Treść opublikowana przez woszu
-
[ALL B6] Modyfikacja poduszki powietrznej na multifunckję?
Kodowanie to nie problem. Tylko zgromadzić wszystkie tajle, jak się $ nie ma na to:) Ale nie spieszy się, pomalutku, poczekam na okazje
-
[ALL B6] Modyfikacja poduszki powietrznej na multifunckję?
temat czytałem, ale pod kątem instalacji tempomatu. Jak widać, do kiery multi trochę rzeczy trzeba skompletować, więc długa droga przede mną;]
-
[ALL B6] Modyfikacja poduszki powietrznej na multifunckję?
Jaki moduł w środku kierownicy? Wyciągałem przecież kierownicę i tam jest poducha, ślizg i kabelki łączące go z poduchą. Żadnego innego modułu w środku kierownicy nie widziałem....
-
[ALL B6] Modyfikacja poduszki powietrznej na multifunckję?
moduł z obsługa multi już mam już mam. Nawet podgrzewaną kiere mogę założyć;] Zostały by tylko te taśmy. Napisałem do gościa z tego linku z allegro i odpisał mi, że poducha jest przynitowana do obudowy 6-ma nitami. Trzeba by je rozwiercić i przynitować nową poduchę. Nie byłby to wielki problem. Tylko została im jakaś zielona, więc tej na pewno nie kupię. Ale na przyszłość muszę pomyśleć, bo całe poduchy sobie nieźle cenią....
-
[ALL B6] Modyfikacja poduszki powietrznej na multifunckję?
Ten wątek oczywiście widziałem, ale nie przeglądałem całego bo spory jest:) Jestem właśnie po wymianie modułu kierownicy i montażu tempomatu. Teraz mi się zachciało kiery multi, ale jak to zwykle bywa mam za mało $$ na ori poduche. Wiem że będę jeszcze potrzebował taśmę do multi, ale od czegoś trzeba zacząć.
-
[ALL B6] Modyfikacja poduszki powietrznej na multifunckję?
Witam. Czy jest możliwość wymiany samej obudowy poduszki powietrznej? Na tej aukcji dostępne są "zaślepki" z multifunkcją. http://allegro.pl/audi-a4-8e0-air-bag-zaslepka-multifunkcja-i1740040532.html Mam taką właśnie poduchę, i zastanawiam się czy dało by się tą obudowę przełożyć i za niewielkie pieniądze mieć poduchę z multi.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Katalizator wymieniony, a raczej zastąpiony zamiennikiem od pana Andrzeja Gruchota. Dodatkowo zaślepiony EGR i wężyk podciśnienia sterujący nim.[br]Dopisany: 13 Listopad 2010, 12:17_________________________________________________Nie orientuje się ktoś ile może być wart ten katalizator? http://allegro.pl/katalizator-z-audi-a4-b6-avf-pelny-i-sprawny-i1319690375.html Dałem ogłoszenie w dziale Sprzedam, ale zaraz zjebka że ceny nie podaje:) Nie bardzo wiem ile mogę za niego krzyknąć
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Ruszałem sztangą jak turbina była na stole i nic nie było słychać. Może tylko pod obciążeniem.... Już sam nie wiem co to może być, to sie różnych rzeczy chwytam:)
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
No to konstruktorzy nie pomyśleli że to będzie wydawało takie wkurwiające dźwięki? Może jest jakiś sposób, żeby się tego szurania pozbyc.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
No za płyn (2x1,5l) i termostat 188zł[br]Dopisany: 08 Listopad 2010, 07:18_________________________________________________ Właśnie jestem na etapie czyszczenia turbiny i zauważyłem coś dziwnego. Opisałem w tym wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=169570[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 16:26_________________________________________________No niestety, po złożeniu dźwięk pozostał. Z tym, że teraz jak się wsłuc**ję to jednak mam wątpliwości czy to ta blacha... To jednak troszke inny dźwięk. Nie taki metaliczny
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
No niestety, po złożeniu dźwięk pozostał. Z tym, że teraz jak się wsłuc**ję to jednak mam wątpliwości czy to ta blacha... To jednak troszke inny dźwięk. Nie taki metaliczny
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Z wirnikiem problemu nie ma żadnego. Luz w dopuszczalnych granicach - ok.1mm i nic nie ociera. Tylko ta pieprzona blacha... Może spróbuje ją podgiąć, żeby ją dobrze docisnęło.
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Sam wirnik obraca się cicho. Ta blacha hałasuje. Na filmie widać, że jakby miała za duzy otwór i jest za luźna, czy coś...[br]Dopisany: 11 Listopad 2010, 16:35_________________________________________________Wywalić to raczej chyba jej nie można. Ale kutwa nie wiem co teraz zrobić. Jak już wyciągnięta turbina, to można by pokombinować, bo szkoda by było roboty;]
-
[B6 AWX] Niepokojący dźwięk
Mam pytanie w związku z tematem. Właśnie jestem na etapie czyszczenia turbiny i zauważyłem coś dziwnego. Opisałem w tym wątku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=169570
-
[B6 AVF] Ruchomy element turbiny, powodujący odgłosy szurania.
Witam. Właśnie rozebrałem turbinę w związku z dziwnym dźwiękiem który wydobywa się z jej okolic. Jest nawet duży wątek na ten temat, ale już ciągnie się kilka lat i nikt nie wyczaił co jest. Po rozebraniu i wyczyszczeniu zauważyłem dziwnie luźną blaszkę pod wirnikiem. Jak zakręciłem, to o coś ta blaszka szura. Wydaje mi się, że to może być właśnie ten dźwięk, który mnie niepokoił. Na zdjęciu zaznaczyłem tą blaszkę. Załączam też film na którym widać i słychać zachowanie tej blaszki po zakręceniu. Proszę napiszcie mi czy tak ma być?
-
[ALL B6] Prośba o identyfikację przewodów
Antena wywalona, w to miejsce założyłem stałą antenę CB. Temat do zamknięcia
-
[ALL] Polecam Warsztat Samochodowy !!! Katowice
Mi się u Rafała najbardziej podoba to, że zawsze robi z moją furą na poczekaniu. Tzn najpierw się oczywiście umawiamy na konkretny termin, bo nie mam możliwości zostawienia samochodu..
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Witam. Będe działał w pszyszły weekend. Na liście mam przede wszystkim sprawdzenie wszystkich przewodów dolotowych, IC, itp itd. :0 Będę wyciągał też do czyszczenia turbo i przy okazji wywalam katalizator, wstawiając zamiennik zakupiony na allegro od użytkownika tlumiki-gruchot. Wymieniam tez termostat i płyn chłodniczy (G12++) i jak się uda to jeszcze wyczyszczę kolektor dolotowy i zaślepię EGR. Jeżeli się coś poprawi to oczywiście napiszę. Miałem jechać do ASO na diagnozę, ale powiedzieli mi 200zł, więc najpierw sam spróbuję Pozdrawiam
-
Rocznica ślubu. Może wypad do SPA??
Polecam fajną stronę http://www.groupon.pl/ Sporo miast z całego kraju i często pojawiają się oferty SPA, czy weekend w hotelu. Zarąbiste promocje - ceny super
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
http://www.youtube.com/watch?v=Vo0Cazxj_yc
-
Stereogramy
Polecam, fajna zabawa dla osób które potrafią oszukać swój mózg http://umbo.w.interia.pl/ste/galeria1.html Na necie jest tego trochę
-
Kto zna dobry sposób na ściągnięcie długu ?
No skoro nie odbiera tel to najlepiej podjechać chyba osobiście do gościa. Ewentualnie zabrać większych kolegów (ale na razie bez basebali:))
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Witam. Co do pasażera słuchacza, to już to dawno załatwiłem. Dźwięk wyraźnie słyszalny z prawej strony - potwierdzone i kropka:) A co do postoju to cisza żadnego szurania. Też podejrzewałem sprzęgło, ale żadnych objawów jego padania. Obroty nie falują, nic nie szarpie. Dzisiaj pojechałem na stację diagnostyczną, chciałem na rolkach sprawdzić, ale okazało się że te rolki się nie nadają i kazali mi na hamownie podjechać.... W następny weekend będę miał trochę wolnego, więc coś czuję że sprężarka wyleci na stół do przeglądu. Może wyjdzie w praniu co i jak, bo takie gdybanie to pewnie do niczego nie doprowadzi... Przy okazji posprawdzam tam śruby, wydechy i inne pierdoły. Może się coś poluzowało i w drgania wpada, kto wie.
-
[B6 AVF] Proszę o analizę logów
Sprzęgło słychać, przydało by się wymienić. Podobnie z napinaczem. Ale pisałem że dźwięk słychać wyraźnie z prawej strony jak siedzę za kierownicą. A alternator jest na wprost.... Poza tym, na luzie też by charczał. Jak wracałem z pracy to jeszcze potestowałem i słychać ten dźwięk również bez wciskania sprzęgła, tylko odjęcie gazu i hamowanie silnikiem. Przy wciśnięciu sprzęgła słychać wyraźniej, ale jest to pewnie spowodowane tym, że silnik się wycisza.
-
[B6 AVF] Czy wymienić płyn chłodzący?
No to wychodzi że płyn Skody jest droższy???