Treść opublikowana przez Krzysiekcalibra
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie a jak bym chciał podłączyć te kontrolki od świateł pod fisa to wiem że potrzebuje przekaźnik lub moduł świateł a ma ktoś może rozpiskę jak podłączyć taki przekaźnik/moduł ??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
zapomniałem dopisać o klockach hamulcowych ale to dlatego że ja mam czujniki to mi nie świeciły
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ogólnie to do poprawnego działania to nie potrzebujesz ale będzie ci krzyczał że nie masz płynu od spryskiwacza i że nie masz świateł stopu i że masz spalone żarówki od świateł ale wystarczy te 3 przewody od tych rzeczy zmasować i przestanie wyświetlać te kontrolki ale ja dołożyłem ten czujnik spryskiwacza bo jak można to wole żeby był i pokazywał czy mam czy nie płyn od sprysku ale żeby zrobić pozostałe 2 kontrolki trzeba mieć moduł do świateł więc tego nie zrobiłem i poprostu zmasowałem te przewody tak że tylko świateł mi nie bedzie pokazywał reszta działa
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
czujnik poziomu płynu spryskiwacza Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://tomczesci.pl/uploads/15746.jpg
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jak kupisz licznik z takiego rocznika jak ty masz lub podobnego to wystarczy tylko dorobić jedną kostkę tą od fisa tylko nie wiem jak to wygląda bo liczniki od połowy chyba 97r lub 98r mają już immo w liczniku więc nie wiem czy ty taki licznik możesz do siebie wsadzić bo ja mając polifta nie mogę wsadzic licznika z przed lifta ale nie wiem jak w drugą stronę
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Powiem ci tak mógł bym ci pomóc i tu nie chodzi o kasę tylko ja sam nie wiem czy sobie z tym poradzę ja u siebie siedziałem tydzień żeby to ogarnąć a ty masz do mnie 30km ale jeżeli kupisz licznik ze zbliżonego rocznika też z benzyny manual czy automat to nie ma zbytnio różnicy chyba, to nie powinieneś mieć problemów ty masz immo poza licznikiem więc z tym nie będziesz miał problemu tylko musisz dorobić kostkę od fisa podłączyć do niej manetkę(oczywiście musisz też ją kupić) dorobić czujnik od spryskiwaczy albo kontrolki od spryskiwacza i swiateł zmasować żeby nie świeciły i po problemie spisz sobie kodowanie ze swojego starego licznika i później wpiszesz do nowego i problem z automatem powinien zniknąć a jak będziesz miał jakieś problemy to pisz do mnie na pw to będę się starał ci pomagać zresztą na forum wszystko jest opisane więc wystarczy przed przystąpieniem do prac trochę poczytać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeżeli tylko wystarczy przekodować to jest to kwestia jednej cyferki ale niech się wypowie ktoś jeszcze żeby to potwierdzić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
z tego co mi się wydaje to kwestia przekodowania automata na manual
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie oto efekt mojej tygodniowej pracy
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A jeszcze mam takie pytanie mam licznik VDO z cyfrowym zegarkiem ale nie mam radiowo ustawianej godziny ale widzialem że jest takie miejsce na wtyczką 4 pinową a mam ten modół z jeagera czy wystarczy go przelutować do vdo i będę miał radiowo ustawianą godzinę i datę czy to coś innego ??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
dzięki ale narazie muszę się wstrzymać brak funduszy a wycieraczka mi działa z tyłu reanimowałem już ją wiec wolał bym żeby było też sterowanie wycieraczką i spryskiwaczem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
hehe mi też nie wiem co o tym myśleć ale ważne że nowa działa bo trochę mnie nastraszyłeś bo byłem pewien że to pastylka a ty trochę mnie zbiłeś z tropu i zacząłem się zastanawiać a co jak to nie od pastylki a auto już stoi tydzień ale wszystko dobrze się skończyło teraz tylko muszę wytrzasnąć kasę na manetkę i mój project fis zakończony
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
w jeager miałem tak samo ale jak go wlutowałem to jest odwrotnie w lewo rozjaśnia w prawo zciemnia ale inaczej się go nie dało wlutować tylko tak pasował
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
już problem rozwiązałem wylutowałem potencjometr z jeagera i wlutowałem do vdo i działa tylko na odwrót jak zciemniam to się rozjaśnia a jak rozjaśniam to się zciemnia ale inaczej go nie można wlutować więc tak musi być
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
tylko ja stary licznik mam z a4 1/2 fis jaeger a nowy pełny fis vdo czy da się zamienić te potencjometry też ?? a jak to zrobić zeby miec potencjometr poza licznikiem??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Wymieniłem pastylkę immo na nową i się zakodowała auto odpala teraz szukam jak zrobić potencjometr od podswietlenia zegarów bo strasznie ciemno a w zegarach z a6 trzeba go gorobić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no niby tak tylko że immo nie mogę zakodować bo nie chce się oby ta pestka pomogła bo juz mi auto 3 dni stoi a nie wiadomo ile jeszcze
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a może trzeba ten licznik jakoś adoptować do sterownika silnika?? bo ja próbowałem wejść w kanał 50 i go zaadoptować ale ja takiego kanału nie mam a teraz wyczytałem że trzeba wejść w adaptację i wejsc w kanał 00 i dać save może to pomóc??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No właśnie kodowałem tą pastylkę kilkukrotnie i cały czas było ok a teraz tak jak by jej nie było ale sprawdziłem i niby w mass block kanał 22 jest "1" czyli powinna sie zaprogramować a nie chce jutro ma przyjsc nowa pastylka myślisz że to może pomóc??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a nie ma nikt wsadu 4B0920936PX ?? ---------- Post dopisany at 22:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:23 ---------- Panowie wszystko już chyba opanowałem jest ostatni problem mianowicie immobilajzer na początku działał bez zarzutu ale po którymś wsadzie już go nie mogę zakodować w sterowniku silnika mam błąd 17978 - Engine Start Blocked by immobilizer P1570 - 35 -10 - - - Intermittent A w liczniku taki 01176 - Key 65-10 - Unauthorized - Intermittent I drugi blad 01179 - incorrect key programing 35-00 - - Czy ktoś potrafi mi pomóc bo już nie mam siły Jak je kasuje to pojawiaja sie odrazu na nowo a nie moge zakodowac kluczyka Bo jak wpisuje ze mam 1 kluczycz w adaptacji I chce go zapisac to zapisuje sie I tak "0"
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no właśnie fuse jeszcze nie wyskoczyło ani razu tylko def ale wysłałem wsad do gościa z elektrody i ma go przerobić tak żeby było dobrze zobaczymy czy sobie poradzi
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Też nie działa DEF na wyświetlaczu i górny fis świeci cały czas
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
No właśnie problem w tym że nic nie działa ten drógi link to to 1/2 fis chyba a ja mam full fis a pierwszy link już wgrywałem ten wsad tylko D12 i też nie chciał działać myślisz że z D09 zadziała??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wiem ale na wsadzie z a4 też mi nie pokazuje ale w 1/2 fis miałem tak że nieważne które drzwi otwierałęm to pokazywało drzwi od kierowcy i w liczniku z a6 też tak zrobie bo się da nie zależy mi na tym żeby pokazywał które konkretnie są otwarte tylko że któreś są ale ta klapa to mnie doprowadza do szału problem tylko że nie mam oryginalnego wsadu powinien być taki 4B0920980H a ja znalazłem w necie taki sam tylko z literką K myślicie że przypasi?? ---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ---------- Wgrałem wsad praie oryginalny z a6 i faktycznie nie pokazuje drzwi ani klapy tylko teraz okazuje się ze on jest z benzyny i anglik więc potrzebuję wsad do A6 diesla europe ma ktoś może ?? ---------- Post dopisany 17-07-2012 at 12:13 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2012 at 21:11 ---------- nikt nie pomoże??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak licznik VDO tylko ja nie umiem przerobić wskazań paliwa chyba że ktoś opiszę łapatologicznie jak można edytować zmiany we wsadzie ale mam pływak od passata b5 i jak go podłączałem to pokazywał na odwrót więc tą kwestie bym opanował tylko nie wiem co mnie jeszcze może zaskoczyć jak wgram oryginalny wsad żeby nie był tylko od angola bo się pochlastam