Treść opublikowana przez Krycha
-
[B5 AFN] glebokosc montazowa glosnikow przednich
musisz kupić odpowiedni adapter bo oryginalne głośniki są na 3 śruby. A jeśli chodzi o głębokość to tam jest w ciul miejsca jeśli przykręcasz do tapicerki więc większość głośników Ci wejdzie. Do tapicerki mocowania nie zalecam .Przejrzyj sobie forum było jak zamocować głośnik bez przerabiana tapicerki do konstrukcji drzwi. Zdecydowanie lepsza opcja.
-
[B5 sedan] jakie głośniki i gdzie
Masz sedana? To o ile dobrze mi się wydaje w drzwiach teraz nawet nie masz dziur? To nawet tam nic nie wkładaj i nie niszcz boczków, skup sie na przedniej scenie a zobaczysz że i z tyłu będzie dużo sopranu. Ostatecznie możesz dać jakieś dwudrożne głośniki w deskę, ale według mnie lepiej dołożyć kasę z tylnych głośników do dobrego przedniego zestawu :th:
-
wybor wzmacniacza i subwoofera - podsumowanie
Sprawdź sobie jaką zaleca producent objętość skrzyni i wylicz sobie która najbardziej pasuje pod ten głośnik, bo niektórzy producenci to wsadzają głośniki na palę do niepasujących skrzynek.
-
[B5 sedan] jakie głośniki i gdzie
Po cóż tyle głośników co ty kino domowe chcesz zrobić w aucie? Podstawa to dobry przedni zestaw i subik w bagażniku. Według mnie nie ma sensu przesadzać.
-
[B5 AFN] Głośniki Tył + Przód bedzie dobrze?
Raczej nie spalisz jak nie będziesz szalał z głośnością, chodź tyle głośników podpiętych pod jeden kanał? Raczej będzie słabe to granie :gwizdanie:
-
wybor wzmacniacza i subwoofera - podsumowanie
JBL płacisz za markę i za logo po prostu są drogie w stosunku do swojej jakości. Co do tych sklepów z allegro to patrz na cenę tylko bo wszystkie te skrzynki są takie same. Ale szczególną uwagę zwróć na grubość mdf z jakiego są zrobione bo tam mogą się różnić.
-
[B5 ADP] [A4 B5] wyciszanie subwoofera
Nic nie trzeba robić, powinno tam być już wygłuszenie jeśli kupiłeś w sklepie. Ale jak nie ma to połóż na ściankach watę do wygłuszania lub jakiś filc.
-
wybor wzmacniacza i subwoofera - podsumowanie
Na pewno się to komuś przyda bo wszystko co ważne zebrane w kupę. Nawet są moje zdania. Według mnie trzeba trzymać się jednej zasady przy tworzeniu grania: Przód drzwi wygłuszone + panele + głośniki odseparowane 16stki podpięte pod wzmacniacz, z tyłu w bagażniku sub + wzmacniacz i nic więcej do szczęście nie potrzebne :th:[br]Dopisany: 16 Grudzień 2007, 12:47 _________________________________________________Kenny co do Twoich pytań to nie bierz suba JBL na pewno, z tańszych możesz wyrwać coś z Powerbass lub Hertz na pewno będziesz bardziej zadowolony. Wzmacniacz do suba z tanich to Carpower szukaj jakiegoś dwakanałowca i mostku go zepniesz albo 4 kanałówki to przy okazji napędzi Ci przód. Aha i Carpower nieco kłamie przy swoich danych więc nie zwracaj tak dosłownie na to uwagi
-
Pomóżcie Jakie Maskownice ? Półka Tylna
Ja miałem całą druga półke i stamtąd wyciągnąłem. Poszukaj gdzieś tanio jakiejś całej półki czasami zdarzają sie okazje.
-
Pomóżcie Jakie Maskownice ? Półka Tylna
Będą pasowały oryginalne maskownice, szukaj po allegro może znajdziesz, ja u siebie tez nie miałem i znalazłem.
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
Będziesz robił coś na wzór tak jak na tym co ci dałem link? Będziesz montował głośnik do metalowych części drzwi czy do tapicerki na panelu? Wygłuszanie drzwi masz na fotach pokazane bardzo ładnie. Ciężko jest dobrze wygłuszyć drzwi w A4 bo są duże otwory technologiczne i ciężkie jest to sztywno zatkać. Za samym głośnikiem możesz dać więcej maty na blachę bo tam występują największe drgania. Pamiętam o szczelnym obklejeniu drzwi by zakryć wszystkie możliwe otwory. Kable? Zasilanie puszczasz lewym progiem a prawym cinche. Pamiętam że nie mogą być one koło siebie
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
Pucek za taką robotę powiedzieli mi 800zł tzn wykonanie paneli, mocowanie głośnika do drzwi i ładne obszycie oczywiście bez wygłuszania. Więc sądzę że warto chyba samemu się za to zabrać oczywiście jeśli ma się coś chęci i zapału do pracy.
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
Pucek wbij tu http://www.caraudioreda.pl/index.php galeria i poprzednie projekty. Tam masz foty A4 i wszystko pokazane co i jak. Co do sprzętu nie ma żadnych zastrzeżeń, wszystko w jak najlepszym porządku.
-
[B5 ADR] Czy blacha w bagażniku przeszkadza w odsłuchu basu ?
W niczym ona nie przeszkadza. Bas spokojnie wędruje do kabiny, mi tam ona w niczym nie przeszkadza. Wyjęte mam głośniki z półki więc tamtędy sporo dźwięku się przedostaje.
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
Pucek pogadaj z Bartasem o przodach. Ja do niego sięgnąłem o pomoc i wszystko mi wyjaśnił. Nie wkładaj tam 13stek bo nie warto. Ja włożyłem i jestem nieco rozczarowany. Bałem się przerabiać tapicerkę pod 16stki bo myślałem że pewnie malutka różnica będzie pomiędzy 13stkami a 16stkami. Ale okazało się inaczej, więc teraz przerabiam drzwi na 16stki. Pozdrawiam
-
Bassowe głośniki w tylne drzwi - namiastka ale zawsze coś
Mowa pewnie o oryginalnym subie montowanym w nadkolu...
-
[B5 ADR] kompletuje Audio do mojej niuni:) proszę o Porady:)
Sprzęt jak najbardziej okej ale ja bardziej przejął bym się kwestią montażu i wszystko dobrze przygotował. Tzn drzwi przygotować pod dobre głośniki to nie alda sztuka, potrzeba nakładu pracy i pieniędzy więc na to też zwróć uwagę bo bez tego ten sprzęt dobrze Ci nie zagra.
-
Pomóżcie w zakupie skrzynki i wzmacniacza!
AA bo myślałem że lewym progiem puściłeś zasilanie przy kolumnie kierownicy ale jeśli tak zasilanie i sygnałówka idą osobno więc jest okej :th:
-
Pomóżcie w zakupie skrzynki i wzmacniacza!
Sygnałowy puszczałeś obok zasilającego? Jeśli tak to nie dziw się jeśli będą występowały zakłócenia...
-
[B5 ADP] moja a4
Ładna :th: kolorek fajny Ja mam ten sam rok i ten sam silnik tylko że dwa razy większy przebieg ..realny
-
[B5 ADP] Panele głośnikowe 16cm
Wiem patrzyłem na to :th: ale krzyknęli mi za taką instalacje 800zł więc tylko pozostaje samemu zrobić.
-
[B5 ADP] Panele głośnikowe 16cm
Bartas spoko, chyba będę musiał je sam zrobić albo kupić gotowy panel ale nie wiem jak z ich jakością.
-
[B5 ADP] Zmiana na elektryczne opuszczanie szyb
dzięki tego ten temat przeoczyłem podczas szukania
-
[B5 ADP] Zmiana na elektryczne opuszczanie szyb
Witam chciałbym zmienić opuszczanie szyb w moim aucie z mechaniki na elektryke. Bawił się ktoś już w to? Dużo jest roboty? Da radę połączyć bez oryginalnej wiązki? Chciałbym to wymienić ale sam nie wiem jak się do tego zabrać. Najchętniej posłuchał bym rad kogoś kto tym sie zajmował.
-
[B5 ADP] Panele głośnikowe 16cm
Witam chciałbym się zapytać czy ktoś już takie montował choćby takie jak z allegro? Jak się sprawują? Zapewniają sztywne zamontowanie głośnika? Pozdrawiam