Treść opublikowana przez kaczmar13
-
[ALL B5] Malowanie dzielonych lamp
PiterA4, ja robiłem taki manewr w swojej poprzedniej a4. Kierunki od S4 nie są klejone a zgrzewane. Udało mi się je otworzyć za pomocą lutownicy, stalowy grot zeszlifowany na cieniutką blaszkę, którą potem odcinałem szkło kierunku. Robota długa i nudna ale dało radę. Niestety po paru miesiącach zgubiłem jeden kierunek, musiał wyskoczyć zatrzask....i kupiłem potem gotowe czarne. jak chcesz to mam gdzieś fotkę z tymi gotowcami
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Kolego Inkognito, piszesz tak jakby "poprawianie" pracy inżynierów z Audi było dziecinną zabawą. Planujesz Swap i podkręcanie silnika a pytasz czy będą Ci potrzebne jakieś tam czujniki. Poczytaj, poszukaj, poznaj chociaż troszkę silnik 1.8T, zrozum jak to działa a dopiero zadawaj pytania na które nie znajdziesz odpowiedzi. a jak nie...to spawając w garażu dolot, wywal te czujniki, auto będzie szybsze bo będzie lżejsze
-
[ALL B5] Cultstyle; oldschool czy ktoś wprowadzał takie zmiany na swoje auto??
Cultstyle i oldschool chyba mylicie idąc w kierunku retro...
-
[ALL B5] 8\17 et 35 jaki dystans?
tak, masz racje, nie spojrzałem. Do Q musi być to samo
-
[ALL B5] 8\17 et 35 jaki dystans?
Przód będzie idealnie, nawet przy większej glebie na wprost nie będzie obcierać, na tył spokojnie jeszcze 10mm możesz dystans wrzucić.
-
[B5 AEB] Prośba o analizę logów. Jak nie przepływka to co ?
Problem pojawił sie dopiero jakiś czas temu a po zmianie softu było ok, więc dlaczego mam go zmieniać ?
-
[B5 AEB] Prośba o analizę logów. Jak nie przepływka to co ?
komplet to znaczy jakie ? te są nie czytelne ?
-
[B5 AEB] Prośba o analizę logów. Jak nie przepływka to co ?
Witam wszystkich. Mam problem ze swoim AEB, już kiedyś Was o to pytałem ale miałem mało konkretów więc stary wątek poszedł do kosza i zacznę od nowa. Moje autko to b5 z AEB pod maską + program (doładowanie 0,9-1 bar) DP 2,5" Tip z kwasu, DV od TT i stożek pipercross. Autko po programie jakiś czas jeździło rewelacyjnie, aż do pewnego dnia odkąd mam wrażenie że jedzie słabiej. Myślałem że padła przepływka, wskazywała max nie całe 160 g/s ale....nie zawsze bo autko ma focha i raz turbo pompuje do 1 bara a innym razem max 0,7-08. zrobiłem logi, przepływka max 155 g/s ale...pojawia sie spalanie stukowe i to znaczne. Dzisiaj podpiąłem sprawną na 100 % niemal nową ori przepływkę, logi poniżej. okazuje sie że pokazuje minimalnie więcej jak moja stara przepływka (5-10 g/s różnicy) ale nadal silnik mocno stuka. może podpowiecie gdzie dalej szukać przyczyny problemu. z góry dzięki za wszelką pomoc.
-
[B5 AEB] Zaczynam modyfikacje. Co najperw? TIP, Downpipe, intercooler?
Kermit_ jeśli chcesz zakupić gotowego tipa pod stożek lub ori puszkę to coś takiego ma w ofercie Bakuś Mam od niego tip pod stożek, solidna robota i dostajesz komplet z wszystkimi złączkami i cybantami.
-
[B5 AEB] Problem z doładowaniem i mocą 1.8T działa- nie działa....
no właśnie...a u mnie maksymalny pomiar 153 g/s to chyba troszkę za mało
-
[B5 AEB] Problem z doładowaniem i mocą 1.8T działa- nie działa....
dzięki za podpowiedź, a czy ktoś może mi powiedzieć jakie prawidłowo powinna pokazywać wartości przepływka ? w jakim zakresie powinna pracować...
-
[B5 AEB] Problem z doładowaniem i mocą 1.8T działa- nie działa....
Witam wszystkich. Może będziecie w stanie podpowiedzieć co może być przyczyną niedomagania mojego autka. Pacjent to B5 96r 1.8T motorek AEB plus.... program z doładowaniem na poziomie 0.9-1 bar, do tego DP 2,5" zamiast katalizatora, tip z kwasu + pipercross. Autko jeździło bardzo miło aż do pewnego czasu kiedy zaczęły pojawiać się dwa problemy. Teraz raz działa jak należy a raz nie.... - pierwszy problem....spadek doładowania, osiąga max ~0.7 bara a do tego mam wrażenie że nie ma siły, jakby ciągnęła przyczepę.... podejrzewałem WG bo klapka strasznie hałasowała, w związku z tym zdemontowałem turbo i okazało się że przy zamkniętym WG klapka odstaje o parę milimetrów od gniazda. Naciągnąłem WG i zaklepałem klapkę pozostawiając mały luz żeby się dobrze układała. WG lekko naciągnąłem na śrubie, otwiera się przy ~0.3 - 0.4 bara i przy 0.5 ma pełne otwarcie. Gruszka trzyma ciśnienie. Po złożeniu wszystkiego pojawił się drugi błąd, przeładowanie...jeśli można to tak nazwać. Są momenty że turbo dmucha w piku pod 1.2-1.3 bara, w momencie gdy zapinam wyższy bieg i wciskam opór. Trwa to ułamek sekundy i ciśnienie spada na 0.9 i dalej jest ok, nie wiem czy to normalne, wcześniej tego nie było ale może to z powodu luźnej klapki WG, turbo znacznie wolniej wstawało niż teraz. Może za mocno naciągnięty jest WG ? niestety pierwszy problem nadal się pojawia. Sprawdziłem już to co przyszło mi do głowy...a mianowicie. - dzisiaj podpięta pod KTS-a, brak błędów - sonda lambda pracuje prawidłowo - przepływka w zakresie 10 ~ 150 g/s (przy max doładowaniu 0.9 bara) - N75 na sucho działa poprawnie, nowe przewody ciśnieniowe i napięcie dochodzi na kostkę, po odpaleniu silnika 7V w momencie działania +12V - DV nowe od TT - dolot szczelny - po odpięciu przepływki lub N75 doładowanie max 0.3 bara na dniach postaram się zrobić logi dynamiczne tylko proszę o podpowiedź które kanały i bloki biorąc pod uwagę ze to AEB no i czekam na Waszą pomoc za którą z góry dziękuję.
-
[B7 BLB] Dystanse -jak dobrac?
a co za różnica 16 czy 17...skoro całkowita średnica koła i tak będzie taka sama... Dystans dobierz według swoich upodobań, zależy jak ma koło się chować lub wystawać. Felgi masz wąskie więc dobierz tak by zbliżyć koło do rantu zostawiając około 1 cm...to tak maksymalnie, ale podejrzewam że przy takich parametrach felgi spokojnie możesz wrzucić 2cm z centrowaniem
-
[B5 AEB] Przełącza się z powrotem na benzyne
Podepnę się do tematu. Mam B5 96r AEB i ten sam problem. Instalacja Stag 4, reduktor Arktic przewód zasilający 8mm i wtryski MagicJet. Sytuacja wygląda tak samo. Przy niskiej temperaturze auto na gazie nie jedzie a przy wciśnięciu do oporu a czasem nawet i nie, wyrzuca na PB w wyniku zbyt dużego spadku ciśnienia. Moje autko jest po programie, do tego bez katalizatora i ze zmienionym dolotem ale sytuacja miała miejsce również w serii. Kumpel ma ten sam zestaw i ten sam efekt tyle że auto seria. Słyszałem że ten reduktor nie daje rady i będę go w najbliższym czasie zmieniał, ale może ktoś jeszcze będzie miał jakieś pomysły... Dodam że przy temperaturach na poziomie 20 stopni na plusie problemu nie ma żadnego, autko jeździ bez zarzutu. Zastanawiałem się jeszcze nad wielozaworem. Gaz do reduktora idzie przewodem 8mm, ale w samym zaworze rurka którą zasysany jest gaz, nie ma chyba nawet 6 mm... No i jeszcze ta temperatura gazu. Jaka wartość minimalna powoduje przełączenie na PB ? Czujnik temperatury gazu mam wbudowany w listwie wtryskowej MJ zamiast dedykowanego do Stag 4 i chyba trochę zaniża temperaturę gazu... Generalnie problemem wydaje się być temperatura. Wystarczy że auto postoi 2-3 godziny w garażu i problem znika....ale po krótkim czasie na mrozie z powrotem lipa
-
[ALL B5] Malowanie wnetrz lamp valeo przed liftem
Adianus....a może zamiast tych Valeo komplecik przyciemnionych już lamp BOSCH...z halogenem jak zainteresowany to pisz na priv
-
[B5 AEB] Po wymianie świec soft do korekty???
no i masz odpowiedź.... nie kombinuj zmień te "sportowe" świece na takie jak powinny być, platynowe ngk i będzie po problemie
-
[ALL B5] Nowe lampy DEPO soczewka bez cięcia błotnika?
panowie, miałem takie lampki w poprzedniej A4, jest to depo a lampy to zamiennik z S4 po 95r. są naprawde fajnie wykonane i napewno nie zalatują tandetą. Do tego są to lampy z homologacją pod xenon. Oprawki mają pod D2s. i mają miejsce na przetwornice typu HID...i nie trzeba żadnego przerabiania elektryki żeby podłączyć xenon. W zestawie powinny być pierścienie dystansowe do podłączenia ori silniczków od regulacji. Jakby ktoś chciał to mam fotki na swojej A4 ale w wersji z czarnym środkiem
-
[ALL B5] Prosba o VT, pomysly i opinie
mówisz że 17 nie sa na nasze drogi...może więc sprzedaj je i za tą kasę kup 16, wyglądają o niebo lepiej jak 15 a można na nich spokojnie jeździć nawet po naszych drogach. Jeśli upierasz się na te 15 to ja bym zostawił srebrne, do tego dystanse żeby nie ginęły tak w nadkolach. Każde malowanie ciemnym kolorem sprawi że będą się wydawać jeszcze mniejsze.
-
[ALL B5] Prosba o VT, pomysly i opinie
chyba nie ma sensu kombinować z taką felgą....potraktuj je z grubsza papierem ściernym pomaluj sprayem srebrnym do felg i tyle. i jeździj do czasu kiedy polubisz 17 od S hehe. wydaje mi się że malowanie ich w jakikolwiek inny kolor będzie zdecydowanie źle wyglądało.
-
[B5 AEB] Taśma do owijania downpipe lub kolektora wydechowego ?
Zależało mi na czasie a że nie znalazłem nic korzystniejszego to kupiłem to co było. Najważniejsze że daje radę. Zrobiłem już około 4 tysiące km. Turbo codziennie świeci jak żaróweczka a taśma wytrzymuje bez problemu.
-
[B5 AEB] Wymiana tłumika środkowego na przelot.
Podłącze się do tematu...planuje zrobić podobnie. Wywaliłem kata i wstawiłem kwasóweczkę 2,5" i jest różnica na +. Postanowiłem wstawić przelot zamiast środkowej puszki. Czy coś da...nie wiem okaże się tyle że wstawie tłumik 55mm bez zmiany całości na 2,5" jeśli zyskam tylko przyjemniejszy dla ucha dźwięk, to i tak dobrze
-
[ALL B5] Przejeżdzę sezon, na amorkach które mają 46% skutecznośći?
Panowie, fajnie gadacie na temat badania amorów na SKP, tylko rzecz jest w tym że te maszyny badają stopień przylegania koła do nawierzchni a nie same amory. Na ten wynik składa się wiele czynników takich jak wspomniane wcześniej ciśnienie w kołach, wszelkiego rodzaju luzy, stan mocowań amorków a może i twardość sprężyn i profil opony. Przede wszystkim ważne jest aby amortyzator nie miał wycieków... w moim avancie amorki sachs olejowo gazowe z przebiegiem 170 km na SKP dają wynik 61 %, ale w połączeniu z twardą sprężyną KW i oponą 215/45r17
-
Alternatywa dla katalizatora
kilka dni temu pozbyłem się kata z mojej AEB i szczerze polecam ten zabieg zamiast tego poszła rura 2,5" z kwasu wspawana w fabryczne flansze, kat wycięty zaraz za sondą i 2-3 cm przed drugą flanszą. Samo wspawanie rurki nie jest takie proste bo trzeba ją odpowiednio "wymodelować" efekt zdecydowanie wart wielu godzin pracy. a co do ADR-a...to chyba ma jedną sondę
-
[B5 AEB] Taśma do owijania downpipe lub kolektora wydechowego ?
Dzięki za rady, taśma już zakupiona i zainstalowana, po solidnym sprincie wypalona. Kupiona na Allegro za 60 zł (5m) moim zdaniem daje rade. wylot odetkany.... teraz czas na dolot
-
[B5 AEB] Taśma do owijania downpipe lub kolektora wydechowego ?
Dzięki Pucek Kolor jest bez różnicy bynajmniej dla mnie, ważne aby nie spowodowała pożaru pod maską hehe zamiast izolować. Ale już zakupiłem na Allegro, mam nadzieję że okaże się dobra. tak czy inaczej dzięki za pomoc