 1 :))) 18"
Fajny wózek :good: i fajno że TIP :) a jak się jeździ na 18''?
-
[B5 AJM] Duże spalanie
nie wiem czy dobrze napisze ale może masz kat synchronizacji źle ustawiony?? skoro był rozrzad zmieniony mogł sie przestawić.
-
[B5 AJM] Nieprawdopodobnie duże spalanie wg FIS
Dokładnie tak jak napisał "Studziany". Sam miałem ostatnio "przyjemnosc" czyscic turbo ;( ;( ;( Powiem ze w AJM'ie nie tak łatwo wyciagnać. Mi zajeło wyciagnecie 7 godzin. :angry: