Treść opublikowana przez kaczmar13
-
Problem z osadzeniem tylnych kół
ustaw auto na idealnie poziomym terenie, i wtedy sprawdź. Ewentualnie jedź na geometrię komputerową. Na takim urządzeniu zobaczysz dokładne wymiary podwozia i rozstawy osi, kół i przekątne. Jeśli rzeczywiście jest krzywo to powodów może być kilka od krzywego zawieszenia po źle (inaczej) spasowany błotnik.
-
Kupno Eibach pro kit -30mm
Przy regulowanym Q to masz racje, ale kamilek161290 ma w opisie FWD A co do ustawień to powiem Ci że nie tylko wielowahacza. Mam na co dzień styczność z mechanikami, którzy uważają że jak kupią drogie urządzenie to ono samo wszystko zrobi a geometria to naprawdę głęboki temat i trzeba mieć sporo wiedzy. Jak byś potrzebował to w Wawie to znam warsztat gdzie gość jest "mistrzem świata" w tym temacie i nie jest stosunkowo drogi.
-
naciag opony :-)
235/45 przy feldze 7,5 będzie paskudnie wyglądać bez względu na to czy dasz !BE czy zostaniesz na 1BA. Sprzedaj te opony i zamień na 205/50 lub 225/45 ewentualnie 215/45
-
Kupno Eibach pro kit -30mm
MAT1000, a co ma do tego rozkręcenie wahaczy ???? obniżając auto zmieniasz kąty i geometria całego auta. Przy -30 może być tak że nie odczujesz tego a wytnie w ciągu roku opony. Geometrię należy w takim przypadku zrobić. Jeśli nie masz kasy lub czasu lub masz to w...to po prostu nie robisz. Ja zmieniam wysokość zawieszenia 2-3 razy w roku i za każdym razem robię geometrię i widzę jak się to zmienia.
-
[ALL B5] Stuk na kierownicy
może to być objaw zużytej końcówki, drążka kierowniczego, maglownicy, wahaczy.... Jedź na SKP daj diagnoście 20 zł i Ci sprawdzi.
-
dziwny dzwięk silnika 1.8t
Zacznij od podpięcia Vaga, zrób logi. Na podstawie tego co mówisz to wróżenie z fusów.
-
Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM
o kurde...no to pięknie :/ moja jeździ na gazie już 100tysięcy, przegapiłem dwa remonty... gaz to zło !!! hahahahaha
-
Kupno Eibach pro kit -30mm
springi eibaha można dobrać na ich stronie i dobrać konkretnie do modelu i wersji silnikowej. Co do zbieżności to przy -30 nie odczujesz, ale na urządzeniu już widać różnicę. Zmieniają się kąty i warto to sprawdzić żeby nie tracić opon.
-
zderzak od s4
S ma te same błotniki tak jak mówisz, ale musisz chyba wymieniać razem z belką.
-
Zmiana 215/45/17 na 225/45/17
możesz zmieniać śmiało, będzie niemal identycznie wyglądać jak 215/45
-
felgi stalowe od merola + pierscien centrujacy ? czy da rade
ze zwykłymi pierścieniami może być problem ze względu na stożek. Ale jest w Raszynie pod Warszawą gość co robi pierścienie alu i stalowe, na Allegro sprzedaje dojazdówki. Pogadaj z nim, myślę że Ci pomoże. Jakby co to chyba gdzieś mam jego wizytówkę bo ostatnio koło kupowałem. Jak chcesz to daj znać na priv to wyślę Ci do niego numer
-
Strzelanie po wymianie kpl.wachaczy?
Wahacze pewnie nic do tego nie mają, MS są dobrej jakości. Zmieniłeś znacząco wysokość auta wstawiając ten nowy gwint ?? jeśli tak to przyjrzyj się wewnętrznym przegubom. Jeśli jeździłeś na zawieszeniu blisko serii to półosie teraz pracują pod kątem. Miałem to samo, przy ruszaniu strzał i nie raz przy hamowaniu. W wewnętrznych przegubach był spalony na twardą smołę smar... Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu problem ustał. To samo robiłem w aucie kumpla, ten sam problem i po zabiegu ten sam efekt...cisza
-
Zawieszenie w górę.
to zawieszenie chyba nie jest seryjne....chyba że jeździsz w terenie przy serii raczej trudno zawadzać zderzakiem w B5. Wrzuć fotkę jak z boku wygląda Twoje auto.
-
Jaki tłumik środkowy do A4 B5 1.8T?
niewek19, jak chcesz głośniej to wywal środek i wstaw AWG, kosztuje jakieś 40 zł nowy na allegro i daje sporo niskiego dźwięku. U mnie w połączeniu z seryjną końcową puszką i brakiem kata daje o sobie znać baaardzo wyraźnie. Jak masz inny końcowy to tym bardziej będzie słychać
-
Wskaznik boost w kratce nawiewu centralnej
pokazuje ujemnie ze względu na podciśnienie przy zamkniętej przepustnicy. Zatomiast co do regulacji i wskazań mechanicznych zegarów to niestety ciężko to zniwelować. Tego typu manometry działają na zasadzie odkształcenia materiału pod wpływem ciśnienia co przy tak małej średnicy i jakości wykonania jest mało precyzyjne. Ale to że wskazuje przy zgaszonym silniku +/- 0,1 bara odchylenia od zera to nie ma znaczenia. Jeśli wskazania w zakresie 0,5-1 bar są właściwe to nie ma co tego ruszać.
-
rozmiar felg
Dev...jak się popieści to się zmieści. w moim avancie kręcą się felgi 8,5x17 ET30 z oponą 215/45 R17 i nie obciera. przód minimalnie wystaje ale nawet przy sporej glebie jest bezpiecznie. Na tył mam dorzucone jeszcze dystanse po 5mm na stronę. Oczywiście musi być do tego odpowiednie zawieszenie żeby nie dobijało w dół po 15cm...
-
naciag opony :-)
205/45 to raczej trudno nazwać naciągiem przy feldze 7,5". Jedno jest pewne, ten rozmiar jest daleko od wzorcowego wymiaru. Jak masz problem z obcieraniem o nadkola to zamiast zmieniać opony to zainwestuj w zawieszenie. Rozumiem że masz 225/45 R17, do tego przy ET45 to musi Ci się masakrycznie ugiąć żeby dojść do nadkola ( bo nie wierzę że trafia w rant) U mnie siedzi felga 8,5x17 ET30 z oponą 215/45 do tego jeszcze z tyłu dystans 5mm i gleba około 8-10cm i nic nie obciera.
-
Proszę o komentarze na temat silnika 1.8T 150KM
męczę taki motor od 3,5 roku. Lekko nie ma i od dawna nie jest seryjny. Do tego jest zagazowany. Przebieg około 300 tysięcy i nie ma z nim żadnego problemu więc mogę polecić.
-
Wskaznik boost w kratce nawiewu centralnej
jak na powyższym foto...wytnij kratki na wymiar daszka, który jest w zestawie ze wskaźnikiem wklej w pozostałości kratki i zaszpachluj na gładko. Na to podkład, czarny mat i po temacie. Przy piwku godzina roboty...
-
Wyząbkowane opony, wyciszanie opon, wyrównywarka bieżnika, ściernica bieżnika
Buba, ile opony ubyło po takim zabiegu, mierzyłeś ??
-
Felgi audi TT - jakie opony? (foto)
Wielkiego wyboru nie masz. Dla felgi 16" rozmiar 205/55r16 to standard i nie ma co z tym kombinować. Przy ET 45 i szerokości 7,5" i tek szału nie będzie bo koła zginą w błotnikach. Ale komfort zachowasz
-
chip a instalacja LPG...da rade?????
spokojnie da radę a nawet jeśli nie, to zmienisz reduktor na mocniejszy za 300 zł więc rób program i się nie zastanawiaj
-
21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Będziemy na parkingu przed rondem od strony placu Trzech Krzyży, planujemy działać od dziewiątej do około 17 Dysponujemy uniwersalnymi testerami i podepniemy większość auto ze złączem OBD. BMW z OBD bez problemu sprawdzimy nie wiem jak Volvo. poza tym będzie sporo ciekawych rzeczy więc zapraszam
-
21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Witam Wszystkich. Jak zapewne wiecie w najbliższą niedzielę 13 stycznia odbędzie się 21 finał WOŚP. Chciał bym Was zaprosić do udziału w zbiórce pieniędzy na ten szczytny cel. Organizujemy ze znajomymi akcję związany z motoryzacją. Mamy pozwolenie na rozstawienie namiotów i stworzenie punktu diagnostycznego przy rondzie De Gaulle-a w centrum Warszawy przy Nowym Świecie. Będziemy oferować takie usługi jak: - Podpięcie auta do komputera diagnostycznego, diagnoza i odczyt błędów. - Sprawdzenie stanu akumulatora oraz układu ładowania - Sprawdzenie stanu płynu hamulcowego - Sprawdzenie płynu chłodzącego i spryskiwaczy pod kątem temperatury zamarzania - Pomiar grubości lakieru i wiele innych... Wszystkie te testy będą przeprowadzane profesjonalnym sprzętem warsztatowym. Zapraszam Was do odwiedzenia naszego punktu i wydania paru drobnych z korzyścią dla Was i Waszych aut a przede wszystkim dla podopiecznych WOŚP Do tego będzie można zakupić różnego rodzaju gadżety motoryzacyjne. Oczywiście każda zarobiona w ten sposób złotówka trafia do puszki WOŚP. Pozdrawiam i liczę na to że wielu z Was zobaczę w niedzielę w okolicach palmy Flyer, prośba o podwieszenie tematu.
-
[Audi A4 B5 AFN 97r ] Potrzebuje zawirusować swoje OOOO
z Tomaszowa do Warszawki masz nie daleko, proponuję pogadaj z forumowiczem Spanky, profesjonalnie i w rozsądnej cenie ogarnie Ci AFN-a