Treść opublikowana przez Robo_A4
-
[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?
obawiam się że testy poranne będą dopiero w poniedziałek :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?
objawy podobne jak u mnie, przeczytaj cały wątek jeszcze raz i czekaj na wyniki eksperymentów
-
[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?
powstrzymajcie się z tym olejem ! dzisiaj po wymianie siłownika zrobiłem jakieś 20 km, wszystko działa ok, biegi nie haczą !! narazie powstrzymuje się od podskoków , po wymianie sprzęgła też przez chwilę było ok najważniejsze jak będzie rano na zimnym oleju
-
[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?
to i ja dorzucę kamyczek do tego ogródka :> Jutro wymieniam siłownik, pojeżdżę trochę i podzielę się spostrzeżeniami.. żeby nie było że tylko jeden testuje
-
[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?
Ty kombinujesz a my bacznie obserwujemy U mnie to się stało przed wymianą sprzęgła i pomogło na na kilka km, albo mi się tylko wydawało że pomogło. Ja też już szukam siłownika.
-
[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?
Czekam na rezultaty, chociaż dzisiaj się dopytywałem jednego "fachowca" od Sachsa i mówił że nie wolno ! bo można uszkodzić aktywator. Nie wiem dokładnie czy chodziło mu o ten siłownik na zewnątrz czy o te konstrukcje które są montowane wewnątrz razem z łożyskiem ale jak może to pomóc to jestem gotów zaryzykować.
-
[ALL B7] Czy felgi i opony 15 cali podejdą do B7 na zimę?
6,5Jx15 ET33 w B6 wygląda ok, na zapasie mam ET45 i po założeniu była trochę schowana i kiepsko to wyglądało pozdr.
-
[B5 AFN] Sprzęgło czy skrzynia biegów?
Witam Mam to samo w B6, po wymianie kpl z dwumasą LUK-a, biegi haczą (szczególnie 2 i 3) tak samo jak przed wymianą. Natomiast sprzęgło bierze już od dołu a nie jak przed wymianą na samej górze.U mnie problem zaczął się już przed wymianą, odpowietrzyłem układ przez spuszczenie płynu około 200 ml i znacznie pomogło ale delikatne haczenie zostało, myślałem że resztę załatwi wymiana sprzęgła ale niestety nie. Na rozgrzanym jakby było trochę lepiej? Może to sprawa odpowiedniego odpowietrzenia, albo hydraulicznego siłownika ? SotoM i jak odpowietrzałeś układ jakieś spostrzeżenia ?
-
[ALL B6] Zapach po odgrzybianiu
Witam Miałem ten sam problem, smród niesamowity na econ. Kilka razy ozonowanie po 1 godz. i nic, pianki w kratki i dolot pomagały tylko na chwilę i raczej zmieniały zapach a nie usuwały problemu. Kupiłem preparat CRC AIRCO, odkręciłem schowek, wyjąłem wentylator i dopiero do kanału wsunąłem wężyk dołączony do preparatu jak najdalej tylko się dało.Dodatkowo na tunelu jest taka zaślepka przez którą widać parownik od strony wylotu, tam też spryskałem.Później postępowałem zgodnie z instrukcją dołączoną do preparatu i wreszcie sukces !!! Myślę że rodzaj preparatu nie ma tu aż takiego znaczenia tylko dostanie się jak najbliżej do parownika i dokładne spryskanie od strony dolotu.Jeżeli nie ma tam dużego syfu to reszta tej grzybni spłynie odpływem pod samochód.
-
[B6 AVJ] Wymiana sprzęgła
Poduszki ok, lewarek przy wyłączonym silniku chodzi lekko, dzisiaj jeszcze raz odpowietrzałem i dalej biegi wchodzą z lekkim oporem.Jest jakby lepiej zaraz po odpowietrzaniu ale później wszystko wraca. Przyczyną tego może być siłownik ten na skrzyni przy którym jest odpowietrznik ?
-
[B6 AVJ] Wymiana sprzęgła
No i problem z wybieraniem biegów powrócił Przy wybieraniu szczególnie 1,2 i 3 czuć delikatne haczenie. Sprzęgło bierze ładnie w połowie, nie ślizga się, brak drgań na lewarku. Sprzęgło odpowietrzałem na takiej zasadzie że dolałem płynu do zbiorniczka i spuszczałem przez odpowietrznik na siłowniku.
-
[B6 AVJ] Wymiana sprzęgła
dzięki , tak zrobię No i po wszystkiemu , dziękuje za pomoc. Po zdemontowaniu okazało się że sprzęgło się ślizgało .Podczas jazdy wcale tego nie odczuwałem, wymieniałem ze względu na trudności z załączanie biegów no i wysoko "brało".Koło dwumasowe miało na powierzchni ciernej ślady miejscowego przegrzania w trzech miejscach, poza tym luz chyba w normie, żadnych wycieków.Po wymianie biegi załącza się jak marzenie, pedał sprzęgła chodzi leciutko, brak wibracji na lewarku zmiany biegów i samochód jakby lepiej przyspieszał (brak uślizgu sprzęgła)
-
[B6 AVJ] Wymiana sprzęgła
Te dane to z benzyny czy z diesla ? czy tu i tu są takie same? Komplet LUK-a 1640 zł
-
[B6 AVJ] Wymiana sprzęgła
Mógłby mi ktoś podesłać procedurę wymiany sprzęgła i koła dwu-masowego (kolejność, momenty).Biorę się za wymianę i chciałbym to sprawnie zrobić. W nagrodę będzie foto-story dla reszty
-
[ALL B5] Czy na LPG bierze olej ?
Pewnie że może a nawet często tak się dzieje ! Wiąże się to z ingerencją w układu chłodzenia.Dodatkowe przewody, trójniki, złączki.
-
[ALL B5] Dziwny problem po założeniu instalacji na paliwie + kilka pytań
Bez obrazy , czytam ten wątek bo też mam 1.8T i noszę się z zamiarem montażu takiej instalacji co Ty. Jak spokojnie przeczytasz swój poprzedni wpis to zobaczysz o co mi chodzi
-
[ALL B5] Dziwny problem po założeniu instalacji na paliwie + kilka pytań
Kolego najpierw popraw pisownię-styl bo tego nie da się czytać Jeżeli masz jakieś wątpliwości, problemy to po prostu umów się na sprawdzenie i nie czekaj te 1,5 tys. km, nikt Ci nie odpowie czy Ci coś padnie czy nie ! pozdr.
-
[B6 AVJ] Różnica w lampach...!!!!!!
Lampy pasują, sam to przerabiałem. Problem jest tylko z długością przewodów (w bixenonie kostki do podłączenia lamp są w innym miejscu) problem do rozwiązania bez żadnych przeróbek wiązki, dodatkowo przy lewej lampie trzeba wypiąć kostki instalacji elektrycznej z mocowań i poprowadzić w inny sposób. Poza tym brak regulacji wysokości świecenia z wnętrza pojazdu (przy pojazdach bez fabrycznego xenonu) no i parowanie lamp, problem opisywany na forum pozdr.
-
[B6 AVJ] Prośba o zrobienie logów Lublin
Tyle to ja wiem, tylko nie mam sprzętu żeby to zrobić
-
[B6 AVJ] Prośba o zrobienie logów Lublin
Czy byłby ktoś tak miły, uprzejmy, życzliwy ... Niby błędów brak (sprawdzane KTS-em) ale auto jakby nie jechało ? Robert
-
[ALL B6] Problem z zamkiem,błąd 01811-problem rozwiązany
u... a cóż to to za korozja na wewnętrznej stronie drzwi ? :gwizdanie: u mnie był problem taki że drzwi tylne lewe się blokowały i nie można było ich otworzyć , winna była kostka przewodu którą wpina się do zamka, też warto ją sprawdzić przy okazji demontażu boczka.
-
[ALL] Spinki samochodowe
spinki tapicerki drzwi A4 B6 c50468 -> 8E0868243 4,55 -> 2,70
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
W lampach zespolonych ta operacja jest o wiele trudniesza
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
A skąd pochodziły soczewki? [quote name=adadur ] z rozbitej A4 która miała ori xenon A skąd pochodziły soczewki?
-
[ALL B5] Xenony w reflektorach zespolonych po II lifcie - montaż żarówek i przetwornic
Jestem już po tym zabiegu, więc może podzielę się z kolegami kilkoma uwagami. Ja u siebie wymieniałem soczewki w lampach Valeo z H7 na D2S (nie jest to prosta sprawa ). Soczewka D2S oprócz innego mocowania żarnika ma też inne szkło (soczewkę), podczas gdy przez H7 można czytać jak przez lupę to D2S ma prążki które rozmazują obraz. Według moich spostrzeżeń D2S świeci szerzej i ma mniejsze załamanie na przesłonie.