Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Nieprawdopodobnie duże spalanie wg FIS


hajle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem A4 z końca 2000r. z silnikiem AJM z tiptronickiem

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do mojego wyboru jednak niepokoi mnie średnie spalanie pokazywane przez komputer.

Sprawa jest na tyle świeża, że nie zdążyłem jeszcze sprawdzić spalania najprostszą metodą polegającą na zalaniu

do pełna i sprawdzeniu ile km się wyjeździ.

Spalanie średnie wg komputera nie schodzi poniżej 13 l/100km :kwasny: dodam, że pokonuję krótkie (8km) trasy po Łodzi,

i staram się jeździć bardzo delikatnie.

Poprzedni właściciel zarzekał się, że jemu auto paliło 6-7 l i z lektury niniejszego forum wynika, że jest to standard dla tego

silnika.

Co może być przyczyną tak wysokiego spalania?

Za wszelkie sugestie i opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poprzedni właściciel zarzekał się, że jemu auto paliło 6-7 l i z lektury niniejszego forum wynika, że jest to standard dla tego

silnika.

Co może być przyczyną tak wysokiego spalania?

Za wszelkie sugestie i opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

To musiał kłamać. Standard ale dla manuala. Bo AJM niestety ale lubią rope. Mój w mieście najmniej w historii spalił 6.9l/100km. Chce zaznaczyć ze mówimy tylko o mieście. Jak masz tiptronika to dodaj sobie z automatu 2 l i na dodatek kolejny problem to ze tylko robisz 8 km w miescie to ze koljny litr. No i sie uzbiera. Na dodatek jest zimno. Mój w zime ok 8-9 l palił z manualem ja mam. A więc chyba tak musi być z tą skrzynią. Kolega w pracy tez miał takiego identycznego jak Ty. Po 1 zimie tak jak szybko go kupił tak szybko go oddał. Mówił tylko ze w lato była masakra na poziomie 9l w mieście. O zimie nie wspominał. No i jeszcze 1 sprawa. Pierwsze co zrób to tak jak pisałeś. Zalej do pełna i zobacz jak to wyjdzie. Bo FIS tez lubi kłamać.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie pojedyncze nr.1 wynosiło po zakupie auta ok 8L, a sumaryczne 9.5L. Wyliczyłem po miesiącu, że spala mi jednak ok.7L/100km i FIS błędnie wyświetla. Ustawiłem ostatnio VAGiem wartość 100% na 90% i teraz FIS przekłamuje o 0.2L/100km. Poprzedni właściciel do pracy miał 2 może 3 kilometry więc wiem dlaczego takie wartości spalania się wyświetlały :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kat wtrysku i dawke. Kopci? Filtry kiedy wymieniane?

kat wtrysku w PD?

jak juz to kąt synchronizacji. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poprzedni właściciel zarzekał się, że jemu auto paliło 6-7 l i z lektury niniejszego forum wynika, że jest to standard dla tego

silnika.

Co może być przyczyną tak wysokiego spalania?

Za wszelkie sugestie i opinie z góry dziękuję.

Pozdrawiam

To musiał kłamać. Standard ale dla manuala. Bo AJM niestety ale lubią rope. Mój w mieście najmniej w historii spalił 6.9l/100km. Chce zaznaczyć ze mówimy tylko o mieście. Jak masz tiptronika to dodaj sobie z automatu 2 l i na dodatek kolejny problem to ze tylko robisz 8 km w miescie to ze koljny litr. No i sie uzbiera. Na dodatek jest zimno. Mój w zime ok 8-9 l palił z manualem ja mam. A więc chyba tak musi być z tą skrzynią. Kolega w pracy tez miał takiego identycznego jak Ty. Po 1 zimie tak jak szybko go kupił tak szybko go oddał. Mówił tylko ze w lato była masakra na poziomie 9l w mieście. O zimie nie wspominał. No i jeszcze 1 sprawa. Pierwsze co zrób to tak jak pisałeś. Zalej do pełna i zobacz jak to wyjdzie. Bo FIS tez lubi kłamać.

Pozdro

ZC

Wydaje mi sie kolego, że jesteś w błędzie...

Ja codziennie do szkoły dojeżdżam 8km, z czego 7 to miasto...

Spalanie wyniosło mi MAX 7.8l [wg. FIS] (Mam Automat - Skrzynia Tip-tronic. Silnik również AJM. Również koniec 2000r - avant)

Jeżdżę spokojnie zazwyczaj. Jednak faktem jest również, że nawet ta karteczka ( w bagażniku, obok koła zapasowego - nie wiem jak ją nazwać) podaje, że w mieście auto spala 9.8l/100km

Dodam, że jeżdżąc cały czas do szkoły tak jak wyżej podałem. Jestem w stanie przejechać ok. 690km. - jednak ja latam na oponkach 215/55/16. (Dodam, że jest to spalanie przy obecnych temp. - wcześniej wynosiło jeszcze mniej)

Na trasie spalanie (przy jeździe 120-130km/h) wynosi ok. 5.5l/100km (wg FIS)

Co do wymiany filtrów - jeśli tak mówił sprzedawca ... Podejdź z dystansem ... I sam sprawdź te które możesz sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą gdyż mam kolegę jeżdżącego Audi z silnikiem AJM i u niego spalanie wynosiło 6.2L po mieście- jeździ powoli. Teraz pewnie mu trochę wzrośnie bo temperatury niższe, ale na baku zrobił ostatnio 830km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie ten temat nie powinien być w technicznym bo zaraz się zrobi 1589,5 stron na temat tego że jednemu 1.9TDI pali 3 a drugiemu 5 a jeszcze jednemu 9 , później dojdą ci od 2.5TDI i że im pali 2.8 litra na 100km - dla mnie temat bez sensu i do zamknięcia ale na szczęście nie ja o tym decyduję

@kolego hajle - dopóki nie sprawdzisz przy dystrybutorze to się nie przekonasz czy coś jest nie tak z tym spalaniem

aha no i dla mnie jak komuś 1.9TDI PD pali w mieście poniżej 7 litrów nie powinien mieć takiego silnika bo tylko go zamula i mu szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj po korek i spawdza najlepsze rozwiązanie a wtedy będzie można szukać przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj po korek i spawdza najlepsze rozwiązanie a wtedy będzie można szukać przyczyny

I tak właśnie zamierzam zrobić.

Dziękuję wszystkim za opinie. Odświeżę wątek po sprawdzeniu rzeczywistego spalania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no i dla mnie jak komuś 1.9TDI PD pali w mieście poniżej 7 litrów nie powinien mieć takiego silnika bo tylko go zamula i mu szkodzi

ale w automacie raczej ciezko jest zejsc poniezej 7 w miescie na PD. mi bynajmniej pali 9 +/- 1l zalezy jak noga lezy :evil::naughty: chyba ze ktos jezdzi jak emeryt, ale to wiadomo z czym to sie z biegiem czasu wiaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój kumpel tak jeździ, ale to jego sprawa choć uprzedzałem go wiele razy co może się dziać z autkiem w niedalekiej przyszłości. Ja nie jeżdżę jak emeryt, a pali mi litr więcej niż jemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycinka kierownic w turbo i notlauf - a co się z tym wiąże-> czyszczenie turbo lub regeneracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał "Studziany". Sam miałem ostatnio "przyjemnosc" czyscic turbo ;( ;( ;( Powiem ze w AJM'ie nie tak łatwo wyciagnać. Mi zajeło wyciagnecie 7 godzin. :angry: :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...