Treść opublikowana przez tom4275
-
Montaż i działanie ACC Adaptive Cruise Control aktywny radar 2007-2012
powinni wziąć kasę ogólnie za ściągnięcie ochrony, nieważne ile elementów, bo to jedno połączenie z serwerem audi a za to właśnie płacą, ja zapłaciłem 400 za Gateway i radar ... tak tylko jeszcze wtrącę ... wiesz oczywiście że do line assista to szyba do wymiany
-
problem z drzwiami a4 b7
odkręć nadkole, wybierz osłonę od strony drzwi, poluzuj śrubę, ustaw drzwi jak najbardziej wzdłuż samochodu, ale ich nie zamykaj i niech ktoś je ciągnie do góry a Ty w tym czasie dokręć śrubę
-
Czujnik zderzeniowy poduszki bocznej AIRBAG - gdzie?
Jarku, czujnik jest poniżej pasa bezpieczeństwa ... na zdjęciu widać taką gąbkę pod pasem, musisz ją wyjąć, do tego trzeba poluzować mocowanie pasa. Pamiętaj o odłączeniu akumulatora !
-
Regulacja zawiasu drzwi przednich (kierowcy)
ściągnij nadkole, wybierz stamtąd osłonę i zobaczysz śrubę od zawiasu, poluzuj ... i tu przyda się pomoc bo trzeba przymknąć drzwi (jak najbardziej wzdłuż samochodu ale żeby na klin nie wskoczyły) i pociągnąć je do góry a druga osoba musi dokręcić śrubę, zmontuj do kupy i banan na twarz z wykonanej roboty, powodzenia
-
Trójkąt w ramce szyby drzwi tylnych
o ile dobrze pamiętam to śruba trzymająca ten trójkąt jest od strony zewnętrznej samochodu i trzeba zdemontować ramę, a jeśli chodzi o drugie pytanie ... to tak, trzeba wyjąć ramę, więc wszystko możesz zrobić za jednym razem
-
Montaż elektrycznie składanych lusterek zewnętrznych w Audi A4 B6
wystarczy wymienić samą manetkę
-
Wymiana szyb w drzwiach przednich kierowcy i pasażera
Tu masz kolego filmik
- B7 Crew
- B7 Crew
- B7 Crew
- B7 Crew
- B7 Crew
-
B7 Crew
przy wyłączonym esp na pewno można kręcić bączki na śniegu no i jak zawiśniesz to międli wszystkimi kołami a nie zdusza żeby złapać przyczepność, jak dobrze pamiętam to chyba trzeba przytrzymać przycisk dłużej i wtedy esp działa w znikomym stopniu
-
B7 Crew
te do serwisu i te do marketu to różnią się tylko tym że jest dokładniejsza weryfikacja błędów produkcyjnych, czyli krótko mówiąc w markecie możemy kupić szajs a w serwisie są na 99% dobrze jakościowo wykonane, ale niestety mieszanka gumy jest ta tańsza czytaj gorsza
- B7 Crew
- B7 Crew
-
System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej w Audi A4 B8
Witam dodam mały opis zakodowania bram w homelinku dla wszystkich którzy mordują się z hormannem. opis akurat dotyczy Q5 ale myślę że w A4 B8 będzie to samo 1. naciskamy przycisk kodowania nowych pilotów na napędzie hormann i trzymamy (najpierw zacznie mrugać szybciej potem zapali się na stałe, wtedy puszczamy) w ten sposób kasujemy wszystkie piloty 2. wsiadamy do samochodu naciskamy dwa skrajne przyciski i trzymamy (najpierw pali się stale, potem zacznie szybko mrugać i na końcu zgaśnie, wtedy puszczamy) w ten sposób kasujemy wszystkie kody ze sterownika. 3. naciskamy wybrany klawisz który chcemy zakodować i trzymamy (mruga na przemian szybko z przerwą na pojedyncze mrugnięcie, aż zacznie mrugać powoli, wtedy puszczamy) jesteśmy w trybie programowania 4. idziemy na przód samochodu i w odpowiedniej odległości (u mnie około 50cm) naciskamy i trzymamy przycisk na pilocie do momentu 3 krotnego potwierdzenia kierunkami 5. naciskamy jednokrotnie klawisz programowania na napędzie bramy 6. wsiadamy do samochodu i naciskamy 2 razy po 3-4 sek. programowany przycisk homelinka 7. ustawiamy banan na twarzy 8. programujemy pozostałe piloty do naszej bramy przez jednokrotne naciśnięcie przycisku programowania na napędzie a potem przytrzymanie odpowiedniego przycisku na pilocie. i to by było na tyle, może wygląda to podobnie jak te programowanie z filmów ale uwierzcie mi że dopiero w dokładnie takiej postaci to zadziałało a mordowałem się 2 tygodnie
-
audi-maniacy z ełku i okolic
już raczej nie odgłosów zero, nawet niema z kim na kufelek wyskoczyć i o rezanku pogadać
-
olej w zaworze DV i błąd P0299
jak masz zapchanego kata to i tak pójdzie na śmietnik, nowy to spory wydatek a używkę bierzesz w ciemno, wszyscy podnoszący moc, kata wywalają zobacz temat o 1.8T, tam koledzy to już nawet grupowe zapisy na downpipe'y robią , szmoc musi mieć ujście
-
olej w zaworze DV i błąd P0299
jak chcesz od razu podnieść moc to bym celował w turbinkę K04, jak dobrze pamiętam u Sida jest za 4 z kawałkiem, K03 będzie niewiele tańsza, tylko do podniesienia mocy trzeba by było jeszcze intercoolerka centralnego i downpipa, właśnie nad takim zestawikiem sam się zastanawiam, w tej chwili mam 260 na programie, ale że właśnie turbinka już zaczyna luzy łapać to myślę nad takim rozwiązaniem
-
olej w zaworze DV i błąd P0299
Moim zdaniem masz padnięty DV i dlatego auto muli, też miałem uwalony i po wymianie wróciło do normy, podmień jak masz od kogo i sprawdź spalanie oleju masz tragiczne, mój mimo lekkich luzów na ośce turbiny nie wciąga oleju, pewnie dobrze by było wyciągnąć turbinkę i sprawdzić jej stan, ale od razu Cię uprzedzę że jest upierdliwa w rozbieraniu przy takim zużyciu oleju to pewnie zawaliło Ci kata i stąd check sprawdź jeszcze drugą sondę w kacie
-
Włącznik świateł, rozbiórka, naprawa podświetlenia
jest rozbieralny więc ciąć nie trzeba, w zakładce wnętrze B6/B7 w zestawie naprawczym wyłącznika świateł na stronie 5 wrzuciłem link do pobrania jak go rozbierałem nic trudnego, 5 min roboty
-
Po wymianie pompy wody brak ogrzewania,dolny wąż zimny?
do kabiny wchodzą dwa gumowe węże, na jednym jest dziurka, ściśnij opaskę i ściągnij trochę wąż aż Ci tą dziurkę odkryje. Odpal samochód, włącz ogrzewanie i poczekaj aż się pojawi płyn.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
tylne tarcze mają 22mm więc min będzie 20mm
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
tak w B7 jest tam śrubka, a do zmieniarki to zwykłe wyjmaki jak do radia