Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wjot1

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wjot1

  1. Nie miałem ostatnio czasu zająć się falującymi obrotami, które nękają mnie już od przeszło miesiąca ( na biegu jałowym; przy zatrzymywaniu). Dzisiaj postanowiłem się w końcu temu bliżej przyjrzeć i zaciekawiła mnie jedna rzecz. Jak wciskam przycisk ogrzewania tylnej szyby, to wskazówka za każdym razem bardzo delikatnie (ale jednak) opada. Przy włączaniu świateł tego nie zauważyłem. Aczkolwiek nie jest to przypadek, bo sprawdzałem dokładnie kilka razy. I teraz pytanie, skoro tak się dzieje, to można wysnuć jakieś konkretne wnioski z tego? Ile powinna pokazywać wskazówka na zapalonym silniku, ile na zapłonie? (mówie o wskaźniku napięcia AKU). Czy jeśli chciałbym dolać wody destylowanej, to muszę to robić na odpiętym (wyjętym) akumulatorze? Czy potem trzeba go ładować prostownikiem obowiązkowo ?
  2. no wlasnie mam falujące obroty i szarpie nim czasami przy dodawaniu gazu. Wymienilem świece i kable WN. Na dniach jeszcze przepływka poleci. Zastanawia mnie własnie jeszcze ta cewka, bo tam nic nie ruszałem.
  3. a właśnie jak sprawdzić przebicia na cewkach? Wymieniłem ostatnio świece i kable. A, że jestem laikiem, to nie wiem jak sprawdzić resztę. Nie wiem gdzie jest ta kopułka, palec itd :<
  4. Panowie podłącze się pod temat. Od dłuższego czasu zmagam się z falującymi obrotami. Wymienie na dniach jeszcze przepływkę. Ale nasuwa mi się pytanie. Czasami mam podobne objawy jak w tym wątku. Jeśli byłaby to pompa paliwa, to może ona też odpowiadać za falujące obroty? pytam, bo jeśli tak, to można by wnioskować, że właśnie mam ją uwaloną. Pzdr
  5. czy drgania może powodować coś co wpływa m.in. na falowanie obrotów? Świece i kable WN wymienione, przepustnica czysta. Wymieniam jeszcze przepływkę, może to ona.
  6. Chodzi o ten zaworek par paliwa? jeśli jest uwalony, to na jeździe z odkręconym korkiem powinno być ok, tak ?
  7. Mnie też czeka wymiana. Podobno po demontażu alternatora jest w miarę OK dojście.
  8. Krzysiek, przed wybiciem wkładu czytałem sporo na temat wywalania kata. Były różne opinie na ten temat. Ale problem polega na tym, że już przed wywaleniem kata był taki dźwięk. Po wywaleniu może się ciut pogorszył. A więc nie szukałbym tu związku pomiędzy wybiciem wkładu, a takim hałasem. W każdym razie, nie obejdzie się chyba bez wizyty u mechanika. Pzdr
  9. Co ja bym dał, żeby umieć samemu wymienić rozrząd...
  10. W ogóle dziwna sprawa, bo oprócz wspomnianego dźwięku poloneza (pierdzenia)przy przygazowaniu, jak obrotomierz spada i mija próg 2k obr. (lecąc w dół), to słychać takie specyficzne "coś" - przez sekundę taki właśnie dźwięk "pierdzenia" (który pojawia się głównie przy gazowaniu 2k w zwyż)
  11. A czy ten zaworek spełnia jakąs super ważną funkcję? - Myśle,czy nie odłączyć tego zaworu w pi**u i wstawić zaślepkę tam gdzie wchodzi przewód do przepustnicy. Jakie będą konsekwencje? @ mloody_s-line Wybacz, ale nie mam zielonego pojęcia o co pytasz ---------- Post dopisany at 18:45 ---------- Poprzedni post napisany at 18:44 ---------- Tzn. wiem co to jest, ale nie wiem jak rozpoznać, który mam.
  12. OK, dzięki za odpowiedzi. Pytam ponieważ falują mi obroty i czasmi podczas jazdy, gdy mam wciśnięty pedał gazu, to (Sporadycznie) traci moc jakby na sekunde, (takjakbym bardzo gwałtownie puścił pedał). WYmieniłem świece, przewody WN, filtr paliwa,powietrza.Przepustnica czyszczona już jakiś czas temu(na komp. parametry OK). Jutro sprawdzę i wymienie odmę. Zostaje mi przepływka,sonda lambda - myślałem, że właśnie ten zaworek jeszcze może zasysać lewe powietrze.
  13. Witam, Chciałem się upewnić, czy dobrze wyczytalem : Zawór DV występuje tylko w silnikach z turbo, tak ? Zawór N80 znajduje się na pokrywie obudowy filtra powietrza. Jeśli działa, to gdzieś od 80stopni powinien co jakiś czas "Stukać". W ten sposób, można sprawdzić czy działa. Mam rację? ---------- Post dopisany at 19:51 ---------- Poprzedni post napisany at 19:42 ---------- i czym może skutkować niedziałający zawór N80? ---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 19:51 ---------- .
  14. Hmm, slyszałem kiedyś, że spawanie tłumika, to nie najlepszy pomysł - jak się to ma w rzeczywistości? Jak sprawdzić, czy tłumik jest przepalony? Pytam, ponieważ wolałbym samemu zdjagnozować i ewentualnie podjechać do speca, żeby zrobił konkretną czynność, niż płacić im za samo zdjagnozowanie...
  15. Witam, Od jakiegoś czasu tłumik wydaje dziwne metaliczno-zgrzytające dźwięki gdzies tak od 2k obrotów w zwyż. Myślałem,że mam posypany katalizator, wywalilem wkład i wstawiłem rurkę przelotową w obudowę kata, lecz jest dalej to samo, może nawet ciut głośniej niż było. Zauważyłem, że na łączeniu przedniego ze środkowym tlumikiem (tam jest taka klamra na śrubach ze sprężynami) musi być chyba jakaś nieszczelność bo często widzę w tym miejscu wilgoć i krople wody. Czy możliwe, że przez taką dziurkę jest taki hałas ? Jak się z tym uporać?
  16. Ciemna (zielona?) audi a4 b5, z naklejką klubową z tyłu na klapie. nry KOL 4J31 w OLKUSZu na prakingu na Osiedlu Młodych. Kto to? : )
  17. Zrobiłem tak jak piszesz, ale na odłączonym - i nie było różnicy tzn. dalej falowały. Czyli powinienem to zrobić na zapalonym, tak ?
  18. Nie ma tam, czy nie ma w ogóle?
  19. Panowie, gdzie znajduje się EGR w przepustnicy? Czyściłem ją jakiś czas temu, ale powiem szczerze, że nie zwróciłem uwagi na EGR. Piszę ponieważ falują obroty.
  20. Panowie, czy po zrobieniu dynamicznych logów pod względem przepływki, wyjdzie na 100% czy jest sprawna czy nie? Nie mam możliwości podmiany. WYmienilem ją na inną używaną, ale niestety dalej obroty falują. Chce mieć pewność, że jest sprawna/uwalona.
  21. znajdę gdzieś jakiś nr tej części? chciałbym go wymienić i powiem szczerze, że nie mam pojęcia. ---------- Post dopisany at 11:42 ---------- Poprzedni post napisany at 06:20 ---------- Panowie, proszę o pomoc. Znajdę na necie coś takiego? Jeśli nie, to dostanę to w jakiejś castoramie itp.?
  22. ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting Wychodzi z tego miejsca jak na zdjęciu i z tego co dojrzałem tam, to dochodzi do rury dolotu powietrza, kawałek przed przepustnicą. Powiem szczerze, że myślałem, że to odma (skoro idzie do dolotu - chyba, że się myle?) Ale przecież odma wychodzi z bloku silnika pod kolektorem ssącym. Pytam ponieważ ten wąż jest już tak zużyty, w dotyku taki jak by miał się zaraz rozlecieć.
  23. Nikt się więcej nie wypowie?
  24. ciężko mi ocenić, auto mam od paru mcy, jeszcze nie mam dobrego porównania. Chociaż nie powiedziałbym , że jest baaardzo zamulony. Chcę go odłączyć, żeby sprawdzić, bo może akurat zacznie lepiej "chodzić" i lepiej będzie mi jechać te 100km. Co do odmy i całej reszty, włąśnie jak dojadę (bo jade do siebie do miejscowości), to zabieram się za sprawdzanie odmy itd.) Tylko boje się, że jak odłącze przepływke, właczy sie awaryjny, i potem nawet jak ją znowu podłacze, to bez kompa się nie obejdzie, żeby dalej jechać. A czas mnie goni....

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.