Treść opublikowana przez adbur
-
EXEO - kontrolka dynamicznej regulacji xenonów
Witam szanowne forum, mam pytanko związane ze sporadycznym zapalaniem się kontrolki od dynamicznej regulacji xenonów. Kontrolka zapala się raz na 500-1000km po przejechaniu przez "polskie" nierówności (dziury) i sama gaśnie po około 30sekundach. Zgłaszałem to na przeglądach lecz błąd nie zostawał w pamięci, teraz przy przeglądzie okresowym wyłapano sporadyczny błąd czujnika g78 (lewy przedni wahacz), zostawiłem auto na 2 dni w serwisie , dłubali w instalacji, sprawdzali na różne sposoby i nic nie znaleźli. Może szanowne forum coś doadzi bo w 2-óch różnych serwisach Seata w zach-pomorskim mówią,że TTTM.
-
[B6 AWX] Dziwny dzwięk przy pracy silnika
Jeżeli masz to auto co w opisie 2012r to nie masz takiego silnika jak w opisie 1,9 tdi PD tylko 2,0 tdi CR, u mnie w silniku 2,0 tdi CR ten dźwięk też występuje. Już gdzieś pisało o tym na forum, wydaje mi się że to związane jest z filtrem cząstek stałych DPF - norma TTTM. Znalazłem > http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/b7-blb-to-dzwiek-prosba-analize-170083/
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
W moim seacie EXEO jest "twój" silnik, auto mam na gwarancji(przebieg 33 000km) ASO leje castrola i ja tam nie narzekam-pamiętaj, że olej musi spełniać normę 507.00 VW.
-
[B7 BPW] Buczenie w silniku
Ja mam identyczne wrażenie-auto podczas wypalania DPF jest o wiele mocniejsze,lepiej się wkręca i "gubi" wszystkich na światłach ps. z tym buczeniem mam identycznie, auto tak miało od nowości (teraz 26000 km przebiegu)
-
[ALL B6] Przy zgaśnięciu silnik "odpada"
Mam tak samo u siebie i to też mój pierwszy w życiu diesel(w poprzednich 5-ciu benzyniakach/lpg tego nie było).
-
[B7 BLB] Co to za dzwięk prośba o analizę.
Też to czasami słyszę u siebie , najbardziej słychać gdy DPF jest wypalany (przebieg auta 21500km) też się na początku dziwiłem ale chyba TTTM
-
[ALL B8] Jaki rozrząd w 2.0 tdi CR 143KM
Pasek i chyba wymiana przy 120 tys km.
-
[B8 CAG] Problem z 1 i 2 biegiem na zimno
Biegi wchodzą ok, jedynie w niskich temperaturach około -10 gorzej jakby 2-gi bieg wchodził. Jak się przesiadłem z civica 8gen na exeo to jedynie biegami byłem rozczarowany(reszta ok), w civicu wchodzą pecyzyjnie z charakterystycznym kliknięciem a w exeo się poczułem w jak moim dawnym golfie 2.
-
[B8 CAG] Problem z 1 i 2 biegiem na zimno
Dlaczego zostało Tobie tylko 6 miesięcy gwarancji, ja mam exeo też z 2009r i mam 5 lat gwarancji do 11.2014??
-
[ALL B7] Montaż bixenonów skrętnych w miejsce zwykłych bixenonów
Mam 21 tys przebiegu i jeszcze 4 lata gwarancji więc jest trochę czasu na samopsucie auta :> , na gwarancji wymieniali mi już prawą lampę bo na wolnych obrotach stojąc przed ścianą było widać jak światło drży, prawa soczewka też miała zauważalne drgania.
-
[ALL B7] Montaż bixenonów skrętnych w miejsce zwykłych bixenonów
Fantomas, mam pytanko ponieważ mam bixenony AFS w swoim seacie exeo i w serwisie twierdzą, że drganie tych świateł po jeździe na polskich(dziurawych) drogach to normalka i tak ma być,czy takowe drgania powiedzmy przy jeździe 70km/h w nocy na naszych drogach u ciebie występują??
-
[B8 CAG] Niedogrzewanie się silnika w niskich temperaturach
Byłem w serwisie na przeglądzie po 15000km i mówiłem o tym,że przy 3 stopniach na dworze auto rozgrzewa się do 90 st przez około 10kilometrów- serwis stwierdził że to norma i że 2 Exeo stojące jako testówki (kombi i sedan oba 143km) mają tak samo.
-
[B8 CAG] Niedogrzewanie się silnika w niskich temperaturach
W swoim EXEO mam identycznie jak Ty-jutro mam przegląd po 15000 to się podpytam w serwisie co i jak.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszyskich, jeżdże A4 B7 w hiszpańskim wydaniu:) czyli seat exeo. Pozdrawiam wszystkich. [mod]*proszę czytać FAQ odpowiednich działów, bo nie stosujesz się do nich[/mod]