Treść opublikowana przez grzes283
-
C7 Resident
Rzeczywiście. Ok, dzięki. Sprawdzę po pracy bez kicka ?
-
C7 Resident
Tak zrobiłem. Sam zrzucił na 3. Dzwignia przestawiona na manual.
-
C7 Resident
Test zrobiony. 70km/h, 7 bieg, gaz w podłogę. Zrzucił do 3 biegu. Żadnych stuków itp nie było. Czyli szukać gdzie indziej.... Łożysko w skrzyni by raczej szorowało - chyba. A panewka?
-
C7 Resident
Ok, dzięki takiego sposobu nie znałem ?
-
C7 Resident
Siemanko. Mam pytanie. Na wolnych obrotach, bez różnicy ciepły/zimny występują cykliczne jakby drgania, gdy wrzucę na D ustają. Momentami słychać jakby delikatne stuki, które z kolei ustają po dodaniu gazu, bądź wrzuceniu D,R. Przy delikatnych przygazówkach na postoju potrafi zatelepać silnikiem i delikatnie zaterkotać przy zejściu z obrotów. Obstawiam dwumasę (0B5105317Q - z etki). Jaki jest koszt takiej zabawy przy s-troniku 2.0 tfsi 252km CYPa? Podczas jazdy żadnych objawów nie ma, podczas gaszenia samochodu czasami jakiś tam dźwięk się wyłoni, ale nie zawsze ?
-
Jaki moment dokręcania świec zapłonowych w A6C7 2.0TFSI 252KM CYPA?
Ok, dzięki. Dlatego pewnie są takie sprzeczne informację. ?
-
Jaki moment dokręcania świec zapłonowych w A6C7 2.0TFSI 252KM CYPA?
Witam. Czy ma ktoś pewne i sprawdzone informację dotyczące momentu dokręcenia świec zapłonowych w 2.0 tfsi 252km? Na necie są różne informację od 22Nm - 30Nm. Nie ma strikte pod ten silnik. Z góry dziękuję za onformację ?
-
Doposażenie fotochromatycznych wkładów lusterek zewnętrznych w A4 B9
Wielkie dzięki. Być może będzie szansa na zewnętrzny foto bez głębszego dłubania. Dobrze, że powiedziałeś mi o kodowaniu, tego nie wziąłem pod uwagę. Pozdrawiam
-
Doposażenie fotochromatycznych wkładów lusterek zewnętrznych w A4 B9
Dzięki, a jest możliwość sprawdzenia miernikiem, czy do wtyczki dochodzi odpowiedni sygnał, jak zadziałą foto wewnątrzny, żeby nie kupować na darmo wkładów?
-
Jaki olej i ile na wymianę do skrzyni biegów S-tronic w Audi?
Siemanko, czy warto pchać się w jakieś zamienniki filtrów do s-tronica 0B5, słyszałem że meyle może się rozwarstwić? Oleje najlepiej ori, czy jest jakiś PEWNY i nie śmierdzący zamiennik Febi, Castrol, Motul...? Pozdrawiam ?
-
Doposażenie fotochromatycznych wkładów lusterek zewnętrznych w A4 B9
Siemanko. Miałbyś może informację, czy w A6C7 z 2017r jest identyczne rozwiązanie? Mam fabrycznie wewnętrzny fotochrom, składane lusterka z pamięcią + side. Czy u mnie również wystarczy dokupić same wkłady, czy musiałbym prowadzić wiązkę? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam ?
-
C7 Resident
Panowie, będę wymieniał olej w skrzyni i kołach. Olej najlepiej oryginał, ale jak wygląda sprawa filtrów i uszczelki miski, to też najlepiej ori? Skrzynia 0B5 w A6C7 2.0 tfsi 252km Q. Widziałem na necie zestawy Meyle, oczywiśnie nie biorę pod uwagę oleju, co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za podpowiedź w temacie. Może jeszcze ktoś by mógł mi podać numery potrzebnych gratów, było by elegansio ? VIN: WAUZZZ4GXJN043982
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów S-Tronic w Audi A4 B9
Siemanko. W prawdzie nie A4, ale chyba skrzynie są bliźniacze...Posiadam A6C7 2017r 2.0tfsi 252km w Q. Auto ma skrzynię 0b5 - z tego, co sie dowiedziałem. Olej był wymieniany przez poprzedniego właścicela w miarę regularnie ( ale nie mam na to faktur, więc różnie mogło być ). Najechane 156kkm i chciałbym zabarć się za to. Jak wygląda sprawa wymiany i co powinienem ruszyć? Wstępnie doczytałem, że filtry są dwa i je rónież można wymienić. Do tego dochodzi uszczelka michy i śruby też? Jak wygląda sprawa oleju, może ktoś potwierdzić że Castrol Transmax = oem z aso? Kwestia przewodów od mechatroniki, też gdzieś czytałem że powinno się profilaktycznie wymienić, gdyż fabryczne się luzują - jak wygląda ta kwestia?
-
B7 Crew
Siemanko. Jestem na etapie montażu elektycznej klapy do sedana. Oczywiśnie nie może być bez komplikacji, ale wszystko w miarę opanowane. Miałbym prośbę, czy ktoś z Was ma kodowanie sterownika 6D pod sedana, keyless i otwieranie z kopa? Nie mam w vcds podpowiedzi, a nie chcę strzelać. Kolejna sprawa, to adaptacja klapy. Ponoć w sedanie nie przejdzie ani vcds, ani z przycisku, trzeba podpiąć odisa...? Z góry dzięki wielkie ?
-
C7 Resident
ok, czyli zupełnie inaczej niz bixy w c6 ? Dzieki Zawartość dodana 13 minuty później Siemanko, montował ktoś elektryczną klapę do po liftowego sedana? Czy graty z przed lifta podchodzą?
-
C7 Resident
Siemanko, temat doświetlania zakrętów w C7 po lifcie na ledach ( nie matrixach ) czy istnieje coś takiego?
-
C7 Resident
Dzięki. Przywróciłem poprzednie kodowanie i błędu w 5F nie ma. Oczywiście dalej pozostaje na liczniku, tak jak był. Ale to już nie dla mnie do ogarnięcia. Sterowniki są wszystkie czyste. Wszystko wydaje się być zakodowane. Problem najwyraźniej leży głębiej ?
-
C7 Resident
Dokładnie. Coś musiało być grzebane. Wczoraj zauważyłem, że osłona kamerki przy lusterku była źle zatrzaśnieta - po co innego ją ściagać. Ale wcześniej poza błędem na liczniku w sterownikach było czysto. Oczywiście systemy działają normalnie. Zmieniłem w sterowniku 85 bit 0-1 w bajcie 0 ( miałem none found ) i być może to spowodowało błąd w 5f.
-
C7 Resident
Najprawdopodobniej, ale od blisko trzech tygodni była cisza w sterowniku....dzisiaj wyskoczył. Tylko co dalej? Wgrać jakąś aktualizację? Może to jest powiązane z błędem na liczniku odnośnie ogranicznie wskaźnika czytania znaków....?
-
C7 Resident
Zabawy ciąg dalszy. Dzisiaj wyskoczył mi błąd w 5F : 7961 Sterownik B2001 00 [08] nieprawidłowa wersja oprogramowania Nie można go skasować, po chwili powraca. Dlaczego tak się zadziało? Błąd był jakiś " uśpiony" i wyskoczył za któryś razem podpięcia vcdsa? Oczywiście nic nie wgrywałem, ani nie kodowałem w 5F.
-
C7 Resident
Ok. Rozumiem ? Dzięki
-
C7 Resident
Czy w kodowaniu sterownika 85 bit 0-1 ma być zaznaczony na " none found", czy raczej powinno być ".....hca/ldw instaled"?
-
C7 Resident
Tu zaczyna się robić dziwnie, bo wg vinu mam czytanie znaków. A auto jest od osoby, która nie bardzo bawiła się w jakieś kodowania. Nawet start/stop nie był wykodowany. Szyba przednia też nie była wymieniana. Ale rzeczywiście będę musiał podjechać gdzieś osobiście, bo chyba to bardziej zawiła sprawa ?
-
C7 Resident
Tego nie wiem, kupiłem auto i już tak było. Myślałem z początku, że to wina map, ale mam z tego roku, więc nie sądzę żeby one generowały problem. Jak sprawdzali mi auto przed zakupem, to pokazał się błąd "ogrzewania szyby asystenta pasa ruchu", ale po skasowaniu nie wrócił.
-
C7 Resident
Nic. Tak go już kupiłem. Miał bład grzałki kamery, ale po skasowaniu nic nie wyskakuje. Nic z tych rzeczy. Wszędzie tak pokazuje... Ani jedno, ani drugie. Też tak myślałem. Czasami mam też komunikat w podziemnych parkingach. Albo brudna czy zaparowana przednia szyba.