Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kaczmar13

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kaczmar13

  1. rozrzut niezły począwszy od felg za kilkaset zł zakończywszy na felgach za jakieś 2 tysie. jeśli piszesz że chcesz je zanabyć zamiast wydawać kolejne 800-1000 zł za opony 16 to licz się z tym że zakup 18" ładny wzór z dobrą oponą to conajmniej 1500 zł i to będzie okazja. Za 17" zapłacisz nieco mniej.
  2. Chadury89.... nie obraź się, ale moim zdaniem skoro nie masz pojęcia o mechanice to jedź do warsztatu zamiast szukać pomocy na forum. W ten sposób tylko ryzykujesz swoje bezpieczeństwo. Za kilka dni napiszesz "odpadło mi koło...dlaczego ???" Drgania tylnych kół na postoju to jakiś absurd. Ja rozumiem że to diesel i się wszystko trzęsie, ale jeśli masz takie "dziwne" objawy to zacznij od podniesienia auta i sprawdzenia luzów. Jeśli tnie Ci z tyłu opony to opcje są tylko dwie. Luz na łożyskach co możesz sprawdzić po podniesieniu auta, stąd pływanie na drodze i trzęsienie na postoju, albo pokręcona belka z tyłu, ale w takim przypadku nie było by tego dziwnego objawu. Pierwsze co to podnieś auto na lewarku i poszarp za koło by ocenić sztywność zawieszenia. Z tyłu masz zawiechę z przed ponad ćwierć wiecza, która jest prosta jak budowa cepa.
  3. kaczmar13 odpowiedział(a) na adasio13 temat w Audi A4 B5
    auto gauge sm peak podświetlenie niby bursztynowe a przy alarmie czerwone ale pasuje idealnie niewiele się różni od zegarów i co najważniejsze dobrze działa. Używam od dwóch lat i zdecydowanie polecam. Wcześniej miałem Zegar STRI 3-4 razy droższy i był gorszy od tego AG
  4. ładnie będzie wyglądać na B5 i opona dobra
  5. jak cena dobra to warto
  6. Te od A3 nie podejdą, tam jest chyba rozstaw 5x100 a u Ciebie 5x112. Moim zdaniem ładniej na tych ostatnich będzie wyglądać. Tyle tylko że wąskie te kółka.
  7. mam u siebie 8,5x17 ET30 do tego opona 215/45, zawieszenie pewnie z -60 albo i lepiej i daje radę. Przy sporej glebie trzeba uważać przy skręconych kołach bo może zawadzić o rant ale na wprost bez problemu. Z tyłu mam dodatkowo dystans 5mm i nie obciera
  8. kaczmar13 odpowiedział(a) na GOLI temat w Audi A4 B5
    Gdzie kupowaliście nowe szczotki ?
  9. kaczmar13 odpowiedział(a) na bergus121 temat w Audi A4 B5
    proste o ile element jest prosty, oklejenie zderzaka może już być lekkim problemem jeśli ktoś nie miał z tym styczności
  10. tak optymalnie żeby nie tarło i pomiędzy komfortem a wyglądem to będzie chyba koło 8x17" ET35 z oponą 225/45
  11. ten kołnierz jest zapewne dlatego że dystans ma centrowanie i otwór centrujący taki sam na wejściu jak i na wyjściu. Możesz spróbować do stoczyć ale pytanie czy wtedy nie usuniesz centrowania. Fakt że na zdjęciu widać że ten kołnierz jest wyjątkowo spory
  12. sprawdź o co zawadza, bo skoro grzeją się tarcze to może zacisk zawadza o felgę bo ET jest za duże
  13. jak wrzucisz takie springi do avanta to nieco niżej usiądzie ze względu na wagę i nie będzie równo przód z tyłem.
  14. kaczmar13 odpowiedział(a) na Vego temat w Układ Jezdny
    teoretycznie tak jak mówisz. jak nie ciekną to montuj zestaw i jeździj.
  15. dokładnie jak mówi elpiotrek, do tego wrzuć gazowe amorki Kayaby, będą trwalsze i sztywniejsze jak sachs.
  16. jak masz kasę to bierz nowe, ja przy wymianie tarcz wykorzystałem stare i działają więc jak wolisz.
  17. przy -50 musisz dać amorki o skróconym skoku, jak ma być dobrze i tanio to MTSy, jak masz 3-4 razy więcej kasy to szukaj markowego zestawu np. bilstein... aczkolwiek 3-4 razy tyle może nie wystarczyć
  18. dobry wybór, u mnie pod blokiem staje a6 z takim felunkiem i jak na 16" to wygląda dobrze
  19. kaczmar13 odpowiedział(a) na bergus121 temat w Audi A4 B5
    jak zamierzasz oklejać folią ala carbon to bierz 3M. Z tego co jest dostępne na rynku to chyba najlepsza jakość.
  20. kaczmar13 odpowiedział(a) na Klejk temat w Audi A4 B5
    robi szoł masakra....
  21. jak kto lubi... dla jednych takie mody to fajna sprawa dla innych szpecenie auta. Kupiłem A4 z nakładkami na lusterka i jakieś 30 minut po zakupie (tyle zajął powrót do domu) wylądowały w koszu. Moim zdaniem zły kierunek, nie podoba mi się to.
  22. ruks.... różnica wynosi 0,5mm, jeśli martwisz się o różnicę w wadze koła to dopilnuj by każde koło przy wyważaniu miało dokładnie taką samą ilość ciężarków i tą samą grubość bieżnika bo to pewnie większa waga niż ta różnica w średnicy otworu bierz tą felgę i nie zastanawiaj się
  23. kaczmar13 odpowiedział(a) na Vego temat w Układ Jezdny
    testy na większości urządzeń SKP określają przyleganie koła do podłoża a nie sprawność samego amora. Niemniej jednak przy prawidłowym ciśnieniu w oponach i braku luzów w zawieszeniu są dobrym wykładnikiem ich sprawności. Jeśli na SKP wyszło 70-75% i amory nie ciekną to jeszcze długo wytrzymają przy -30-40mm. Pod warunkiem że nie jeździsz po bardzo nierównych drogach i unikniesz dobijania zawieszenia.
  24. Tak jak pisze Typiszcz, zakładaj prokity na ori amory. Jeśli są w dobrej kondycji to obniżenie o 30mm nie będzie stanowić dla nich żadnej różnicy. Będzie niżej ale za to amor nie będzie pracował w tak dużym zakresie jak na miękkich springach 1BA.
  25. Jak kupiłeś komplet ze springami to powinno wszystko idealnie pasować....aczkolwiek w opisie masz podane że masz Q więc nie będzie tył pasować. Jeśli masz błąd w opisie i nie masz Q to pewnie Mechanik coś źle składa, a odboje, które pokazałeś są do zawieszeń gdzie masz z tyłu sprężynę poza amorkiem np. Passat B5, Opel Astra G

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.