Treść opublikowana przez kudin
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI - Szarak
ciezko to dobrze ograc bo mikrofon wylapuje wiatr i sapanie operatora ? im dalej tym drastycznie wycisza. W klipie krotko ze srodka i pare przejazdow z zewnatrz. Fotki od dolu: Wizyta na polerke listw chromowanych i detailing felg:
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI - Szarak
Moge sprobowac zrobic fotki z dolu, o zewnatrz chodzi Ci dzwiek z przejazdu ?
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI - Szarak
Posty jeden po drugim, ale dzisiaj troche spontanicznie aktywowalem zegary z S4 przez OBD Eleven. Efekt bardzo mi sie podoba takze narazie zostaja VID-20230729-WA0004.mp4
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI - Szarak
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI - Szarak
Dodane zdjecia srodka Szczerze nie mam pojecia, podmienilem za doplata. Z kilku modeli ktore mialem do wyboru te siadly mi najbardziej. Ciezko mi porownywac przed i po w twardych danych bo kupilem Dragy dopiero po chipie, a ze zrobilem go dosc szybko po zakupie nie mam punktu odniesienia ze spalaniem. Wydaje mi sie ze jezdac spokojnie pali ciutke mniej ( 0.3l / 100km ) przyspieszenie okolo -0.5 sek 0-100 Najwiecej mocy przybylo srodkiem wiec przemieszczanie sie w zakresie obrotow do 5.000 jest duzo zwawsze. Jak widzisz po wykresie male turbo zdycha gora.
-
Terminator: Hunter Killer - Moje nowe spolszczenie.
o co chodzi ?
-
Przepustnica wydechu A4 b9 2.0 TFSI 252KM
Stary watek ale tez szukalem czego sie spodziewac. Dla chetnych moge ograc jak brzmi wydech bez srodkowych tlumikow na 2 przepustnicach przed koncowymi tlumikami. W linku ponizej seria -> klapy zamkniete bez srodkowych tlumikow -> klapy otwarte.
-
A4 B9 Avant 3.0 TDI CRTC Quattro S-line biały lodowiec.
Zalezy gdzie robisz w B8 mialem wybor, zostac przy ori, dolozyc jakies bicepsy, jak ma byc grubsza to o ile mniej wiecej. To wplywa na koszt oczywiscie
-
Opinie o Audi A4 B9 2.0 TFSI 190 KM
Po roku jazdy nic mi sie nie rzucilo w oczy ani w moim egzemplarzu ani po opiniach online. Wymiana plynow, filtrow i smigaj.
-
Audi A4 B9 2.0 TFSI - Szarak
Witam, Po B8 przyszedl czas na B9 ktore mam juz okolo rok. B8: 1.8 TFSI CJEB 170KM 320Nm --> 246 KM 409 Nm Wykres po chipie: Mysle ze zamknalbym licznik gdyby bylo jeszcze troche miejsca. B9: Pare rzeczy ktore zawsze chcialem miec sa juz zrobione wiec licze na pomysly i nowe inspiracje ? Silnik: 2.0 TFSI DEMA 190KM 320 Nm --> 237 KM 428 Nm Rocznik: 2018 Przebieg w chwili zakupu: 77.777 Wyposazenie: nic szczegolnego -> WAUZZZF46JA097354 (1).pdf Zmiany chronologicznie: - zmiana felg z 18" na 19" + nowe opony Pirelli Powergy P6000 245/35/19 Z wiekszym kolem i dobra trakcja poszedl wirus: Po felgach i mocy przyszedl czas na porzadne audio: Audison AP 6.5 drzwi + wyciszenie matami Audison AP 1 P tweetery HELIX k10 se.2 sub MATCH UP 8 DSP processor dzwieku + wzmak Audio zamontowane i zestrojone przez firme zajmujaca sie car audio. Samo strojenie to 2 godzinny proces. Po tym i okolo 40-60 godzin na wygrzanie glosnikow w cenie jest potencjalna wizyta na dostrojenie z czego nie musialem korzystac. Dzwiek w porownaniu do serii nie do opisania.. gra od minimum po max bardzo czysto w pelnym zakresie wszystkich czestotliwosci ze scena skierowana w kierowce. Po wypadnie na urlop do Sloweni gdzie auto zaskoczylo spalaniem: Ostatnia zmiana to wydech. Pozbycie sie 2 srodkowych tlumikow i zalozenie 2 przepustnic na ostatnie tlumiki. Zamkniete brzmia cicho jak w serii z lekkim "pierdnieciem" przy zmianie biegow a przy otwartych jest dosc wulgarnie Filmik z launchem seria-> klapy zamkniete-> klapy otwarte: Mam nadzieje ze doradzicie i zainspirujecie co mozna robic dalej. Jesli cos wpadnie postaram sie updatowac watek. 02.07.2023 - Zdjecia srodka
-
Audi A4 B9 Avant 40 TFSI quattro S line Competition plus
230-240 KM Pokaz jak teraz wyglada ?
-
DSP vs konwerter Hi-low
Nie znam sie az tak ale nie powiedzialbym ze to 5%. z tego co zrozumialem przy moim montazu, kazdy zestaw ma swoje pasmo w ktorym powinien grac. Glosniki sa stworzone do pewnych mocy i ustawien czego nie uzyskasz bez DSP. Szczegolnie z subem gdzie dochodzi do nalozenia na siebie czestotliwosci z glosnikow w drzwiach i samego suba. Seryjny zestaw moze grac do 30% lepiej pod DSP ( wystrojonym ) Zaryzykuje stwierdzenie ze lepiej brzmialoby audio na tanszym zestawie glosnikow dobrze zestrojonych niz na 3 droznym podpietym pod ori lub dolozonego wzmaka ktory jest wystrojony pod papierowe glosniki. Jesli masz taka mozliwosc polecam posluchac u kogos jak to gra i co to daje. DSP kupujesz raz i mozesz na nim stroic kazde kolejne audio w nastepnych samochodach Oczywiscie kazdy wybiera pod siebie wiec mam nadzieje ze czego nie wybierzesz bedziesz zadowolony.
-
DSP vs konwerter Hi-low
Mam DSP i musze przyznac ze po rozmowie ze szpecem ktory to stroil warto... strojenie trwalo 2 godziny. Mozna wydobyc z glosnikow ich potencjal i dostosowac pod swoje preferencje. Odnoszac sie zatem do punktow: no nie jest prosta, mozna samemu cos poprawic ale ciezko bez doswiadczenia uzyskac ten max potencjal. Mozna ustawic indywidualnie na glosnik pasmo w Hz, opoznienie w ms przez co uzyskasz scene na kierowce, przod, srodek auta ( zalezy od preferencji ) mozesz idealnie uzyskac cale pasmo przez specyfikacje glosnikow i pokrycie basu, srednich po wysokie tak zeby nie przewazal i nie brakowalo zadnej z czestotliwosci. Jezeli chcesz pojsc o krok dalej to tak.
-
[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18
a co to zmienia przy jednym pomiarze od pewnie 1000 a drugim nie wiadomo czemu od 2000 ?
-
[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18
dziwnie zmierzyli serie.. wyglada jak po zmianie biegu zamiast od niskich obrotow. Czemu robic pomiar od prawie 2k ?
-
Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
i tak 2 miesiace pozniej zglosilem sie do szpeca od car audio. Wymiana przednich tweeterow, dezaktywacje centralnego zeby nie psuc sceny, wymiana glosnikow drzwi przod, wygluszenie drzwi, subwoofer i wisienka na torcie.. procesor dzwieku z 2 godzinnym strojeniem. Efekt ciezki do opisania bo dobrze jakosciowo mozna sluchac muzyki prawie na minimum az po sam max. Czysto, bez zaklocen. dzwiek skierowany w kierowce. Teraz przyjemnie slucha sie muzyki, podcastow, radia na codzien i nic nie kluje juz w uszy W gratisie dostalem remote do regulowania basem + mozliwosc sterowania scena basu gdzie wydaje sie jakby sub byl pod fotelem i plynnie mozna przejsc do mementu w ktorym bas leci z tylu. taki bajer.. Glosniki: Audison AP 6.5 drzwi Audison AP 1 P tweetery HELIX k10 se.2 sub MATCH UP 8 DSP processor dzwieku + wzmak
-
Wasze spalanie w A4 B9 TFSI / Problem z wyborem silnika
- Chiptuning A4 B9 2.0 TFSI 252 km
nie wiadomo czy to nie skalibrowana hamownia czy faktycznie tak wysoka seria. Finalnie liczy sie sam przyrost bo na szczesnie mierzony na tych samych rolkach i tyle.- Modyfikacje 2.0 252 konie
s-tronic tak. zaleznie od modelu trzeba zniesc limiter Nm i poprawic cinienia na sprzeglach zmniejszajac ryzyko uslizgow. nie wiem czy to juz nie jest wypadowa szybszych zmian- Galeria felg Audi A4 czyli pokażcie swoje fele
- Opinie o Audi A4 B9 2.0 TFSI 190 KM
moze i mozna ale nie jest to zalecane. 190KM jest z tego co sie dowiedzialem od gregor10 oraz Holenderskiego tunera- dosc odchudzony. zalecenia sa na okolo 230-240 i okolo 450Nm w stroniku. Stad u mnie obecnia w silniku DEMA 237KM i 428Nm. Auto mam ogolnie miesiac i po programie min. spalanie sie nie zmienilo ( co innego z maxymalnym ) jadac 25km do pracy autostrada ( NL limit 100 km/h... ) srednie 5,8. srednie z calego zbiornika 6,7. dla mnie wynik mega biorac pod uwage krotkie trasy do sklepu, kola 19tki i wiecznie wlaczona klime.- Wymiana głośników fabrycznych w Audi A4 B9
Jest ktos jeszcze kto wymienil audio i moze cos polecic ? Standardowym wydaje sie lepsze glosniki, wygluszyc drzwi i oczywiscie podpiac wszystko pod wzmaka. Jakie glosniki / wzmak macie godne polecenia ?- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Prosze i dziekuje WAUZZZF46JA097354- Logi TFSI
Podbijam pytanie, co i gdzie warto / mozna sprawdzic ?- A5 8T Sportback S5 Black Edition Daytona Grey
nie mam jeszcze, wstepne pomiary 6 z hakiem do 100. za miesiac jade wymienic sprzeglo bo slizga sie przy zmianie z 1 na 2... 180k przebieg i ori sprzeglo. sa tez na facebooku ich prace. nie daleko jest Lake Hill hotel wiec jest gdzie odpoczac. U nich bede robil tez sprzeglo ( ASO 11k .. ) a w Holandii nie byli nawet w stanie w ASO wyliczyc przyblizonej kwoty.. - Chiptuning A4 B9 2.0 TFSI 252 km