Treść opublikowana przez krzysztofquattro
-
[ALL B8] Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI
Źle Ci się wydaje.. Fakt doświadczenia nie mam. Jakieś konkrety? :gwizdanie:
-
[ALL B8] Co byście wybrali w nowym audi: 2.0TFSI czy 3.0TDI
Nie wiem jak Wy panowie ale ja jestem przekonany po obejrzeniu tego filmiku :gwizdanie: fast ride with AUDI A4 AVANT 3.0 TDI QUATTRO choć zdaje sobie sprawę z tego , że koszty serwisu takiego potwora będą pewnie 2-3 razy wyższe niż benzyny.
-
[B5 AFN] Zmienność jasności świateł mijania
Skoro pulsuje Ci i to i to pozostałe rzeczy pewnie też tylko może to być mniej widoczne. Podjedź do jakiegoś fachury od alternatorów jeśli to tylko regulator nie powinno być drogo kilkanaście złotych.
-
[ALL] Pytanie o podział mocy między osiami.
Kolego jesli masz wątpliwości co do quattro zerknij tutaj why Quattro? - that's why : Ja też nie miałem jeszcze okazji pośmigać po śniegu , ale wierzę że będzie niezła zabawa :gwizdanie:
-
Gdzie dorobić kluczyk ?
Witam jetem jednym z wielu którzy mają ten problem. mianowicie posiadam tylko jeden kluczyk (zwykły). Chciałbym dorobić tzw. scyzoryk. Nie interesuje mnie tania chińszczyzna z allegro dlatego chciałbym , aby był to oryginalny scyzoryk. Czy możecie mi doradzić krok po kroku co jest mi potrzebne ewentualnie może ktoś zna w dobry zakład specjalizujący się w tym w okolicach Bydzi? Wiadomo , że u Konarzewskiego wykasują mnie jak za zboże Z góry dzięki za odpowiedzi.
-
[B5 AFN] Zmienność jasności świateł mijania
Stawiałbym na regulator napięcia. Pulsuje Ci cala elektryka (podświetlenie radia , klimy , itd)?
-
[ALL] Pytanie o podział mocy między osiami.
Ja tam nie sugerowałbym się tym filmikiem. Po pierwsze to Rosja :> po drugie nie wydaje mi się , żeby gość miał opony zimowe , a po trzecie gość ewidentnie wisi na podłodze , a w tym wypadku nawet quattro sobie nie radzi.
-
[B5 AJM] Sprzedam Moją Niunie :(
fajne wozidełko ale ta zebra na desce daje po oczach
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Najnowsze dane spalania gdyby kogoś po za mną interesowało Bydgoszcz - Szczecin (jazda na emeryta chociaż bywało też 160km/h) 13 litrów na 270km wychodzi ok 4,8l Bydgoszcz-Berlin-Bydgoszcz niecałe 900km wyszło 48 litrów wychodzi ok 5,4l W porownaniu z betą która potrafila wciągnąć na trasie z 8-9 litrów jestem w szoku [br]Dopisany: 03 Sierpień 2011, 10:04_________________________________________________Z ostatniej chwili. Dziś wymienia się rozrząd. Niestety trzeba wymienić wszystkie napinacze oraz dolny uszczelniacz ponieważ już lekko się sączył. Pociesza mnie fakt , że po tym silnik będzie suchy jak pieprz. Kolejnym problemem jest łożysko tylnego koła , które również trzeba wymienić. Ktoś się orientuje w cenach takiego wynalazku do quattro? Zbankrutuje? [br]Dopisany: 03 Sierpień 2011, 22:48_________________________________________________Dziś znalazłem w bagażniku a dokładniej we wnęce kola taką oto naklejkę a to tłumaczenie tych kodów musze przyznać że niektóre z pozycji są zaskakujące E0A = Akcja specjalna-brak 4UE = Lewo/prawo 6XC = Lusterko zewn. elektr. ustawiane 5SL = Lusterko na wysięgniku (konvex) 1f52 5RG = Lusterko zewn.(konvex) z poszerzonym jarzmem str. prawa 1KD = Hamulce tarczowe tył J0R = Akumulator 1LB = Faustsattelbremse przod 1AH = Abs i eds 1BA = Pakiet zawiesz. komfortowe 3FE = Dach odsuwany/odchylany z napędem elektrycznym 5MF = Nakładki ozdobne na tablicy przyrzĄdów i tapicerkach alu, 7X0 = Bez ultradŹwiękowej sygn.przy parkowaniu 4R2 = Elektryczne podnoŚniki szyb F0A = Kein sonderfahrzeug, standard-ausfuehrung 0L2 = Pedał przyŚpiesz. z modułem elektronicznym 8GL = Alternator 0G1 = Przedłużenie okresu przeglĄdu 0YS = Klasy ciezaru-os tylna >> zakres ciezaru: 16 0JC = Klasa masy pojazdu os przednia >> zakres mas: T1R = Silnik 4-cylindrowy wysokoprężny turbo 1,9 l litera kodowa 3NZ = Oparcie tylne dzielone 8JH = Reflektor halogenowy kzl U1A = Obudowa wskaŹników -zegara i prędkoŚciomierza X0A = National sales program germany 2PG = Kierownica do inst.pod.powietrz. 8G1 = Antenna cable for radio system 9G0 = Alternator 130 a 8Z5 = Chlodnica wody M6N = 4-cylindrowy silnik z wtryskiem paliwa 1,9 l litera kodowa 7G0 = Without humidity sensor C8N = Obręcz koła ze stopów lekkich 6 jx15h2 et45 7K0 = Bez układu kontroli ciŚnienia w oponach 4X1 = Boczna poduszka bezp. 2K1 = Zderzak wzmocniony 6R1 = Osłona dŹwigni zmiany biegow 3L1 = Regulacja wysokoŚci,prawego siedzenia-elektryczna, com cobertura da alavanca 3Y0 = Bez rolety przesiwsłonecznej 4F1 = Centralny zamek z blokadĄ wnętrza i blokadĄ safe 5DP = Tapicerka boczna (płyta sztywna)w kabinie pasaż. 1SA = Bez osłony dolnej zesp. napedowego G1A = 6-gang-automatikgetriebe 4HG = Z tylnĄ szybĄ Dodatkowo rozwiązała się już niewiadoma mam AFN. To dobrze czy źle?
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Ja właśnie muszę zamontować coś na dachu a antena magnetyczna jakoś mnie drażni. Wcześniej miałem przykręcona do bagażnika , ale w avancie z racji kształtu to nie przejdzie. Daj znać jak się sprawdzi jeśli to nie problem.
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Tak mam grające dzięki. Jeszcze jedno wylukłem u Ciebie antenę do radia połączoną z CB. Możesz powiedzieć jak to się sprawdza? Jakaś orientacyjna cena i ewentualnie namiar na gościa?
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Faktycznie znasz problem Mogę się zgłosić na prv w razie problemu?
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Widzę , że ogarniasz temat. Masz może coś takiego? Jutro zaliczę giełdę samochodową w Bydzi może trafi się coś ciekawego. Potrzebny jest jakiś adapter pewnie?
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Mi też się podoba Czekam na ładną pogodę żeby umyć i machnąć jakąś sesję. Beta sprzedana więc droga do inwestycji otwarta hahha[br]Dopisany: 30 Lipiec 2011, 20:01_________________________________________________Pierwsza to jednak radio tego typu http://moto.allegro.pl/clarion-vz401e-1din-2-gratisy-auto-hi-fi-w-wa-i1723581581.html jak szaleć to na docelowy model. Nie chcę inwestować , a oglądać się za innym modelem.
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Mam akurat aktywną pompę basu Pioniera ale szkoda mi trochę miejsca w bagażniku , a i nie wygląda coś takiego zbyt ładnie. Ok dzięki za podpowiedzi na początek ogarnę temat radia.[br]Dopisany: 29 Lipiec 2011, 11:30_________________________________________________Fotka z ogłoszenia mojego diabła
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
W tylnym boczku? Drzwi czy w bagażniku? Więc gdybym chciał subwoofer w bagażniku mogą go podłączyć zamiast tego głośnika i będzie git?
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Obecnie słucham mp3 na transmiterze FM , ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Muszę poskładać audio w moim aucie od zera. Radio ma przekręcony potencjometr lekki ruch i ryczy jak szalone. Tak pewnie załatwiono głośnik w prawych drzwiach bo charczy więc na pierwszy ogień pójdzie radio może faktycznie zostanę przy concert o którym wspominacie i właśnie głośniki. Pytanie czy jeśli mam grające głośniki w tylnych drzwiach to mam gdzieś ukryty wzmacniacz? Z góry dzięki za zainteresowanie tematem Co do BMW to koszty utrzymania faktycznie bywają tragiczne (np. dwukrotny remont automatu) , ale jeśli chodzi o komfort to w E39 był niesamowity dlatego miło będe wspominał mojego potwora
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
O coś takiego mi chodziło i wygląda to znacznie lepiej od niefabrycznego.[br]Dopisany: 28 Lipiec 2011, 20:19_________________________________________________W E39 fabryczne audio wyglądało profesjonalnie jednak jakością grania pozostawiało wiele do życzenia. Wiem , że to w Audi potrafi całkiem przyjemnie grać. Fotka z mojego E39
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Ok dzięki. Dopiero wchodzę w temat audi więc wybaczcie moją niewiedzę
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Jak gra taki wynalazek? Myślę właśnie o jakimś niefabrycznym radiu z mp3. Są jakieś problemy z podłączeniem go? Ewentualnie coś takiego http://allegro.pl/audi-concert-iii-a4-mp3-kurier-hit-i1692311438.html Da się to zainstalować u mnie? Są jakieś problemy z podłączeniem go? I jeszcze jedno chciałbym oryginalny subwoofer do bagażnika , aby nie zabierać miejsca. Czy każde audi ma instalacje do niego?
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Pracuje nad tym ale imageshack odmawia współpracy [br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 21:02_________________________________________________ [br]Dopisany: 27 Lipiec 2011, 21:19_________________________________________________Na chwilę obecną wygląda to tak: -niedziałający uchwyt na napoje w konsoli środkowej -czasami działający potencjometr radia :> (proponujecie jakiś sprzęt? ) -delikatne metaliczne stukanie przy prawym kole (podobno wahacz dolny)
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Ja 90% czasu jeżdżę po mieście więc tu dla mnie jest rewelacja , szczególnie w deszcz tak jak dziś , ale chip będzie obowiązkowo. Żal go nie zrobić przy obecnych cenach.
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Czytaj ze zrozumieniem Dokładnie. Napisałem , że A4 po za komfortem jest lepsza pod każdym względem. Nie nie 2.0 i gaz. Jestem wyznawcą powiedzenia , że gaz nadaje się do kuchenek i gotowania :> Miałem E39 525 TDS w automacie. Świetne auto na trasy nawet oszczędne przy spokojnej jeździe osiągalny był wynik rzędu 6,5 litra. Niestety w mieście to nieporozumienie i z moją nogą notowałem wynik na poziomie 11-12. Przy większych prędkościach wyprzedzanie to bajka , ale w mieście buma się męczyła.
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Co to znaczy? Można to odczytać z jakieś tabliczki znamionowej?
-
[B5 AFN] Czarna perła :P Quattro
Zgadzam się z tą mocą , ale nie wszystko na raz. Muszę ogarnąć temat zniszczonego auta i jak będzie czas wezmę się za to. W tym czasie zdążę się zorientować się w ewentualnych niedomaganiach tego choć jak mi się wydaje nie ma ich dużo , ale nie ma co krakać Nawiasem mówiąc ktoś zna dobrego , sprawdzonego majstra od chipów w okolicy Bydzi? Ponieważ jestem początkujący w temacie Audi mam pytanie. Gdzie znaleźć ten skrót AFN , ... bo nie jestem pewien czy wybrałem właściwy? :gwizdanie: