Treść opublikowana przez damian88bk
-
wymiana silnika
Ne doczytałem że quattro jak w quattro to ja bym osobiście zmienił koniecznie na skrzynię manualną i się zastanowił czy nie lepiej wrzucić pompowtryska od razu 130 KM np. AWX też już nie są drogie. I jak się montuje pompowtryska np. 116 KM to trzeba pamiętać o pływaku z pompka paliwa w bak żeby pchało paliwo do przodu bo 2.5 przynajmniej w FWD ma tylko pompkę spiętrzającą przy niskim poziomie paliwa a nie podaje paliwa do przodu.
-
wymiana silnika
Zmieniałem silnik w polifcie 2000 r. z 2.5 tiptronic na 1.9 manual i nie musiałem nic w tych kostkach ruszać z pinami, tylko zmostkować przekaźnik od rozrusznika ale jak zostawiasz automata to Ciebie to nie dotyczy. Ja osobiście jakbym miał dalej zostawiać automata to kupiłbym taki jak ma być z 1.9 razem ze sterownikiem z 1.9 a sprzedał ten z 2.5 a najlepiej to kupić od jednej osoby całą przekładkę ze skrzynią.
-
kontrolka zużycia klocków
Może któryś kabelek po drodze się uszkodził ja bym spróbował zmostkować kabelki na kostkach na końcach czujników (za gumowymi zaślepkami tam gdzie wiązki od ABS/zużycia klocków wchodzą w karoserię) jak nie pomoże to wyłącz Vagiem jak posiadasz ciężko nie jest
-
lewy silnik lampy valeo A4 B5 2000r
Według Etki 1J0941295B
-
Nr srub wałka rozrządu
Według katalogu to czerwona 038 103 714 niebieska 038 103 714 A
-
Czy ten zestaw kluczy jest coś wart ?
Ja mam już od ok. 8 lat zestaw Honiton coś takiego jak to KLUCZE NASADOWE HONITON ZESTAW 94 + WALIZKA - HIT! (3845788057) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jeszcze hulają a dość często używane (wiadomo grzechotki już ledwo zipią, kilka końcówek pękło ale jak za cenę to 100% zadowolenia tylko nie wiem jak te komplety co teraz robią czy jakości nie pogorszyli) dodatkowo do nich polecam zestaw torxów ja mam z Yato YT-0400 i te klucze starczały mi spokojnie a były nieraz używane do poważniejszych zadań jak wymiana silnika natomiast nie polecam dużego kompletu Yato 216 el. jak dla mnie zestaw gorszej kategorii torxy, imbusy szybko się łamią nawet z małą grzechotką, duża i średnia grzechotka były już wymieniane. Dobrze że mam na nie dożywotnią gwarancję ale ciągłe odnoszenie na wymianę też denerwuje mniejsze zestawy Yato za to podobno są bardzo dobre
-
zawieszenie z passata do audi - przód
Nie będzie pasować całkiem inne górne mocowanie
-
Chce odstawić auto na kilka lat do garażu, co trzeba załatwić?
Tak kolego tylko w linku którym podałeś stoi jak byk: "Uwagi: Pojazd podlega czasowemu wycofaniu z ruchu przez organ właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji pojazdu. Czasowemu wycofaniu podlegają zarejestrowane: 1) samochody ciężarowe i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 t; 2) ciągniki samochodowe; 3) pojazdy specjalne; 4) autobusy." Więc myślę że niewielu z nas z tego może skorzystać
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich