Treść opublikowana przez darek995
-
Reset sterownika silnika
Nie sprawdzałem, bo nie ma jak podłączyć manometru do listwy. Ma ktoś jakiś sposób na sprawdzenie tego? Jedyne miejsce jakie widzę by się wpiąć to przy pompie paliwa ale tam to chyba nie ma sensu bo jest przed filtrem.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Pytam jaki masz silnik? i czy objawy są takie same?
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
a masz też Vałke ?
-
Reset sterownika silnika
nie odpala na zimnym z reszta mam o tym cały wątek w dziale benzyna. Wtryski podaja ale jednak za mało bo gdy podam mu strzykawka to odpali. Kiedyś mi padł aku i stał z kilkanaście minut bez prądu i mie widziałem różnicy, bo znajomych mi coś mówił o nastawach w vag że tam się zeruje. ---------- Post dopisany at 14:11 ---------- Poprzedni post napisany at 00:18 ---------- i tylko wina mam nadzieje tego ze za mało paliwa podaje bo paliwo leci. Więc nastawy dodam że tak działo się z dnia na dzień gorzej.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
zorientuje sie w temacie i będę dawał info co i jak, na razie nie mam jak do auta zajrzeć bo nie ma czasu, ale gdzieś za tydzień usiądę z moim mechanikiem i przepatrzymy wszystko wtryski, pompkę, filtry gaz itp. Bo niestety ale muszę to zrobić do zimy i będę pierwszym co dopnie ten temat w a4 2.6 lub innych co nie odpalają. Jakby miał ktoś jakiś pomysł to zapraszam, może jeszcze zakręcę gaz na dobre i zobaczymy. A kolega JAHUS załóż nowy temat to nie boli wtedy dostaniesz więcej odpowiedzi. ---------- Post dopisany 23-10-2012 at 08:38 ---------- Poprzedni post napisany 25-09-2012 at 23:14 ---------- Dopiero miałem czas posprawdzac auto bo nie było chwili. Gaz rozszczelniony(upuszczone ciśnienie) - na listwach i na podciśnieniu na noc i odłączony i dalej nic, czyli gaz nie jest problemem... Wtryski wyjęte i dają ładną mgiełkę, ciśnienie też raczej jest bo aż się listwa podnosi, pompka przy odpalaniu chodzi - słychać ją zarówno na zimnym i ciepłym, silnik ciągnie na benzynie nie szarpie równo chodzi. Ale.... auto dalej nie odpala na zimnym silniku gdy temp. jest ok.14-15 'C już pali jakoś idąc tym tropem podałem z bratem paliwo do kolektora przez zaworek podciśnienia od gazu i co ? Auto odpala od razu za strzałem. Pytanie teraz bo obstawiam sterowanie jak przywrócić sterownik silnika do ustawień fabrycznych? a jeśli nie to komp do wymiany będzie bo nawet jeżdżenie na benzynie nic nie daje- pieniędzy na benzynę nie mam już sił wydawać. ---------- Post dopisany 27-10-2012 at 23:30 ---------- Poprzedni post napisany 23-10-2012 at 08:38 ---------- pomoże ktoś ?? :/
-
Spoty Słupecko - Konińskie
I co niedziela aktualna? macie już zimówki? czy setup letni ?
-
Reset sterownika silnika
Witam, panowie powiedzcie mi jedną rzecz, czy da się przez Vag zresetować do ustawień fabrycznych komputer silnika ? Pytam bo jeżdżenie na benzynie nic nie daje by wróciło do normy a kasy na paliwo wydałem więcej niż na gaz. ---------- Post dopisany 27-10-2012 at 23:23 ---------- Poprzedni post napisany 23-10-2012 at 12:29 ---------- Panowie pomoże ktoś ? to da się jakimś kodem zrobić ? bo nie odpalę rano :/
-
Opóźniona reakcja pedału gazu
kolego w tej v6 jest to normalne że na zimnym tak można czuć, u mnie podobnie jest ale tylko na zimnym kiedy jest ssanie potem już tego nie ma. A masz jakieś błędy na vagu ?
-
Jaka listwa wtryskowa LPG do 1.8 ADR??
Mam Valteki czerwone w swoim V6 i dają rade a już za nimi 36tys.km z tym że sam je kalibrowałem Jeśli teraz bym zmieniał to albo na OMVL Reg Fast lub nowe Blade + WGs - polecają na LPG forum i niedługo u mnie tez zagoszczą z tym że rozmyślam nad Regami.
-
Spoty Słupecko - Konińskie
I Ja coś od siebie zarzucę myślę żę spocik zapadnie na długo i sławne 2.7BiT też he Jako 1sza moja
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ja prosto z roboty lecę będę głooodny
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Ferio pod Maciem będzie dobre coś zjem po pracy P.S w końcu pooglądamy furki moja jeszcze nie gotowa :/ ale zawsze to coś
-
Spoty Słupecko - Konińskie
A gdzie w tym Koninie sie stykniemy?
-
Spoty Słupecko - Konińskie
No to akurat bym dojechał do Konina jak byście sie zebrali bo zanim do Słupcy dojadę to po 17 grubo będzie
-
Spoty Słupecko - Konińskie
Pany to gdzie ten spocik? ja do 16 pracuje w Turku :/ ale potem chętnie
-
Silnik 1.8 125 koni-problemy
Jeśli już mowa to w u mnie w okolicach Turku taka niczego sobie panna dojeżdza a6 c5 2.5 TDI Q Avant i sobie chwali tylko narzeka że gorzej idzie od poprzedniej a4 2.5tdi w gadce pod tesco też jej mówiłem że "ciągne na 4 łapy " dość dobrze
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Ale to chyba droga impreza jest z tą myjką.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
a powiedz kolego czym je mylęś? albo w czym? bo mam już ochotę podpalić to auto.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Tak wiem że niektórzy zapominają jeździć na PB ale nie ja bo regularnie go przepalam ( w trasach, dojazdach do pracy, lub podstawianiem sie pod tył kogoś ) ostatnio nawet jednorazowo dla zaspokojenia sumienia zrobiłem 200km na PB i nic to samo żadnej poprawy .. Ostatnio zmieniłem świece i tez nic, tylko zrobiło sie jeszcze inaczej - czasem na zimnym silniku auto zapali za drugim razem normalnie a czasem ni hu hu na PB tylko na gazie 2-3 sekundy i potem zgaszę odpalę na PB i normalnie jak nigdy. Nie wiem co już z tym autem. Na Pb ciągnie jak głupie nawet lekko lepiej niz na LPG nie wiem, silnik raczej zdrowy chodzi na 10w40 motula i na 10tys. trzeba dolac ok. 0,7L oleju.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
A jaki powinien być ten kąt ? To zobaczę jaki u mnie jest i w jakim jest bloku? Tylko dziwne że jak się odpali choć na moment to już pali normalnie.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Dobra wymieniłem akumulator (Centra Futura 72Ah/ 710A) i zrobiłem od nowa reset mapy gazowej i pojeździłem na benzynie. I już wskazówki nie przygasają ani nie opadają na dół przy kręceniu rozrusznikiem, auto jakby pali lepiej ale i tak ma problem, trzeba z 2-3 razy pokręcić by zapaliło normalnie. Świece? Filtr paliwa ? mam MAAN'a w bagażniku i wożę go od pół roku nie ma kiedy wymienić. ---------- Post dopisany 17-09-2012 at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany 11-09-2012 at 15:51 ---------- Panowie od razu wybaczcie ze post pod postem, ale jestem bezradny wymieniłem świece i dalej nic (beru ultra x 4 elektrody), teraz gdy przyszły chłodniejsze dni 11-16'C to auto na benzynie nie do odpalenia, tylko z awaryjnego startu gazu gdzie po kilkunastu sekundach gaszę i auto zapala na benzynie normalnie,dodam jeszcze że Czujniki temperatury silnika i powietrza są ok bo patrzyłem VAGiem i nawet je wykręcałem, a sam VAG zero błędów. Jedynie co to przy odpaleniu nieudanym z benzyny czuć lekki jej zapach ale to nie wiem czy nie od tego że nie mam kata.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
No jeździłem na benzynie i nawet brat wychwycił to że ktoś poprzednio podpiął źle wtryski benzynowe odwrotnie niż powinny być, teraz nie rzuca silnikiem przy zmianie na LPG. Problem z odpalaniem tez jest ale nie juz tak duży jest lepiej ale nie normalnie bo i tak potrzebuje chwili na to by dojść do siebie... Świec nie sprawdzałem ale zrobię to może to też wina i akumulatora jak narazie nie mam od kogo przełożyć ale wiem że jest słaby bo w zime na postoju co 3 godziny szedłem odpalać bo później to by ni chu chu.. a z tego co wiem to chyba alternator od 700 - 800 obr/min podaje napicie czyż nie ?
-
[B5 ABC] Jakie prawidłowe obroty na ssaniu.
u mnie tak samo z reszta widac to na filmie w moim wątku o odpalaniu +- 1250 potem 900 i koniec 750-800
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
No właśnie aku jest 70Ah ale chyba już słaby bo jak naładuje to lepiej kreci, narazie jeżdżę na benzynie zobaczymy jak będzie, ale macie racje wskazówka spada od paliwa tak jakby silnik w momencie aku doprowadzał do tego ze traci moc rozruchu. Może tu tkwi przyczyna, tylko nawet nie mam jak podłączyc innego bo nie mam takiego dużego, a jak sie odłączy aku to potem wariują obroty trzeba ustawiać. P.S A u was ta wskazówka spada od paliwa?? u mnie VAG zapina auto aż miło
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
A może to aku był przyczyną? nie wiem sam znajomy mówi że to nie ciśnienie paliwa bo by przerywał ale zrobię tak jak mówisz jakiś aku załatwię dobry i będę jeździł na benzynie i zobaczymy co będzie. A temp silnika widać chyba w logach VAG czyż nie? to łatwo ocenić czy sprawny? a teraz odpala Ci normalnie? nawet gdy jest zimno?