Treść opublikowana przez _Gabriel_
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
No niestety... Tylko sportowy mechanizm roznicowy posiada torque vectoring. Zwykly jest swego rodzaju pasywny( ale niw tak jal w evo ;)Cuber ma zwykly i dwustopniowa deaktywacje esp o ile dobrze pamietam... Nawet sie to slizga ( jak zauwazyles )
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
W s4 rs4 s5 i rs5 wszystkei maja tak samo. Podobno rs6 c7 ma mozliwosc ale czy to prawda... Generalnie niektore modele maja 2stopniowe przygluszanie esp- trzymasz przycisk az na desce pojawi sie esp off, ale nie kazde b8 to ma
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Z ukladu kierowniczego. Moduly pracuja razem. Jak wywali uklad kierowniczy to nie dziala tez esp. A jak msz jeszcze drive select to jest jeszcze jeden dodatkowy modul ;)Za duzo rzeczy do wylaczenia zeby calkowice dezaktywowac esp ---------- Post dopisany at 15:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:24 ---------- Generalnie w B8 sa bodajze 3 rodzaje pomp absu. Jedna z nich odpowiada nawet za prace tylnego dyfra (jesli masz tzw sportowy mechanizm roznicowy) czyli dohamowywuje tylne kola lewo/prawo. Tak audi rozwiazalo torque vectoring. Wiec bardzo ciezko ja wylaczyc calkowicie
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
nie da sie calkowiecie wylaczyc ESP - mozesz jes stlumic przystrzymujac dluzej przycisk - do latanie bokiem powinno wystarczyc calkowiecie wylaczyc mozna rokodowujac pompe abs i zmieniajac kalibracje, (beda beldy na fisie) bezpiecznik, a raczej bezpieczniki nie pomoga
-
B8 TrOOOOp
geometria jest ok, Kierownica sie skrzywila od resetu ustawiec Drive Select i prawdopodobnie trzeba ustawic kat skretu i dopiero zrobic adaptacje ustawien ADS tylko caly podczas rozlaczania elektormagnesu i wprowadzeniu nastawow korekcja jest ale o kilka stopni. - mialem 11st a teraz jest 9 wiec sie da. dzieki za opinie
-
B8 TrOOOOp
na zapalonym krecisz kierownica i kolami, to niby na czym ma polegac kalibracja...?
-
B8 TrOOOOp
dzieki - znam te schematy. tylko w dalszym ciagu nie wiem, czy trzeba miec wlaczony samochod, czy na wylaczonym silniku. a moze na stacyjce.
-
B8 TrOOOOp
geometria swoja droga. wiem, ze da sie ja ustawic poprzez kalibracje kata skretu - i o to pytam
- B8 TrOOOOp
-
B8 TrOOOOp
Panowie, mam pytanko odnosnie kalibrowania kata skretu - od jakiegos czasu podczas jazdy na wprost mam kierownice skrzywiona o 11st w lewo i podobno da sie ja skalibrowac poprawnie. kalibracje robi sie na wylaczonym silniku/stacyjne/ czy zapalonym? bo juz sie pogubilem. mam u siebie ADS, ale wszystko odbywa sie w sterowniku STEERING WHEEL. dzieki z gory za wskazowki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
chyba jeszcze za niska temp na parafine - krysztalki wytracaja sie ponizej -20 - a jesli mamy podobnie rozwiazany uklad, to masz podgrzewana pompke w baku. ostatnio ogladalem 3.0 TDI i cylinder prawie splonal - problem? lejacy wtrysk i wlasnie dlatego sie je wymienia przy 200kkm ale gdyby to byl cylinder, to raczej by juz silnik nie pracowal
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
przy problemie z wtryskiem slychac zawory ---------- Post dopisany at 17:00 ---------- Poprzedni post napisany at 16:58 ---------- a nie mialem przypadkiem malo paliwa i pociagnelo caly syf z baku(wode itd)? w zimie czasem sie tak dzieje
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
ale wymieniales wtryski z tego co pamietam i rozrzad tez...wiec co by bylo przyczyna? ---------- Post dopisany at 16:55 ---------- Poprzedni post napisany at 16:54 ---------- brak cisnienia oleju?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
co sie stalo? ile miales przejechane?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
ciezko powiedziec czy cos pomoze. jaki masz przebieg, ze chcesz olej w skrzyni wymieniac? na Twoim miejscu przegladnalbym dyfer i tam ewentualnie olej zmienil- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
2h30 sie gala zaczyna- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Ja tez wlasnie wrocilem do domu. Nastepnym razem pisac PW jak ktos sie gdzies rusza- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Pewnie nic. Trudno- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Kolo 20? Gdzie? Bonarka,zakopianka? Inne propozycje?- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
dlatego mowie...ze zmarzniesz - boseron - wyzdrowiales juz?- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
spoko, ja tam moge podjechac wszedzie - tylko wiem, ze po chwili niektorym bedzie zimno, dlatego zaproponowalem bonarke- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
hehe... no tak - prof miodek -ekspert od jezyka polskiego. jak ktos ma zamarzniete auto to mozna zrobic ciepla kuracje na parkingu w bonarce tak czy siak, ja sie dzisiaj gdzies bede krecil, jak nic nie ustalimy- SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
ktos cos dzisiaj? jest ochota na spota?- B8 TrOOOOp
mutlitronic i oska osobiscie nic przy nich nic nie robilem, ale z tego co mi wiadomo - problem z kolektorami ten sam co w 3.0 TDI - i chyba z grubsza tyle - SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!