Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kaczmar13

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kaczmar13

  1. Czy ktoś z Was może mi doradzić jaką kupić taśmę do owinięcia downpipe ? Jest tego na Allegro kilka typów i nie wiem co wybrać, może stosowaliście któryś z nich i możecie polecić. Ewentualnie może wiecie gdzie można to kupić bezpośrednio w Warszawie ? z góry dzięki za pomoc
  2. Kwiatko, czy możesz wrzucić zdjęcie jak wygląda u Ciebie 215/45 na 8", jak bardzo opona się rozchodzi zastanawiam się nad takim zestawem i ciekaw jestem jak to wygląda z góry dzięki
  3. Nie spodziewam się nie wiadomo czego, w końcu to tylko 16cm w plastiku więc bałaganu nie narobi. Zależy mi jedynie na podkreśleniu niskich tonów a z tym myślę że po wygłuszeniu ten subik sobie poradzi. Narazie spróbuje podłączyć pod ori wzmacniacze znajdujące się w środku, jak nie to wybebeszę go i podłącze z zewnętrznego wzmacniacza. A kasy czy szkoda....dałem 120 zł za nóweczkę nigdy nie montowaną więc nawet jak nie będzie efektu to nie będe ubolewał nad tym
  4. witam wszystkich zanabyłem drogą kupna suba BOSE do mojego avanta. Problem w tym że autko fabrycznie nie miało systemu BOSE i nie bardzo wiem jak to teraz podłączyć. Sub ma oryginalnie wbudowany wzmak i to chyba 2 szt.... pewnie do reszty głośników. Może ktoś z Was ma schemat dwóch kostek które są przy subie ewentualnie może ktoś wie jak to podłączyć by wysterować po 4V z Alpiny zamiast fabrycznego radia. Wiem że sporo było na forum na temat BOSE ale nie znalazłem nic co by dało odpowiedź na moje pytanie. z góry dzięki za każdą pomoc.
  5. sprawdzenie termostatu to naprawdę prosta sprawa, odpalasz zimne auto i zostawiasz by pracowało na wolnych obrotach, po niedługim czasie przewód wodny dochodzący z góry chłodnicy powinien zwiększyć temperaturę, natomieast dolny wylotowy nie. Jeśli tak jest to termostat nie puszcza czyli silnik powinien się dogrzewać. Taka różnica temperatur powinna być aż wskaźnik pokaże prawie 90 stopni. następnie przy około 87-88 stopni termostat powinien się uchylić i cała chodnica oraz dolny przewód powinny zrobić się gorące. Wtedy jest ok, jeśli chodzi o dogrzewanie silnika...jeśli obydwa przewody wychodzący i wchodzącyu do chłodnicy nagrzewają się jednocześnie to termostsat puszcza i auto nie będzie się dogrzewać.... a swoją drogą, w moim AEB, przy temperaturze jaka panuje na zewnątrz (około -20 stopni) każde przegonienie autka rozgrzanego do 90 stopni powoduje obniżenie temperatury na wskaźniku do około 70-80 stopni....
  6. dzięki Chudineze
  7. Panowie, tak jak w temacie, może ktoś z Was ma możliwość sprawdzenia numeru ori, uszczelki pod przepustnicę do AEB z 96r. z góry dzięki za pomoc
  8. jeśli "cyka" to ok....ale jeśli zaczyna stukać, podobnie jak popychacze zurzyte po odpaleniu na zimno, to już bliski jej koniec. przy zamkniętej masce "cykania" nie powinno być wogóle słychać.
  9. Sorki że podepnę się pod ten temat, ale nie chciałem zakładać kolejnego dla jednego pytania. Chę wyciąć kata w moim AEB i do tego chcę kupić rurę kwasową 2,5" tylko nie bardzo wiem gdzie... przeszukuję forum i net ale nie bardzo mogę coś znaleźć. Czy ktoś z Was podpowie mi gdzie w warszawie lub najbliższej okolicy kupię takie cudo ? z góry dzięki za pomoc
  10. ok, niech będzie że z mineralnego robi się woda skoro tak mówicie widać na wodzie też da się jeździć i to bez uszczerbku dla zdrowia silnika
  11. Masz rację, chodzi o lepkość ale nie to miałem na myśli. Co do oleju mineralnego to przejechałem na takim kilkaset tysięcy kilometrów i silniki które nim zalewałem chodziły bez zarzutu. Natomiast najważniejsze jest to żeby zalewać takim olejem jaki jest zalecany do danego silnika. Jak zalecają mineralny to lać mineralny pomimo że syntetyk uważany jest za lepszy. A co do tego robienia się wody z oleju mineralnego....nie bardzo rozumiem. Ja używałem Mobila lub Motula i nie zauważyłem żadnych tego typu objawów, zmieniałem co 10 tyś kilometrów, zlewany olej nie był przypalony i silnik w środku nie miał żadnych osadów. A tak dla przykładu, silnik po zalaniu castrolem TXT i przebiegu 8 tysięcy...w środku duża ilość brązowego nagaru i kolor niemal czarny...a to przecież "dobry syntetyk"... tak czy inaczej....do AEB leje 5W40 tak jak zaleca producent do tego silnika...a w ostateczności 10W40 i tylko MOTUL, ale to już poja prywatna opinia.
  12. może nie do końca tak jak piszesz.... olej mineralny nie jest z zły, sam nie raz stosowałem w swoim aucie...ale jeśli jest to olej przeznaczony do tego silnika ! Każdy silnik ma określony typ oleju i tego należy się trzymać, nie ma co gadać że minerał to badziewie że tylko full syntetyk jest super bo to bujda. Każdy z nich ma inne przeznaczenie i tyle. Owszem, keśli producent zaleca full albo pół syntetyk to przy większym przebiegu lepiej dać połówkę gdyż będzie miała większą gęstość w związku z czym lepsza szczelność w silniku, ale mając auto z przelotem 200000-250000 nie ma co się zastanawiać tylko lać to co daje producent.
  13. 0,6 max ? w tej chwili maksymalne otwarcie WG mam przy około 0,8-0,9 bar-a i mam wrażenie że turbo nie ładuje tak jak powinno
  14. troszkę odkopię sedno tematu....regulacja sztangi dzisiaj zrobiłem test swojej i okazało się że zaczyna się uchylać już przy ciśnieniu około 0,3 bar-a, a jak czytałem powinna przy 0,55-0,6....ale pytanie przy jakim ciśnieniu WG powinien osiągnąć pełne otwarcie, u mnie to około 07-09 bar-a nie wiem czy ruszać regulację i ustawiać początek otwarcia na 0,55-0,6 dodam że zabrałem się za to ponieważ mam wrażenie że auto zamula z niskich obrotów i dostaje kopa dopiero około 4-5 tyś obr/min. Sprawdzałem również DV, trzyma ciśnienie i uchyla się dopiero po podciśnieniu z kolektora więc chyba jest ok, N75 "na sucho" bez podanego napięcia jest szczelny więc też raczej jest dobry.... doradźcie co robić z tą sztangą, czy ustawiać początek otwacia na 0,6 ?
  15. nie ma co przesadzać z tym wypłukiwaniem nagaru, silnik jak jeździł na dobrym mineralu nawet te 50 tysięcy nie powinien mieć nagaru akurat z tego powodu. Ja kupiłem auto z przebiegiem 190 tyś, nie wiedziałem jaki jest olej w silniku i zalałem taki jak jest zalecany czyli 5W40 Motul X-cess od wymiany przejechałem około 1000 km i jak do tej pory oleju nic nie ubyło a auto kilka razy mocno przegoniłem moim zdaniem trzeba lać 5W40 i tyle, jak sie boisz to zalej dobrym 10W40 ale nie mineralnym...
  16. Przełącznika przy klamce wewnetrznejnie mam, zamek mam sterowany z pilota i działa, z kluczyka też, ale nie rygluje od środka, wydaje mi się że poowinien, a że tego nie robi to stawiał bym na uszkodzenie zamka od strony kierowcy....tylko pytanie czy to on steruje resztą
  17. kup preparat do czyszczenia przepływek firmy CRC (ja takiego używałem) wyczyść przepływkę i zobacz czy będzie różnica... ja w swojej ADR przerabiałem ten temat i pomogło do tego może czyszczenie przepustnicy by się przydało
  18. może ktoś z Was będzie wiedział... Jak jest sterowany centralny w B5, konkretnie chodzi mi o to co ma wpływ na zaryglowanie wszystkich drzwi po wciśnięciu rygla w drzwiach kierowcy. W poprzedniej B5, którą miałem, wszystko się w ten sposób zamykało i otwierało po pociągnięciu za klamkę w drzwiach kierowcy. W obecnej, nic się nie dzieje, wciskam rygiel i nic. Pytanie czy steruje klamka, tak jak w VW czy odpowiedzialny jest za to moduł komfortu ?
  19. zacznij od podpięcia VAG-a i zobacz co pokaże, może układ zapłonowy...kable świece, może przepływka...
  20. kontrolka podświetlona jest żarówką i ma zielony pryzmat więc trudno będzie podświetlić ją na czerwono. Najprostrzy sposób....wyjąć żarówkę, ja tak zrobiłem i jest ok, nie razi a i tak widać podświetlenie cyfr więc kontrolka jest zbędna
  21. najlepiej było by podłączyć pożyczony od kogoś i zobaczyć czy to na pewno on zamula auto....
  22. 20-30%.....na benzynie, to po co zakładać LPG instalacja sama się załancza przy odpowiedniej temperaturze silnika i to wystarczy.
  23. niestety wiele osób uważa że gaz to zło.....ale są to ludzie, którzy albo nigdy nie jeździli na LPG, albo mieli autko z taką instlacją, która była źle założona i teraz narzekają. Ja mam już trzecie auto na LPG, łącznie zrobiłem na tym paliwie blisko 400 tysięcy km i nie narzekam. Dobrze założona i zadbana instalacja moim zdaniem nie ma negatywnego wpływu na silnik.... kolejne auto także będzie z LPG
  24. no właśnie, tak jak mówiłem masz inną przepływkę niż ja. O tyle lepiej dla Ciebie że możesz kupić tani zamiennik, do mojej zamiennika nie ma. ponad 500 zł to mnustwo kasy...może więc 4-max, tani chiński ale mnustwo ludzi je stosuje i działają, poza tym masz gwarancje więc jakby co..... oby tylko rzeczywiście przepływka była problemem
  25. od strony tłoka zacisku, klocek ma blaszki które trzymają go na stałę w tłoczku, o ile dobrze pamiętam, więc ten klocek nie ma prawa "dzwonić" z kolei z drugiej strony jest w podobnym celu jest sprężynka, specjalnie wyprofilowany kawałek drutu wciskany w zacisk, może ich poprostu nie masz. Co do zurzycia się jarzm, to moim zdaniem nie realne, chyba że auto ma kilka milionów km przebiegu albo jeździło w wyjątkowo ciężkich warunkach i uległy one korozji w tak dużym stopniu

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.