Treść opublikowana przez mati101086
-
[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą
weze nie sa twarde
-
[B5 AJM] Uszczelka pod głowicą
pisze tutaj gdyz nie chce zasmiecac forum a mianowicie pisalem w innym temacie ze dziwnie smierdzi spalinami z mojego auta i tak sie zastanawiam ze moze to plyn chlodniczy sie jakos spala lub cos ale ponoc by kopcil na bialo czy cos a u mnie nie kopci poza tym majonezu z racji mieszajacego sie oleju z plynem w silniku nie ma. W zbiourniczku tez nie ma sladow oleju ale martwi mnie to ze ubywa bardzo powoli plynu chlodniczego i nie wiem co sie z nim dzieje. Tak sobie nawet pomyslalem ze moze gdzies plyn kapie z jakiegos weza na silnik i pod wplywem temperatury paruje i stad ten smrod i powolne ubywanie plynu
-
[B5 1Z] Dziwny zapach spalin
slysze jakies syczenie albo cos tak jakby ocieranie sie czegos ale nie wiem ktora to z tych rzeczy powyzej 2tys obrotow nie jest to glosnie ale slyszalne w kabinie
-
[B5 1Z] Dziwny zapach spalin
sprawdzalem wydech niby szczelny. Chociaz poza tym ze w kabinie czuje czasami spaliny to martwi mnie wlasnie ten dziwny zapach spalin smierdzi jak ze starego autosanu nawet jak zgasze samochod to chwile po zgaszeniu dalej smierdzi
-
[ALL B5] Luzy w ukladzie kierowniczym-proszę o opinie w tej sprawie
dzieki panowie za rady jak wymienie to dam znac czy cos pomoglo :>
-
[ALL B5] Luzy w ukladzie kierowniczym-proszę o opinie w tej sprawie
u mnie tez jest problem ze stukaniem w ukladzie kierowniczym a mniej wiecej wyglada to tak wylaczony samochod brak stukow i luzu na kierownicy gdy silnik jest zapalony gdy poruszam kierownica delikatnie w szybkim tempie w lewo i prawo slysze stuki w kierownicy co to moze byc ?
-
[B5 1Z] Dziwny zapach spalin
Wczoraj rano jak wsiadłem do samochodu to gdybym nie otworzył okien to pewnie bym zatruł się spalinami może mieć to związek z dziurawym wydechem ?
-
[B5 1Z] Dziwny zapach spalin
a czy moze miec to zwiazek z EGR ?
-
[B5 1Z] Dziwny zapach spalin
czasami sa w kabinie troche wyczuwalne ale nie zawsze
-
[B5 1Z] Dziwny zapach spalin
czyli co wycinanie katalizatora mnie czeka i powinno byc lepiej ?
-
[B5 1Z] Dziwny zapach spalin
Zastanawia mnie co moze byc przyczyna dziwnego zapachu spalin czasami rowniez wyczuwalnego w srodku samochodu czy ktos mial taki problem w swojej b5 TDI ?
-
[B5 1Z] Kontrolka od poziomu płynu chłodzącego
Panowie jest mi ktoś w stanie pomoc odnośnie tej zakochanej kontrolki ? Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
-
[B5 1Z] Pytanie odnosnie rezerwy i czujnika temperatury
sygnalizacja dziala jesli chodzi o dzwiek wlaczonych swiatel to dziala a do licznika kiedys w wolnej chwili sie dobiore
-
[B5 1Z] Kontrolka od poziomu płynu chłodzącego
no jak wypne wtyczke spod zbiorniczka i zlacze te kable to sie zaswieca zas jak ja tylko wypne i nie zlacze ze soba to kontrolka nie miga
-
[B5 1Z] Kontrolka od poziomu płynu chłodzącego
no ale jak panowie myslicie wypialem ta wtyczke spod zbiorniczka i kontrolka zgasla jak myslicie czy to problem z czujnikiem >? Zas kolega tez doradzil mi bym sciagnal kleme (-) na minute i tez powinno wrocic do normy[br]Dopisany: 20 Lipiec 2011, 16:55_________________________________________________panowie doradzcie cos odnosnie tej kontrolki bo zapomnialem o niej kompletnie i dzisiaj przypomnialem sobie jak zajrzalem pod maske gdzie tkwi problem kostka wpieta do zbiorniczka kontrolka miga gdy kostke wypinam przestaje migac
-
[B5 1Z] Pytanie odnosnie rezerwy i czujnika temperatury
kontrolka sie zapala normalnie chociaz mam problem jak wielu uzytkownikow z wariujacym wskaznikiem poziomu paliwa
-
[B5 1Z] Pytanie odnosnie rezerwy i czujnika temperatury
no wlasnie tylko nie ma tego przerazliwego piiii
-
[B5 1Z] Pytanie odnosnie rezerwy i czujnika temperatury
Zakladam nowy temat gdyz nie znalazlem odpowiedzi na swoje pytanie na forum mianowicie czy w 1z jest sygnal dzwiekowy podczas zapalania sie rezerwy ? bo u mnie sygnal nie dziala a wydawalo mi sie ze byl mam czyjnik temp. miedzy chlodnica a zderzakiem samochodu a na blacie nie wyswietla temp jak zdiagnozowac moj problem
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
czyli mam wyciagnac caly IC i go wyczyscic ? w sumie moze to cos da bo wlasnie z weza ktory idzie do IC po odkreceniu wyplynelo troche tego oleju http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b31ea61b92e05c4d.html wiec napewno IC bedzie zawalony olejem
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
panowie bo sam go odlaczylem jak odkrecalem weze zaraz sie wezme za wyciaganie go i czyszczenie a jak wpadnie troche gotowki to zakupie nowy n75. Logi bym i zrobil ale gdzies zapodzialem kabel
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
Wiesz mechanik u ktorego bylem to w zasadzie zajmuje sie ciagnikami rolniczymi a bylem u niego bo kolo mi sie zapieklo a przy okazji go zapytalem wiec mysle ze twoja informacja bedzie bardziej rzetelna
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
a odnosnie czarnego weza po lewej stronie na tej fotce http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/571209845a26af29.html mechanik powiedzial mi wczoraj ze nie powinno byc w nim oleju i znowu pojawil sie metlik w glowie
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
i ja dolacze sie do pytania czy wystarcza gdziekolwiek zakupione i jakiekolwiek wezyki byleby mialy odpowiednia dlugosc ?
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
killer a co bys powiedzial o trzech ostatnich zdjeciach z mojego postu ?
-
[B5 1Z] Stan silnika w mojej a4
witam zrobilem dzisiaj logi dynamiczne wrzucilem je do odpowiedniego dzialu jesli ktos kumaty i chetny to mozna zobaczyc co w logu piszczy :> tylko nie wiem dlaczego nie moglem zlogowac grupy 000 co do motoru to tez kilku mechaniorow mi mowilo ze niezniszczalny motor stosowany w vw audi i seatach. Gdyby nie puszczal w niektorych przypadkach dymka i nie smierdzialy tak dziwnie te spaliny to mysle ze w koncu zabralbym sie za wnetrze bo poprzedni wlasciciel niestety nie przykladal zbytnio wagi do tego co w srodku [br]Dopisany: 17 Sierpień 2011, 21:01_________________________________________________witam korzystajac dzisiaj z chwili czasu miedzy remontem w domu postanowilem zajrzec do mojej i zrobilem kilka fotek aby ktos rzetelny ocenil 1 Najprawdopodobniej filtr powietrza do wymiana ale ocencie sami (zastanawiam sie nad filtrem stozkowym ) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bf6447e652178ef1.html 2 zastanawia mnie czy w tych miejscach jest dopuszczalna spora ilosc oleju w wezach http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/05b2327d21db85e8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/571209845a26af29.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c8be2c66e961b9d3.html w tym przypadku nie ma oleju w wezu ale jest taki jakby wilgotny 3 Turbina sprawdzalem niby luzy na wirniku (wiem ze to nie sposob na sprawdzenie jej kondycji) wirnik posiada luzy poprzeczne lecz wzdluznych brak http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b75235612dafe716.html 4 Mam troche zachlapany silnik olejem w okolicy bagnetu. I pytanie czy na bagnecie powinna byc jakas uszczelka ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4c59a70899125a36.html http://http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cd7b31d1babff1b3.html 5 Gdzie znajduje sie zawor n75 bo nie potrafie go zokalizowac Czy to trn gdzie ida te 3 wezyki ? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a819a7309aa3fed7.html 6 Czy w 1z czysci sie jakos odme i czy odma to to okragle na zdjeciu ponizej http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce615de677443a3b.html Jesli ktos dopatrzy sie jeszcze czgos to piszcie Miedzy czasie odkrecilem jeszcze jeden waz z prawej strony i tu juz sprawa gorsza po sciagnieciu tego weza zlecialo okolo 50ml oleju zalac zalaczam rowniez fotki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b31ea61b92e05c4d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6e7f34db093b59b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5f01e977b3e23312.html