Treść opublikowana przez TnX
-
A4 B5 1.6 po wymianie termostatu bierze olej i kopci na biało
Jeśli nie ubywa Ci płynu, a olej znika mogą to być pierścienie na tlokach lub uszczelniacze zaworowe, choć stawiam na zapieczone pierścienie na tlokach/tłoku, jak pojeździsz trochę na dogrzanym silniki to z czasem zacznie Ci zalewać świece i będzie nie równo pracował silnik. Przerabiałem to u znajomej, kupiła auto, wymieniła termostat i auto kopciło i jadło olej. Daj znać jeśli rozwiązałeś problem.
-
jakie ceny oryginalnych wahaczy delphi i febi
W Inter Carsie ceny podobne Delphi 1060zl, Febiego też coś koło tego, ale to zależy jaki rabat mają, o ile stamtąd biorą.
-
Jak wielowahacz, to jakiej firmy ??
Ja dziś zamówiłem SKV w sobotę montuje i zobaczymy ile na nich przelatam. Bo szkoda właśnie kasy na zawias za ponad tysiaka jak dla mnie, miałem Fortunę, pojeździłem zrobiłem 40-50 tysi i coś tam pukać zaczęło
-
Wymiana zawieszenia - co jeszcze warto wymienić "przy okazji"
Moje pytanie od siebie, bo też będę wymieniał zawias, jakiej firmy założysz wahacze? A i na pytanie co warto jeszcze, to obejrzyj sprężyny, będziesz miał amortyzator ze sprężyną na wierzchu, odboje, oslony. Warto zwrócić uwagę na przeguby połosi i osłony, czy się nie leje, nie popękane gumy. Końcówki drążka? Jak kupujesz zestaw wahaczy to powinny być w komplecie, warto przy okazji wymienić Drążek kierowniczy jeśli jest wybitny, nie duże koszta, a zmniejszy luz na kierownicy o ile występuje
-
Wahacze firmy GH
Jestem na etapie szukania kompletnego zawieszenia do przodu do mojej B5tki. Trafiłem na allegro za 450zł na "Wahacze wzmacniane firmy GH" I myślę czy warto kupić. Wcześniej miałem Fortunę i po 3 latach dopiero coś zaczęło stukać. Widzę, że polecane były w przypiętym poście z SKV Germany, ciekawe czy nadal dobrze się sprawdzają. Warto, nie warto? A może polecicie coś innego
-
Błotniki przód poliftowe do przedlifta
Ale ja bym używanych błotniów nie brał, tylko nowe pod malowanie z inter carsu. Tak wiem, że mają inne kierunki, chciałem tylko wiedzieć czy mocowania są w tym samym miejscu co w przedlifcie
-
Błotniki przód poliftowe do przedlifta
Cześć, chciałem się zapytać czy błotniki do przodu podejdą mi z poliftowej wersji? Bo mam zamiar wsadzać lampy poliftowe, a trochę korozja bierze jeden błotnik, więc pytanie czy nie lepiej już kupić przedliftowe błotniki, żeby nie ciąć ich przy założeniu nowych lamp. Pozdrawiam
-
SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
- Czerwonek :)
Sam przyciemniłeś? Masz lepszy patent od spryskania szyby wodą z płynem do naczyć i na niej "wodować" folię ? Ja mam zamiar przyciemnić folią, ale a'la lustro weneckie, czarne są już oklepane- Kolizja z autobusem
- Kolizja z autobusem
Przyjechał w piątek, starszy gość, straszny paździoch, o co się zapytać to łaskę z odpowiedzią robił i wzdychał... Porobił zdjęcia uszkodzonych elementów tych co "widać gołym okiem" - gdy mu pokazałem, że jest wgnieciony zbiornik od spryskiwaczy olał to, nawet tego nie zapisał, pod autem plama - po stłuczce zaczęło lać ze wspomagania - również olał mówiąc, że nie wie, czy to jest uszkodzenie przez eksploatację czy podczas wypadku... również to olał...zmierzył auto czujnikiem lakieru - zapytany o równomierność lakieru odpowiedział - sprawy osobiste załatwimy na końcu.... koniec końców gówno się dowiedziałem, nawet nie wiem w ile dni do mnie dojdzie wycena szkody, jeżeli trudno mu uprawiać zawód jaki ma, niech przejdzie na zbieranie grzybów - tam nikt go pytaniami nie będzie zasypywał...- Kolizja z autobusem
No, a co jeżeli wartość naprawy przekroczy wartość samochodu? Co w takim przypadku?- Kolizja z autobusem
Jutro podeślę lepsze fotki.- Kolizja z autobusem
Cześć! Miałem wczoraj nieprzyjemną sytuację na rondzie w moim mieście, autobus wyjeżdżając z ronda zjechał na mój pas i trochę po mnie "przeleciał". Jest to moje pierwsze takie zdarzenie na drodze z udziałem policji itd. I mam pytanie, oczekuję na rzeczoznawcę z Warty, bo taki ubezpiecza Autobus i chciałbym zaczerpnąć porady podczas jego oględzin. Wiem, że próbują jak najniżej wycenić szkodę - bo taka ich praca. Auto miało niedawno zrobione całe zawieszenie - czy mogę się domagać, aby pojechać z nim na stacje diagnostyczną i sprawdzić geometrie samochodu i stan przedniego zawieszenia po kolizji? Jakie podjąć kroki podczas małej wyceny szkody i czy jest sens się od niej odwoływać? I od Was jakieś porady - co próbują nam rzeczoznawcy wcisnąć i czego się wzbraniać. Poniżej zdjęcia samochodu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be3f69d86922fb5b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28b877429afb8f9b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea1337849b87ce41.html- SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
ja dopiero pod koniec czerwca będę w Polsce, to mógłbym wpaść, jeżeli będą chętni na spocik- para spod maski?
Też mi się to kiedyś przydażyło, bo długim odcinku jazdy, gdzie była wysoka wilgotność i padała mrzawka zaczęło mi parować przed przednią szybą, też się wystraszyłem, ale była to po prostu parująca woda- Nierowno przyspiesza
A jak silnik masz nagrzany do 90stopni i naciśniesz szybko na gaz i odpuścisz to reaguje na gaz od razu czy jest dziura bądź go zamula? oczywiście na postoju. Lub gdy silnik pracuje na wolnych obrotach to ma jakieś szarpnięcia?- Silnik do remontu czy może lepiej SWAP? AHL
Niestety nie wiem co tak tyrkotało, bo na zimnym silniku było wszystko okej, dopiero jak miał 90 i dostał pare razy po gazie zaczynało to tyrkotać. Być może którąś z rolek bądź napinaczy w rozrządzie. Ja wyjechałem z kraju, a auto trafiło do mechanika, także remontuje się silnik zobaczymy efekty jak wrócę do kraju. Dzięki za porady. Pozdrawiam- Silnik do remontu czy może lepiej SWAP? AHL
Cześć, przychodze się Was poradżć, ponieważ wypadł mi mały problem w moim dupowozie, a rozwodze się z paroma sugestiami co do tego. Mianowicie ostatnio jadąc zaczęło mi coś trykotać w silniku, jakby wiatrak o coś ocierał i przy dodawaniu gazu trykotanie przyśpieszało, zajechałem do mechanika popatrzył, pooglądał i stwierdził, że do remontu tak: Rozrząd - bo któraś z rolek daje o sobie znać Kable - gdyż jest przebicie na nich Głowica - planowanie Uszczelka pod głowicą - bo olej leje i stwierdził, że trzeba w ten silnik sporo zainwestować i proponował mi najlepiej zainwestować w inny silnik. i mam pare namysłów, które tutaj przytocze i pomożecie mi wybrać coś rozsądnego bądź sami coś zaproponujecie. A więc: 1. Bawić się w remont silnika, zainwestowąć i modlić się, żeby coś sie nie zjebało 2. wymienić silnik na 1.6 3. wymienić silnik na 1.8t bo po co wracać do mało wydajnej jednostki (I do tego mam zapytanie czy da radę go przełożyć, dużo trzeba wymieniać w sensie sprzęgło, skrzynie i czy jest to opłacalne) Czekam na sugestię- Wymiana podświetlenia zegarów
Możesz jaśniej? Wymiana podświetlenia na odcień biały nic nie przyniesie, czy tarcze są fabrycznie pomalowane na czerwono? Jeszcze nie zabrałem się za rozbieranie tego, bo mam lekką kontuzję- Audi a4 1.6 przerywa przy ruszaniu i gasnie i duze spalanie
Miałem podobne objawy, jak dawałem mu gazu, obroty w dół, a potem do góry i go dławiło - do wymiany był Czujnik temperatury cieczy chłodzącej.- Wymiana podświetlenia zegarów
Oby nie diody, bo przecież trochę z przelutowaniem zabawy jest, a ja do takich rzeczy nie mam nerwów- Wymiana podświetlenia zegarów
one są zlutowane na stałe, czy jest możliwość ich wymiany? Jutro zabiorę się za odkręcenie tych zegarów.- Wymiana podświetlenia zegarów
Cześć! Planuje od kilku dni zabrać się za wymianę podświetlenia w zegarach, rozejrzałem się troszkę po guglach, nie uzyskałem odpowiedzi na parę pytań - może źle szukałem. Posiadam Audi z roku 98, zegary bez FIS'a, nigdy nie grzebałem w nich i dlatego nie wiem czy jest możliwość wymiany tego, czy te diody są zlutowane czy inny szwabski wymysł. Chciałbym zmienić podświetlenie na białe, a wskazówki czerwone. podejdą tam ledy, jakieś wymyślne diody? Czekam na jakieś wskazówki- SPOTY CHRZANOWSKIE PONIEDZIAŁEK 18.00 "Pod Orłem"
Las rąk... krucho z tą aktywnością. - Czerwonek :)