Treść opublikowana przez damian88bk
-
Przekładka B7 z anglika. warto?
Ja polecam założyć europejską instalację i dopasować instalację pod względem różnic w wyposażeniu.
-
air bag b7-pomocy
Witam czujnik bocznej poduszki w b7 jest w drzwiach przednich. Duża szansa w uszkodzonej wiązce w harmonijce pomiędzy drzwiami a karoserią.
-
Sterownik airbag
Bez kurtyn powinien być 8D0959655J
-
Poblem z elektrycznymi szybami przednimi
Może być też tak że nie ma już pinu w kostce w słupku i ciężko będzie Ci to zobaczyć bez wyjęcia kostki ze słupka od tyłu ze względu na położenie. W żadne wymiany przycisków i silniczków się nie baw gdyż powód sam podałeś poprzez błąd Sprawdź dokładnie pomarańczowe przewody.
-
silnik nie kręci a klimatronik pokazuje
A bezpiecznik numer 25 patrzyłeś? (tzn od wentylatora) i oczywiście czy dochodzi zasilanie do wentylatora
-
Od czego jest ta wtyczka ?
Nie jest to luźna wtyczka bo to jest czujnik temperatury
-
za krótki wentyl!
może to Ci pomoże: 4D0601361A
-
Zmiana skrzyni automat na manual
Kurczę rzeczywiście nie doczytałem że 6 biegów bo 5 biegowe to teraz już groszowe sprawy a z 6 trochę gorzej
-
Zmiana skrzyni automat na manual
Ja za 1500 z częściami na skrzynię 5 biegów bym zrobił tylko że jestem z Wrocławia więc daleko. Ewentualnie jakbyś miał jakieś pytania to na PW
-
Półosie w 1.9 TDI afn
Musisz też wymienić zwrotnice. Wkładałem kiedyś komplet do A4 B5 lifta AFN z passata b5fl 130 KM 5 biegów to były właśnie potrzebne półosie ze zwrotnicami ale ja mialem z innnego swojego auta ściągnięte jakbym miał kupić niewiadomo skąd to bym sie nie pchał bo trzeba się liczyć że niewiadomo jak w zwrotnicach łożyska a duże przeguby też nie są chyba jakoś specjalnie mocniejsze niż małe. Może lepiej pomyśl żeby kupić 2 półosie z polifta (były na grubszym wałku) w dobrym stanie bo nowe dobre przeguby też trochę kosztują (w razie jakbyś szukal mam jakieś tam z przed i polifta do AFN półosie )
-
Półosie z b6 do b5 problem
a czemu zwrotnic nie możesz przełożyć? Jak przełożysz same flansze to półosie też będziesz musiał chyba kupić bo z automatu są krótsze bo skrzynia szersza
-
Półosie z b6 do b5 problem
Flansze same do skrzyni żeby kupić odpowiednie do przełożenia będzie ciężko. Sam kupiłbym 2 zwrotnice od B5 np. z 2.5 czy dużych benzyn pod duży przegub do 100 zl można kupić komplet. Ewentualnie mógłbyś np. kupić inną skrzynię z a4 b5 lub passata b5 b5FL ale wtedy i tak potrzebowałbyś półosi jeszcze
-
Wystrzeliła poduszka siedzenia pasażera...
-Sterownik poduszek znajduje się na tunelu środkowym trzeba wyjąć radio panel klimatyzacji i najlepiej w ogóle cały kosz wyciągnąć ale można też zazwyczaj wykasować crash datę odpowiednim programem -jak poduszka będzie odłączona to będzie świecił airbag chyba że jak jakiś rzeźbiarz dasz rezystor -Poduszkę można kupić samą ale ze względu na to ze jeszcze siedzenie trzeba zszyć ja bym szukał fotela najpierw -Spotkałem się już z przypadkami że strzeliła komuś boczna po przywaleniu w dziurę a pasa lub obu nie zblokowało ?
-
Stukot w kole, przestaje przy przyśpieszaniu lub hamowaniu
Jesteś w 100% pewny że koło dobrze dokręcone? Ja bym na Twoim miejscu najpierw to sprawdził kluczem potem podnieś auto na lewarku i trzeba sprawdzać
-
[Apt] wymiana głowicy
Na głowicę z ADR możesz śmiało wymienić bo to ta sama głowica
-
Dziadowska lampka podsw rejestracji awant 99-01
Też miałem w swoim aucie problem z lampkami próbowałem bawić się właśnie odkręcaniem i czyszczeniem samej tej części z żarówką. Wkońcu zdjąłem całą blendę z klamkami (trzeba rozebrać osłonę klapy z tyłu), wyjąłem oprawki z nich powyciągałem druciki i wszystko dokładnie wyczyściłem (do stanu fabrycznego). Po złożeniu świeci igła. Razem powiedzmy godzinka roboty jak ktoś robi pierwszy raz. Jest przejście to musi świecić nie ma to nie będzie.
-
Przerejestrowanie samochodu a małżeństwo
Moja odpowiedź miała być ironiczna Przecież każdą ruchomość można sprzedać bez zgody współmałżonka zresztą gdyby było inaczej to byłaby masakra Jakbyście sprawdzili przed zakupem auta czy ktoś nie kłamie że jest stanu wolnego jak w dowodzie nie ma stanu cywilnego ani także takich danych nie ma w dowodzie rejestracyjnym? Dlatego ja pytania kogoś kto zarejestrował się 3 minuty przed napisaniem i jeszcze w profil wpisał dane wyssane z palca nie potraktowałem poważnie zwłaszcza takiego pytania Aha i kolego Robero ja nie mam problemu z czytaniem że zrozumieniem więc żadnych podpowiedzi nie daję.
-
Przerejestrowanie samochodu a małżeństwo
Takie pytanie to chyba żart Może jak Pan X jest za granicą Pani Y ma "przyjaciela" powiedzmy Pana Z i wtedy jego podpis wystarczy
-
Migający kluczyk i napis DEF po próbie odczytania PINU
Spróbuj odłączyć akumulator na dobry początek. Znajomy wezwał mnie kiedyś bo nie mógł odpalić po próbie odczytu pinu tym samym sprzętem i ten prosty zabieg mu pomógł
-
2.5tdi wtrysk sterujący
Patrząc od przodu auta z lewej w rogu od strony ściany grodziowej jest sterujący kabelek jest pod pokrywą i wychodzi przy kolektorze ssącym i idzie do ściany grodziowej tam są dwie kostki jedna jest od wtrysku sterującego
-
zmiana wydechu z 1.9 na 2.5
Do AFN lub AJM tłumik z 2,5 TDI pasuje bez problemu tylko trzeba ok 10 CM dospawać.
-
zaciski tył 2.0tdi 140KM vs 1.8T 163KM
A dlaczego na bank nie? Zaciski powinny pasować tylko jarzma będą inne
-
Uszczelniacze na wtryskiwaczu
Tak kupisz w motoryzacyjnym albo i w ASO pewnie za grosze. Oringi się nazywają w razie czego
-
[Ahl] Silnik Zatarty, Kilka Pilnych Pytań Odnośnie Przekładki
To przełóż tylko goły słupek a osprzęt cały zostaw swój kolektory wtryski wiązkę komputer itp.
-
[Ahl] Silnik Zatarty, Kilka Pilnych Pytań Odnośnie Przekładki
Z poprzecznych AEH i AKL powinny pasowac po przełożeniu miski bo głowice i bloki są takie same jak AHL