Treść opublikowana przez switch@23
-
Poznań i Okolice - Warsztat godny polecenia
Nowicki serwis - Luboń ul. Kościuszki. Robili mi zawieszenie,hamulce, uszczelnienie silnika i inne hity.
-
Zamiennik katalizatora B5, B6
Witam. Czy koledzy orientują się, czy do silnika 1.8t AEB będą pasować katalizatory z nowszych modeli np. A4 b6, A5 b7 z silnikiem 1,8 T, Passat 1,8T, Superb? Uszczelki w nowszych modelach jak i starym AEB przy połączeniu katalizator- rura pośrednia są takie same, natomiast przy katalizator - turbina numery uszczelek są inne. Stąd moje pytanie Pozdrawiam Witam. Temat nadal aktualny z mojej strony. Jakieś sugestie?
-
Szarpanie przy pedale w podłodze >3k obr
Spoko. Sprawdź jeszcze ten link : http://a4-klub.pl/index.php?/topic/319817-szczelnosc-dolotu-robisz-to-zle/?hl=%2Brobisz+%2B%BCle jeśli chodzi o kwestie szczelności pomocna rzecz
-
Szarpanie przy pedale w podłodze >3k obr
Szczelność sprawdzona?. U mnie takie szarpanie w okolicy 3 tyś obrotów występowało gdy miałem uszkodzonego TIP'a. Pękł przy wejściu do turbiny na wysokości mocowania opaski. Inny razem padł zawór DV a i przewód do tego przy zaworze był dziurawy.
-
Numer wspornika montażowego wtyczek przy zbiorniczku płynu wspomagania
Super. Dziękuje bardzo
-
Numer wspornika montażowego wtyczek przy zbiorniczku płynu wspomagania
Witam. Czy orientujecie się koledzy jaki jest numer takie wspornika do którego wpinane są wtyczki za djęciu? Płyta - wspornik ten znajduje się w komorze silnika koło zbiorniczka wspomagania układu kierowniczego. Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje. A czy ktoś z kolegów na forum mógłby zajrzeć pod maskę i zobaczyć ten numer? Może jest widoczny. Etka'ę przeryłem i nie mogę znaleźć
-
Wycieracza tylna kombi - nie dziala
Problem rozwiązany. Nie był to przełącznik zespolony wycieraczek, tylko zerwany przewód włączający wycieraczkę .Przerwanie nastąpiło w osłonie gumowej między klapą bagażnika a budą. Także przed wymianą pająka proponuję sprawdzić to miejsce. Przy okazji naprawiłem sprysk tylnej szyby. Nie wiem czy jest ok ale szyba jest spryskiwana mniej więcej do połowy wysokości szyby. Dysza drożna, przewód sprawdzony, wycieku nie ma. Czy to może pompka nie jest do końca sprawna?
-
Dodatkowa wtyczka przy liczniku
Witam. Przy wyciągnięciu licznika ( 1.8T 1997 r bez FIS )okazało się że przy żółtej wtyczce mam dodatkowe przewody wraz wtyczką 2 pinową: Do czego ona może służyć? A przy wtyczce niebieskiej wiązka do wyświetlacza biegów ( auto miało kiedyś skrzynię automatyczną ) i termometru temp zewnętrznej. Czy jak podłącze termometr będzie wyświetlana temperatura bez problemu?
-
Układ wydechowy - brakujący element
Hej. A jak on jest montowany do obudowy skrzyni. Na zdjęciu patrząc od strony skrzyni, widać jakby ta czarna tuleja gumowa, była skręcona w tym wsporniku od strony skrzyni biegów nakrętką? Czy to tylko na zdjęciu tak wygląda że jest skontrowane nakrętką a w rzeczywistości reszta gwintu śruby jest wkręcona w korpus skrzyni czego na zdjęciu nie widać?
-
Układ wydechowy - brakujący element
No będę się musiał temu przyjrzeć. A z ciekawości jaką funkcję ten wspornik może spełniać.?Nie widać, żeby był mocowany do obudowy skrzyni.
-
Układ wydechowy - brakujący element
No właśnie poduchy niby są ok. Ale mimo wszystko mrowienie na kierownicy jest. Pytałem z ciekawości co to za brakujące ogniwo jest. Czyli bez tego można jeździć?
-
Układ wydechowy - brakujący element
Witam. Zauważyłem dzisiaj, że przedni właściciel po wymianie skrzyni biegów ( silnik 1.8T AEB ) nie zamontował wspornika zaznaczonego w kółku na zdjęciu wraz z całą reszta. Czy możliwe jest aby brak tego wspornika może generować wibracje?
-
Wycieracza tylna kombi - nie dziala
Witam. Mam problem z wycieraczką tylną w mojej A4, który polega na tym, że nie da się jej załączyć aby pracowała w trybie czasowym (popchnięcie dźwigni wycieraczek jednokrotnie do przodu), aczkolwiek działa podczas załączenia spryskiwacza tylnej szyby. Popsikałem WD-40 w te dźwigienkę ( w pająku ) ale nie przyniosło to efektu. Czy ktoś miał podobny problem? Nikt się z podobną sytuacją nie spotkał. Czy rozbierać przełączniki zespolone i zobaczyć stan blaszek?
-
AEB Szarpie przy przyspieszaniu 2800+ RPM
Zanim zaczniesz je wymieniać to sprawdź czy na pewno masz uszkodzoną, którąś z cewek. Jak pisze Kraker nie baw się w podróbki szkoda siana.
-
AEB Szarpie przy przyspieszaniu 2800+ RPM
Podpięcie pod kompa wywali błędy albo nie. Na pewno będziesz miał punkt wyjścia. Co do cewek na przykład w moim roczniku modelu ( 1997 ) nie pokazywało błędów uszkodzonej cewki. Ale cewki możesz sprawdzić poprzez wyciąganie cewek po kolei z każdego cylindra podczas pracy silnika. Jeśli usłyszysz że obroty jakby spadają silnik zaczyna wibrować to wiesz ze cewka działa. Jeśli nie będzie zmiany w pracy silnika to oznaka że cewka jest walnięta. Ale podstawa to test i z czytanie ewentualnych błędów
-
AEB Szarpie przy przyspieszaniu 2800+ RPM
VAG'a podpinałeś? Nie ma błędów? Może to przeładowanie?
-
Koletor dolotowy zaślepienie wyjscia - AEB
Hej. Jak możesz to wklej fotkę. pozdrawiam
-
Koletor dolotowy zaślepienie wyjscia - AEB
Ok. Dziękuję za odpowiedź będę musiał zobaczyć jak wygląda sytuacja przy trójnik wychodzącym z odmy.
-
Koletor dolotowy zaślepienie wyjscia - AEB
Pewnie też....a oryginalnie z czym to się łączy ?
-
Koletor dolotowy zaślepienie wyjscia - AEB
A mógłbyś napisać ten brakujący układ z czym się łączy? Czy brak tego układu przy tym zaślepionym króćcu, ma wpływa na pracę silnika? sorki ale on nie łączy się z tym ukladem
-
Koletor dolotowy zaślepienie wyjscia - AEB
Hej. Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że ten króciec łączy się z układem odmy zamontowanym z boku silnika i wyglądającym tak jak ten układ pod linkiem : http://fs1.directupload.net/images/150803/xqjfoir4.jpg Jeśli tak, to który element jest zaślepiony? Występujący tam trójnik czy może króciec pod drugiej jakby stronie. pozdrawiam
-
Koletor dolotowy zaślepienie wyjscia - AEB
Witam. Panowie czy w waszych silnikach AEB przy kolektorze dolotowym od strony przepustnicy po prawej stronie jest wyjście lub wejście zaślepione tak jak u mnie. W linku poniżej jest zdjęcie z zaznaczonym zaślepieniem. link: http://www.directupload.net/file/d/4047/ikg5ghhf_jpg.html pozdrawiam
-
Spot Leszno
Witam. A czy ktoś z uczestników tego spotkania umie diagnozować??
-
ANB Czujnik temperatury oleju
Spoko poszperałem trochę i powinno być tak jak piszesz . Ciekawe jest to , że jak wykręciłem czujnik z tej stopki co mam 058 115 417 ( nie od AEB ) okazało się że jest tam otwór ale nie przelotowy. Czujnik nie ma styku bezpośrednio z olejem, ale jakby mierzył temperaturę od obudowy? Generalnie jest tam jeszcze jeden wolny krócieć nagwintowany. A to już chyba na kolejny mod
-
ANB Czujnik temperatury oleju
Witam. Podepnę się pod temat. Mianowicie montuję licznik z dodatkowymi wskaźnikami ładowania i temp. oleju. Mam też stopkę o numerze 058 115 417 . Czy ona podejdzie do AEB? Czy po prostu zamontować w stopce od AEB czujnik temp oleju?