Treść opublikowana przez Krzysiekcalibra
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
bo poszedłeś na łatwizne i znalazłeś piersze z brzegu musisz trochę się wysilić i poszukać jest pełno tego ale ty liczysz że wszyscy ci podadzą wszystko na tacy
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
polski vag się nadaje do śmieci nim połowy rzeczy nie zrobisz a ten mój vag nie działa ci?? zresztą chyba z tego co pamiętam to wchodzisz w kanał 07 a nie 08
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeżeli chodzi o zbiornik to jest szansa że będziesz miał miejsce zaślepione na czujnik a jak nie to wystarczy gdzieś na dole wywiercić otwór o średnicy czujnika i go wsadzić a jak będzie ciekło to silikonem uszczelnić ja tak robiłem bo nie miałem zaślepki, jeden przewód od czujnika ciągniesz do masy a drógi do licznika zobacz na rozpisce pinów do którego bo nie wiem jak jest w przedlifcie jeżeli chodzi o cene czujnika to ja za toprana w sklepie dałem 12zł i ostatnia rzecz fajnie wygląda fis bez wypalonej ani jednej linii ale skasuj inspekcję bo wali po oczach
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
możesz oba zpiąć razem i pociągnąć jednym przewodem do masy a przewody z kostki do manetki nie muszą być długie ale lepiej dać trochę zapasu więc myśle że 50cm powinno wystarczyć ale ja bym wolał wsadzić metr przewodu a później go ewentualnie przyciąć niż jak by miało być mało
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
tak
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
raczej nie musisz z tego co pamiętam to w przed lifcie były te żarówki na wierzchu ale nie mam pewności na 100% jak będziesz miał licznik w ręku to sam zobacz czy trzeba zciągać obudowę czy nie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
wtych czarnych oprawkach one się lubią spalić jak tylko obrotek masz niepodświetlony to zapewne właśnie się spaliła one są strasznie wrażliwe i często przy odłączaniu i podłączaniu licznika kilka potrafi się zjarać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jeżeli masz licznik przed liftem a chyba taki masz to pewnie żaróweczka się zjarał bo one często padają jak się odłącza licznik i podłącza spróbuj wymienić żaróweczkę w liczniku
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
teoretycznie możesz podłączyć do klimatronika i powinien działać niektórzy dokładali osobny czujnik ale ja nie dokładałem i działa i pokazuje prawidłowo tak jak na klimatronie
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dodam jeszcze że na starym liczniku działa klima a na nowym nie działa , nie wiem dlaczego tak
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dobra panowie ogarnąłem temat airbaga ale dalej nie działa tempomat i teraz tak tempomat jest aktywowany na starym liczniku z 1/2 fis działa a na nowym z pełnym fisem nie działa oprócz tego w kodach klimatronika tam gdzie jest prędkość pojazdu i temperatura płynu chłodniczego na starym liczniku wszystko pokazuje a nowym liczniku prędkość jest 0 mimo że na zegarach jest normalnie np50km/h a temp. płynu jest 12stopni na zegarach 90stopni myśle że tu może być przyczyna niedziałającego tempomatu tylko jak to ogarnąć dodam że mam licznik z a6 czy jest opcja że w a6 jakieś kabelki np od klimy lub tempomatu podłącz się inaczej??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
sprawdziłem kostki w fotelach i jest wszystko powpinane więc nie wiem dlaczego tak jest vag podaje błąd 01217 - Side airbag Igniter. Driver side (N199) 32-00 Resistance too high
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
nie chodzi o to że wczoraj normalnie przyjechałem do domu autem i nie widziałem airbaga a dzisiaj wsiadłem i świeci wydaje mi się że zaswiecił się dopiero jak się zalogowałem do ecu ale zerknę pod fotel bo wczoraj tez bratowa jechał i przesuwała fotel to może coś się odpieło
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panowie a powiedzcie mi czy to że zmieniłem licznik na pełnego fisa to ma jakiś związek że tempomat mi przestał działać?? ---------- Post dopisany at 12:36 ---------- Poprzedni post napisany at 11:53 ---------- wyczytałem że tempomat trzeba uaktywnić wiec pomyślałem że mu się coś poprzestawiało i wszedłem do vaga engine - login i wpisałem 11463 do it i dalej tempomat nie działa a w dodatku zapalił się airbag i nie mogę go skasować błąd airbaga to 01217 - Side airbag Igniter. Driver side (N199) 32-00 Resistance too high Pomóżcie bo już nie mam siły czy możliwe że w liczniku z a6 tempomat podłącza się do innych przewodów?? i dlkaczego zapalił się ten airbag
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
pin wyciągniesz tacho vagiem albo vag commander musisz miec taki kabel z oprogramowaniem bo zwykłym vagiem tego nie zrobisz
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak zgadza się Krzyśku, polifty mają zintegrowany w misce. Ja u siebie tylko podłączyłem wtyczki i temp oleju pokazywało na dzień dobry. no właśnie u mnie tez pokazuje tylko coś jest nie tak bo pokazuje tylko przez 10 sekund jak dam na zapłon a później spada na początek skali i juz sie nie podnosi
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no to spróbuj tym co ci podesłałem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no to teraz musisz jeszcze wejsc w przekodowanie i tam pojawi ci sie ten numer kodowania
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
za małe to zrobiłeś wysłąłem ci pw
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
musisz wejsc w instrumenty lub licznik później kodowanie i tam powinien być napisany kod 5 cyfrowy u mnie jest np 00040 i każda z tych cyferek coś oznacza czyli (4- to że 4 cylindry , 0 - że z niemiec, 0 ze diesel itp) musisz spisać swoje kodowanie i przepisać je do nowego licznika
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
prawdopodobnie tak
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
no właśnie w tym temacie sam narazie siedzę bo ponoć wy możecie go dołożyć i podłączyć a ja mam ponoć zintegrowany z czujnikiem poziomu oleju ale u mnie coś fiksuje i nie wiem jak to ugryźć
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
powinny pasować jak byś miał licznika z przed lifta a wsadził licznik polifta to byś musiał dorabiać wszystkie a tak to tylko tą od fisa rezasz
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
jak masz licznik też z benzyny to nie musisz zmieniać wsada tylko spisz kodowanie ze swojego licznika i później wpiszesz takie samo do nowego licznika a kodowanie to vag 17-instruments i 07-recode zpisz ten numer ze swojego licznika i później tak samo zapisz go do nowego licznika i nie bedzie juz automata
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
oki dzięki poszło pw