Treść opublikowana przez pokson
-
Lustrzanka do maks. 2500zł nowa czy używana?
Na lata.. hehe Jak załapiesz zajawke na focenie to ten D90 wystarczy Ci na góra 2-3lata Po tym czasie zachcesz D300s A tak serio, D90 to dość stare body, ale jest ubóstwiane przesz wielu. Jak na razie jego rywalem jest tylko D7000 ale odradzam to body bo ludzie wypowiadają się że jest z nim dużo problemow. A to olej kapie na matryce (czy matówkę, nie pamiętam, problemy z ostrością itp itd.) D90 jest sprawdzonym body i kazdemu moge go polecić. Sam posiadam D5000 ale miałem parę okazji pofocić D90 i muszę przyznać że chociaz by ergonomia jest o poziom wyższa niż każdy Dxxxx. To tak w skrócie:) ps. oczywiście zależy jaki budżet???
-
[B6 AVB] Regeneracja pompy wspomagania i problem ze spadającymi obrotami
:wallbash: przepraszam bardzo... pomyłka, spadają mi obroty do 800 i minimalnie poniżej. Po prostu spadają i telepie bardziej samochodem.
-
[B6 AVB] Regeneracja pompy wspomagania i problem ze spadającymi obrotami
Witam Problem polega na tym że, po przeczyszczeniu układu wspomagania i regeneracji pompy, przy skręcaniu kierownicą na postoju, obroty silnika spadają do około 900. Przed czyszczeniem ten problem nie występował. Dodam że po tym czyszczeniu, gdy np. na luzie dojeżdżam do świateł to obroty również spadają do około 890-900. Po zatrzymaniu automatycznie wzrastają do normalnych wartości. Ktoś to już przerabiał może??? ps. Gdy włączam klime to obroty rowniez spadają ale już nie wzrastają.
-
Problem z ustawieniem anteny telewizji N
Miałem podobny problem. U mnie winne było ramię do ktorego przymocowany jest konwerter. Przy przenoszeniu anteny, uderzyłem nią w ścianę. Za nic nie mogłem sygnału ustawić, cały czas jakość 0% a siłę łapałem do 50%. Po wygięciu (minimalnym) ramienia w górę złapałem sygnał i tak do dzisiaj nie mam problemów. Nie pisze że to to ale warto spróbować.
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Panowie, bawił się ktoś kiedyś w makro? Chodzi mi o to czy stałka 35mm nadaje sie do tego? Jakąś przejściowke musze mieć czy coś???
-
Lustrzanka do maks. 2500zł nowa czy używana?
Jeżeli na miejscu nie okaże sie ze coś jest nie tak to bedziesz bardzo zadowolony. Posprawdzaj wszystko napjpierw.
-
Lustrzanka do maks. 2500zł nowa czy używana?
Nooo to to rozumiem :] D90 to wyższa klasa sprzętu. Lepsza ergonomia, górny wyświetlacz no i oczywiście jak już boguki napisał ma silnik w body. Ja kupił bym 18-105 (częściej będziesz używać) a stałkę za jakiś czas. No i porozglądaj się za stałkami bez silnika, będą tańsze. Daleko mieszkasz od gościa? Jak nie to proponuję wycieczkę.
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
zgłoś do konkursu na grudzień Cineksik dzięki że namówiłeś mnie na konkurs dla I r o również podziękowania I już na pierwszym miejscu. Gratki :oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski:
-
Lustrzanka do maks. 2500zł nowa czy używana?
Zamierzam robić zdjęcia głównie na imprezach plus plener . Pewnie jeden obiektyw mi nie wystarczy . Nie wiem co po za stałką do takich zdjęć jeszcze będę potrzebował ? [br]Dopisany: 27 Listopad 2011, 16:05_________________________________________________Proszę powiedzcie mi czy warto płacić za taki aparat z obiektywem firmowym http://allegro.pl/nikon-d5000-18-105-8gb-torba-nikon-filtr-szczecin-i1939491435.html czy lepiej kupić sobie body i obiektywy we własnym zakresie? Do zdjęć imprezowych w pomieszczeniu potrzebujesz jasnego obiektywu. Mi na imprezach wystarczy stałka 35mm. Ten zestaw co podałeś, ma obiektyw kitowy, aczkolwiek ludzie bardzo go chwalą. Niestety jaśniejsze szkła są droższe:/ Wydaje mi się że taki zestaw co podałeś w zupełności będzie ci wystarczył o ile dokupisz jakąś stałke. Tu masz obszerny temat o stałce 35mm. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=87122&page=71 W ogóle bardzo polecam tamto forum. Przejrzyj je, jest tam dużo informacji co kupić itp tid
-
Lustrzanka do maks. 2500zł nowa czy używana?
Nie wypowiem się na temat Canona, bo takowego nie posiadam. Sony "podobno" też ble. Posiadam Nikona D5000 z kitowym szkłem 18-55 i stałką 35mm. Jak dla mnie, amatora, w zupełności wystarczał mi ten zestaw przez pierwszy rok nauki focenia. Tu najtańszy na allegro zestaw: http://allegro.pl/nikon-d5000-18-55-vr-24m-ce-gwar-i1936511428.html A tu już lepszy zestaw z obiektywem 18-105, bardziej uniwersalny. http://allegro.pl/nikon-d5000-18-105-8gb-torba-nikon-filtr-szczecin-i1939491435.html Co tak w ogóle zamierzasz focić? Właśnie, zobacz sobie do wątku jakim sprzętem jakie zdjęcia ludzie robią.
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Mój debilny kot uwielbia plastik jeść : Uploaded with ImageShack.us
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
dobry kt nie jest zły,w D90 miałem 18-105 Nikkor i to jest bardzo dobry obiektyw po za mocowaniem plastikowy bagnet Właśnie się zastanawiam nad kupnem tego obiektywu Miałem zmienić D5000 na D300s ale bardzo by to zabolalo moje konto a zmiana obiektywu to już stosunkowo małe koszta. Szybszy 18-105 do tego 18-55??
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Wow... i to wszystko kitem. :oklaski: :oklaski:
-
[B6 AVF] Skrzynia biegów wymiana
Koledzy, czy do B6 AVB można zamontować skrzynie z B7??? O ile jest B7 AVB
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Daniels, masz więcej zdjęć z D300s? Z chęcią bym pooglądał.
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
IRO może się przyda: http://www.fotografia.kopernet.org/ekspozycja.html
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Miałem coś napisac ale: “Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kase, a mistrz martwi się o światło.” Ja sie nie martwie o sprzęt tylko o moje umiejetności... :gwizdanie: chetnie bym posłuchał wskazówek kogoś kto sie tym profesjonalnie zajmuje... :gwizdanie: Na pewno taki "kurs" to bardzo dobra sprawa. Do tego jak dojdą jakieś praktyki w plenerze z profesjonalistą. Z drugiej strony, w internecie jest cala masa wiadomości i często dość przystępnie napisana. ps. Z ciekawości, orientuje sie ktoś czy istnieje coś takiego jak ta akademia???
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Miałem coś napisac ale: “Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kase, a mistrz martwi się o światło.”
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Zdjęcia były robione o tej samej porze??? D700 to zupelnie inna liga. przy iso 6400 na słabszym sprzęcie zdjęcie było by conajmniej niewyraźne :]
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
ABC fotografii cyfrowej, Tomasz Wójcik. Znajomy poleca. Co do iso, napisałem ogólnie jak używać. Ja np. iso zwiększam gdy nie moge zrobić nie poruszonego zdjęcia lub gdy foty wychodzą ciemne.
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
Daniels, jak Ci się sprawuje ten D300s??? Pytam bo zamierzam zmienić swojego d5000 na D300s. Jakieś problemy miałeś/masz z tym body???[br]Dopisany: 12 Listopad 2011, 15:17_________________________________________________ zgłoś do konkursu na grudzień już można? a nawet trzeba... do 17.11 bardziej doświadczone pany, czym trzeba się kierować do wyboru iso ISO podbijasz tylko gdy nie masz możliwości zrobić dobrze naświetlonego zdjęcia. Gdy nie pomaga już ustawienie przysłony i czasu otwarcia migawki. To tak ogólnie napisałem
-
Kupno nowej baterii do laptopa HP pavilion DV6000
Mam nadzieje że troche pociągnie ta bateria
-
Kupno nowej baterii do laptopa HP pavilion DV6000
Wydaje mi sie że ta bateria 8800mAh totak samo jak z bateriami do telefonow. Tańsze, mniej zywotne i zawyżana pojemność. Co oryginał to oryginał. Co do wymiany, możesz wymienicć ale nie wydaje mi sie żebyś był zadowolony z takiej wymiany.
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
A co to za prezent???? d700 ???:]
-
Nasze fotografie - pstrykane różnym sprzętem
vario, zmniejsz iso do minimum i to f16 mnie przeraża tak z f5-6 to już wystarczy (zależy jak długo chcesz naświetlac) Tu moje wypociny. Robiłem je bodajże na wiosnę. Polecam stronkę: http://www.fotografia.kopernet.org/ Cały czas sie z niej uczę.