Treść opublikowana przez assist
-
Nie zapala na wszystkie gary.
tzw. tandem pompa, jest napedzana mechanicznie, sprawdz zaworek zwrotny pzdr. assist
-
Nie zapala na wszystkie gary.
w ATJ jest na bank, popatrz pod klapką (od str. kierowcy) czy masz bezpiecznik od pompy. Zdaje sie ze w AJM nie ma. pzdr. assist
-
Audi zapala i gaśnie
poszukaj produktów firmy kontakt chemie np. kontakt60 przejrzyj błedy w vag-u; pewnie bedzie cos n.t. pętli (anteny) od immo. pzdr, assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
podane jak na tacy jak odczytac login w powyższym linku (uwaga na swap - jesli dalej jest ff to trza zamienić bity miejscami) pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
od razu hot air-a.. opalarka rezacze w dłon i jazda siprog rzeczywiscie po taniosci.. brac, rezac, na gwiazdke poproszę snake'a na fisie, sterowanego przyciskami od lusterek pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
@arre programator? pare diod dwa tranzystory kilka kondziołów i jedziesz:) bo chyba mi nie powiesz, ze klipsem chcesz czytac 93c86.. pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
kombinować można, ale podstawa -dump zapisać na dysku, w razie draki pamięć wyrwać HA lub zwykłą lutownicą, w programator i do przodu.. pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
przekoduj cos na moment, powinno zniknąć def pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
@ The A4 to nie tak, ze ktos cos osiągnął i nie chce sie podzielic.. są dwie drogi: albo kupujesz kabel i sam (ew. z naszymi wskazowkami) odczytujesz pin /wsad albo niesiesz licznik do kogos, jakiegos warsztatu/ servisu rtv itd podaj numery licznika jaki masz, jesli kupiłes inny w sensie np pb a masz tdi, po nr licznika bedziemy wiedziec jaki wsad trza zapodac;) Jesli chcesz ogarniac sam, wystarczy commander 1.4 full z fejsem oczywiscie do "naszych" licznikow pzdr. assist ---------- Post dopisany at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany at 21:46 ---------- fejsem od w.w commandera i softem vwtool skasujesz dtc pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
edit: fejs czyta ... jaegera (magneti marelli) zrywa często, wiec zapisać się nie odważę pokombinuje z ustawnieniami portu, jeśli uzyskam stabilny odczyt - spr. zapisu. (jeden jaeger 1/2 w tą czy w tamtą, a co mi tam pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
uPDATE: vag commander tez bangla na prostym fejsie (rs232) czyli vag eeprom programmer i vag commander : ( pin immo, wsad angol/europa, przebieg) warunek: port com w lapie (rzadkosc, chyba ze sprzet rok starszy od wegla) pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wszystkie z a6 mają te obrzydliwe ramki? powaznie, to było kryterium - zero ramek. jakos mi nie pasuje do a4.. a teraz rozpętałem piekło.... pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Pany a moze by wyrezac przejsciowki do polifta, zawsze mniej dłubania .. no własnie mniej dłubania - to bez sensu pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
podobno tylko niektore wersje "gadały" z rns-e (chyba ver.12) ale to nie potwierdzone info, mowa o a4, chyba ze w budzikach z a6 to standard... pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
stary poczciwy 1.4 rusza nasze budziki
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wybierz metode komunikacji, instrument/immobiliser, pozniej read
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie wiem, czy to ważne, ale ja wsad i przebieg podmieniłem przez obd w aucie lub na stole (linia k) fejsikiem "niebieskim" z alledrogo do vag-com'a (rs232) soft to vag eeprom programer SowaBezOka cos kombinował przez fejs usb, ja takiego nie mam wiec nie wiem czy pojdzie.. pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
@xxxSzYbAxxx dzieki za foty tarczek, jakos do mnie nie przemawiają zamienniki.. Więc może jakiś mikołaj się ogarnie i wyszpera z szuflad, skryjówek, strychów itd. p o l i f t o w e t a r c z e v d o E U d o T D I pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
@ Zbigniew_Majkowski jesli przekodujesz taki licznik na tdi, obrotomierz będzie wskazywał poprawnie, prędkościomierz tez. Tyle, ze jakby "rozdzielczosc" obrotow spadnie. @kaju182 ogarniaj z kolegą temat wymiany licznika, ja wolałbym pozostać przy swoim (info o drzwiach itd) pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
@kaju182 to moze wymienimy sie na tarcze? jaki masz nr licznika, moze wsad załatwi sprawe? pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
budzik od a4, wiec temat plywaka mnie nie dotyczy.. trafiło mi sie vdo polift fis perfekt za 125 z wysyłką - zal było nie brac;) Tyle ze angol, wiec tarczki do wymiany, poki co przekodowany tylko. Wsad juz mam, tylko tarczek do EU brak.. dziekuje za info, mam nadzieje ze jutro spalanie ruszy. pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
@ xxxSzYbAxxx dzieki za info, powiedz mi jeszcze jedną rzecz: chodzi o spalanie, nie ruszałem auta, tylko odpalony silnik (temp oleju działa ) pokazuje mi zasieg 300 km, srednie 10/100km ale chwilowe 0. I teraz pytanie, czy cos jest nie podłączone, czy dlatego ze nie ruszyłem auta. Wiem, ze najprosciej było by pojechac kółko, ale mam strategiczne miejsce parkingowe, które na bank byłoby zajęte, gdybym gdzies ruszył.. ;> pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzisiaj sprawdzałem piny od manetki "na krótko", wychodzi na to, chcąc wyrezac switch'e w manetce , wystarczy podłączyc dwa - przewijanie np w prawo i reset. Chyba ze czegos nie zauwazyłem - moim zdaniem dwa przyciski "przewijają" menu na LCD w lewo lub w prawo, pełnią jeszcze jakąś funkcje? pzdr, assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Pytanie: Mam luzem zwykłą manetkę do avanta, póki nie trafie dedykowanej do fisa, chciałem wyrezac sobie switch'e w manetce. Czy tam poszczególne piny 17,18,19 zwierane są do masy przez manetke? pzdr. assist
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
@r7adek Nie mogłem wczesniej pisac, ok, tak w telegraficznym skrócie: Licznik na stole, kabel vag com na rs232, oprogramowanie vag eepromer w wersji 1.18. Wczesniejsza wersja odczytywała tylko model licznika, po czym zwracała błąd (nie pamietam jaki). Powyższym zestawem udało mi się ustawić nowy przebieg, wyciągnąć pin, oraz załadować wsad do licznika (kupiłem UK Pb a mam Tdi EU). To tyle, teraz ja mam pytanko: czy mając nowy pin z zegarów, cosik jeszcze potrzebuje zeby to wszystko zegrac do kupy? vag com wystarczy? pzdr. assist