Treść opublikowana przez pafcio87
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Auto oddałem do vCentrum,jako że wcześniej u nich robiłem serwis. Jedna kwestia, ktora mnie niepokoi to, że chcą wyciąć szybę z błotnika żeby cały blotnik polakierowac, bo nie da się wyciągnąć tego wgniecenia, z tego względu, że jest wzdłużne a nie punktowe. Co myślicie, nie wiem czynie lepiej poszukać jakiegoś warsztatu (być może S-Plus) i zrobić to później na własną rękę. Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Pany, pytałem już w innych tematach. Ale jako, że tutaj większość z Warszawy to może doradzicie gdzie naprawić auto po stłuczce. Mam kilka typów: ASO Rowiński Wajdemajer, ASO Połczyńska, S-Plus na Łopuszańskiej czy vCentrum na Woronicza? Ktoś korzystał z któregoś punktu? Mam nadzieję, że nie będzie konieczności lakierowania błotnika i wystarczy tylko wyciągnięcie wgniecenia i spolerowania rysy, która de facto nie jest głęboka. Oczywiście wszystko chciałbym zrobić na oryginalnych częściach.
-
Gdzie zostawić auto do naprawy po stłuczce
No tak się zastanawiałem gdzie to robić, ale znając życie w ASO to by pewnie wymienili niepotrzebnie części i na bank by malowali błotnik. Podjadę jutro do S-Plus i zobaczę jak to tam wygląda. Dzięki. Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Gdzie zostawić auto do naprawy po stłuczce
Do Jabłonnej mam akurat daleko, a nie chce latać bez lampy bo mi dowód rejestracyjny by pewnie zabrali. Najbliżej do S-Plus mam na Łopuszańską. Myślisz, że S-Plus będzie najlepszym wyjściem w tej sytuacji? Rozumiem, że naprawy robią na oryginalnych częściach?
-
Gdzie zostawić auto do naprawy po stłuczce
Witam, Panowie może macie jakieś doświadczenia z różnymi ASO w Warszawie? Dostałem strzała w tył i do wymiany na pewno lampa i zderzak, być może i klapa bagażnika, lekko wgięty lewy błotnik. Gdzie najlepiej zostawić auto do naprawy? ASO Rowiński- Wajdemajer czy może na Połczyńskiej, a może do któregoś z nieautoryzowanych: vCentrum albo S-Plus? Nie chciałbym, żeby błotnik był cały lakierowany albo co gorsza wycinany i spawany, uszkodzenie nie jest duże. Myślę, że wystarczyłoby "wyciągnięcie" wgniecenia i spolerowanie rysy, no ale może ja się nie znam.
-
Naprawa auta z OC sprawcy
Ubezpieczyciel wycenił szkodę na niecałe 4k PLN , teraz gdzie zostawić auto do wyceny i naprawy. ASO Rowiński-Wajdemajer, ASO Połczyńska czy vCentrum albo S-Plus. Ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi warsztatami? Zakładam, że jak Aso wyceni szkodę na 10k PLN to między sobą z ubezpieczycielem wszystko załatwią? Ubezpieczyciel wycenił zderzak i lampę na zamiennikach, chyba ich pogięło...
-
Naprawa auta z OC sprawcy
Chodzi też o to żeby naprawa była udokumentowana, żeby przy ewentualnej sprzedaży samochodu potencjalni nabywcy nie płakali, że samochód był składany niewiadomo gdzie i jak. Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Naprawa auta z OC sprawcy
Ja bym chciał żeby zrobione to było tak: Jeżeli klapa do wymiany to z dwoma reflektorami a nie z jednym, zderzak wiadomo i zamiast lakierować lewy błotnik, wolałbym żeby mi datailerzy zrobili korektę całego lakieru i go zabezpieczyli, bo zakładam, że w obu przypadkach cena by była podobna. A z tego co mi wiadomo ASO w Powsinie współpracuje z firmą zajmującą się detailingiem. No ale pewnie ja to sobie mogę chcieć... :/
-
Naprawa auta z OC sprawcy
Witam wszystkich. Dzisiaj trafiło na mnie. Z gościem spisaliśmy oświadczenie. Dzisiaj już się nigdzie nie dodzwoniłem bo już było za późno. Teraz kwestia, czy mam dzwonić jutro rano do Liberty (tam gość ma OC) czy zadzwonić do ASO i od razu zawieść im samochód do zrobienia, pewnie rzeczoznawców tam mają? Jak zadzwonie do Liberty to pewnie zanim zjawi się rzeczoznawca to trochę minie. Ja chcę auto naprawić bezgotówkowo i auto zastępcze też mi będzie potrzebne bo do pracy mam 24km. Tak to niestety wygląda.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Hehe dzięki za zobrazowanie tematu ;-) Wysłane z mojego Avanta ;-) Może ktoś polecić jakiś pewny sklep z Warszawy gdzie mieliby Motula od ręki? Ten, który zamówiłem do poniedziałku mi nie dojdzie więc szukam alternatywy.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To już teraz nie wiem czy zmieniać olej czy zostać przy castrolu, tzn oleju ASO-wskim
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zamówiłem Motula Specific 5W30, jestem umówiony we wtorek w vCentrum na Woronicza na wymianę. Gość z serwisu napisał mi w mailu, że Motul spoko, tylko że istnieje ryzyko wypłukania osadu po Castrolu. Co o tym myślicie? Jak dla mnie trochę ściema, tzn. nie byłoby to chyba aż takie złe dla silnika...(?)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ok, dzięki za odpowiedzi Korzystał ktoś może z usług vCentrum w Warszawie na Woronicza? Zastanawiam się czy lepiej pojechać do ASO czy u nich to ogarnąć.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Panowie mam taką sprawę. Mam zamiar wymienić olej w silniku CJCA. do tej pory auto jeździ na oleju Long Life z ASO, ostatni przegląd wykonany był przy przelocie 120k w Niemczech, obecnie ma około 137k. Chcę przejść na standardowe interwały wymiany oleju co 15kkm, pytanie jaki olej zalać? Ten http://e-katalog.intercars.com.pl/?utm_source=intercars.com.pl&utm_medium=oilsWidget&utm_term=Oleje&utm_campaign=oilsWidget#/produkty/3017161720330-SPECIFIC_50400|50700_5L-olej-silnikowy,scr_dItems.html będzie ok? Czy jakiś Castrol? W ASO krzyczą 460 za olej, trochę ich poniosło. Przy oleju wymieniać resztę filtrów oprócz olejowego? będzie ok? Czy jakiś Castrol? W ASO krzyczą 460 za olej, trochę ich poniosło. Przy oleju wymieniać resztę filtrów oprócz olejowego?
-
A4 B9 Avant sport 2.0 TDI quattro S tronic
Jest pakiet Technology Selection więc virtual :-P Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
A4 B9 Avant sport 2.0 TDI quattro S tronic
Ładnie skonfigurowana, gratulacje
-
Polecane opony zimowe
Po pierwszych kilometrach przejechanych na Dunlopach WS 5 muszę stwierdzić, że są cichutkie. Na sychym asfalcie kleją się jak złe :-). Patrząc po wskazaniach komputera wydaje mi się, że są nawet oszczędniejsze od moich letnich Bridgestone Potenza R050A, ale to się okaże po dłuższych przejażdżkach. No i z indeksem H są mięciutkie, więc i komfort jazdy calkiem inny:-)
-
Polecane opony zimowe
Ja dzisiaj zakładam Dunlopy Winter Sport 5, więc jak się pogoda trochę popsuje to zdam relację [emoji6]
-
[CDUC] Czerwony Avancik by Pawel.84
Przepiękna . Bezawaryjności!
-
A4 B8 Avant 2.0 TDI by pafcio
Zrobili mi to chłopaki z Diamond Detailing, znają się na rzeczy więc mam nadzieję, że żadnych przykrych niespodzianek w przyszłości nie będzie. Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
A4 B8 Avant 2.0 TDI by pafcio
Dzięki .Pany, mam 3 takie nieszczęsne odpryski. https://www.imageshack.com/i/ipPqo0VOj https://www.imageshack.com/i/ipbdsvmDj https://www.imageshack.com/i/ipwZzhGej https://www.imageshack.com/i/eyhHvxNGj W firmie Super Plus w Warszawie powiedzieli, że trzeba malować cały dach i słupki żeby usunąć rdzę, która tam się pojawiła. W związku z czym trzeba wycinać szybę a koszt całej uslugi to 1200PLN, aż mi szczęka opadła. Stąd moje pytanie. Czy da się to zrobić tylko na zasadzie zaprawek, oczyścić odpryski i zamaskować? Znacie jakiegoś dobrego lakiernika w Warszawie, który mógłby to zrobić w ten sposób? Edit. Odpryski zrobione za 200 złociszy :-). Pany może podpowiecie czym można pousuwać ryski z tego małego czarnego plastiku przy panelu mmi? Od samego patrzenia się rysuje :-P. Co myślicie o Meguiar's PlastX? Jest filmik na youtube z tym środkiem jak gość poleruje ekran w aucie i efekt całkiem niezły :-). https://m.youtube.com/watch?v=SBnU9xZBvRU A może Meguiar's Swirlx albo Ultimate Compound? Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
W każdej oponie dunlop MFS oznacza, że opona posiada rant ochronny i tylko tyle, inne koncerny stosują oznaczenie FR. Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Dunlopy mają (niedawno kupiłem), w tym przypadku oznaczenie MFS o tym świadczy. Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Chyba szersza guma trochę lepsza [emoji6] Wysłane z mojego Avanta ;-)
-
Polecane opony zimowe
Panowie, a tak w ogóle to myślicie, że już czas zmienić buty na zimowe czy jeszcze sie wstrzymać? Temperatura w ciągu dnia oscyluje w granicach 9-12 stopni. Nie będzie to miało wpływu na szybsze zużywanie się opon zimowych? Wysłane z mojego Avanta ;-)