Treść opublikowana przez kaczmar13
-
[B5 ADR] Wyjąca pompa wspomagania
przewody od wspomagania mają w środku coś na zasadzie sprężyny, która ma stabilizować i niwelować zbyt mocny przepływ płynu, jak dorobili przewód to pewnie nie pomyśleli o tym. Do tego jak wyżej, ATF nie nadaje się do pomp FAG.
-
[B5 AVG] Jakie radio z conajmniej CD
popieram, za małą kasę można wyrwać dobrą alpinkę i cieszyć się jakością dźwięku. a zamontowanie tego to pikuś.
-
[ALL B5] Głośniki do A4
w zasadzie odpowiedź jest prosta potrzebny jest dobry odseparowany system na 16cm wrzucony w panele a może nawet 2x16cm, do tego solidne wygłuszenia, dobre kable, odpowiedni wzmacniacz i jeszcze trzeba czymś to dobrze wysterować. i wtedy to da radę
-
[ALL] Jakie oponki
z tym silnikiem wrzucił bym 205/50r17 i będzie idealnie.
-
[ALL B5] Zegary dodatkowe audi 80/90
tam masz chyba temperaturę oleju, ciśnienie oleju i napięcie aku. Z napięciem nie ma problemu, temperatura to też nie problem bo kupujesz za grosze czujnik i wkręcasz go w podstawę filtra oleju. Największy problem i wydatek to czujnik ciśnienia oleju bo pod fabryczny z A4 nie podejdzie. no i kwestia obudowy ale to już pikuś
-
[B5 AEB] Filtr paliwa 1.8 T
bosch też dobry, a co do K&N to mam na zbyciu mało używaną wkładkę jak chcesz
-
[ALL] Jakie oponki
kolega dobrze napisał, 225/45 są ok 235 a 225 wielkiej różnicy w spalaniu nie będzie o ile będzie jakakolwiek
-
[ALL B5] Głośniki do A4
przy większym "pierdalnięciu" żadne nie dadzą rady, masz z przodu małe głośniczki mocowane do tapicerki, wsadzisz systemy za 1000 zł też będzie kiszka jeśli nie zostaną odpowiednio zamontowane itp
-
[B5 AHH] Gwint czy Sportowe Amorki + Springi
zdecydowanie gwint. to samo co sportowy kit tyle że z regulacją wysokości albo i twardości więc nad czym się zastanawiać, to najlepsza opcja.
-
[ALL] Czy amor bez tulei będzie OK????
przynajmniej nabierzesz wprawy w rozkładaniu i składaniu zawiechy hehe....coś o tym wiem. A tuleja być musi bo ustala docisk poduszek amora.
-
[ALL B5] Co warto jeszcze wymienić na nowe przy wymianie sprężyn z tyłu?
Ja przede wszystkim zwrócił bym uwagę na stan osłony i przy jakimkolwiek uszkodzeniu wymienił. Do tego jak kolega napisał odbój no i przynajmniej guma nr19, one się bardzo wygniatają a kosztują grosze. Ale po co dawać nową dolną śrubę....nie wiem.
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
jeśli ma naprawdę 500W to narobi niezłego rabanu w aucie ale przy takiej mocy to musisz dać kondensator i porządne kable.
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
tak dla przykładu http://moto.allegro.pl/alpine-mrv-t707-ampilfier-i1660302688.html ale to tylko przykład więc szukaj a znajdziesz coś odpowiedniego. swoją drogą....ciekawie piszą o wzmacniaczach carpower....moc 1x500W a w obudowie pewnie bezpiecznik 25W siedzi :gwizdanie:
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
hehe, ja akurat wybrał bym ten zestaw pierwszy czyli clarion + jbl bo: clarion to bas reflex ze skrzynią strojoną na 30 Hz a JBL jest mocniejszy od tego carpower JL to zamknięta skrzynia która będzie bardziej twardo grać a carpower jest do niej za słaby. a w ogóle to kupił bym za te pieniądze używany wzmak bo za 350 zł można coś naprawdę fajnego wyrwać
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
no to chyba sam sobie wszystko powiedziałeś wiesz co zrobić z przodem, dobierz sobie radio, skrzynię do bagażnika i po temacie. Pamiętaj tylko żeby sub nie wył za mocny w stosunku do wzmacniacza, zdecydowanie powinno być odwrotnie. greg24, co do gwizdków to piszę Ci na podstawie własnego doświadczenia. Montaż DLs-ów w słupkach dał bardzo dużą różnicę na +. Ori przy tym poprostu nie żyje i jest płytkie. W drzwiach mówiłeś o ori setupie, jeśli chcesz montować panele z MDF to wiąże się to z zamknięciem przestrzeni za głośnikiem za pomocą mat a to już grubsza robota i wtedy warto już zrobić to na 16 skoro już chcesz wymieniać głośniki
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
w takim razie napraw serię, dorzuć gwizdki (to dużo daje) jak nie masz głośników w półce z tyłu to może warto poszukać ori i zamontować, do tego dorzuć skrzynie do bagażnika i pozamiatane co do radia... jak kto lubi, miałem ich sporo i sporo słyszałem. Od jakiegoś czasu postawiłem na Alpine i nie założył bym innej marki radia.
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
no to już w miarę coś zacznij o dobrze zrobionego przodu jeśli chcesz dobrej jakości, potem może się okazać że do szczęścia wystarczy Ci mała skrzynka. Lub zrób najpierw mocnego suba a wtedy może być tak że przód wystarczy seryjny z małymi poprawkami ja u siebie mam radio Alpine CDA9883 do tego ori 13, gwizdki w słupkach DLS, tył ori 16 w drzwiach ( gra to pod radiem) tył jest zdecydowanie do wymiany ale przód do spokojnego przyjemnego grania starcza. Ty masz sedana a tam nawet fabryczne 16 pod radiem dają radę. Do tego mam ori obudowę od suba BOSE z wbudowanym głośnikiem 20cm Wharfedale-a (obudowa zamknieta ze względu na wielkość) i to pod starym wzmacniaczem kenwooda. Gra przyjemnie bas jest wyraźnie podkreślony i wyczuwalny. skoro mówisz że jakość....to najpierw zrób dobrze przedni system odseparowany na 16 a do tego zobaczysz ile Ci brakuje basu i dobierzesz sobie skrzynkę
-
[B5 AFN] Czy te felgi się zmieszczą?
tył będzie Ci wystawał poza obrys auta pewnie około 5 mm i jak dasz na to oponkę rzędy 215 to zrobi się naciąg i dasz radę, ale nie wiem jak będzie od środka, czy nie będzie obcierać o amortyzator. 9,5 cala to sporo. Przód w zależności od gleby, będzie wystawał nieco więcej ale gleba rzędu -60 odpada, koło nie wejdzie
-
[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???
greg24, mając kasę rzędu 1000 zł....wiele nie zdziałasz. Jeśli chcesz po prostu poprawić brzmienie w swoim aucie i chcesz zmienić radio to dorzuć do tego jakiś system odseparowany 16cm (pod warunkiem że chcesz się bawić w panele) ważne żeby głośnik był mocno zamocowany bo 16 jest już ciężka a każda wibracja powoduje zniekształcenie dźwięku. Wygłusz drzwi tak jak w opisie z forum, który zamieściłeś do tego cykacze i to pod radiem spokojnie da rade, tylko nie kupuj zbyt mocnych głośników. Do tego dorzuć skrzynie, w zależności czego oczekujesz 1. mocny niski bas o mniejszej dynamice ale robiący więcej zamieszania, to skrzynia bas-reflex powiedzmy na 30 cm głośniku. 2. trochę słabiej ale i zajmie mniej miejsca to ta sama wersja na głośniku 25 cm 3. wersja jak 1 lub 2 ale w zamkniętej skrzynce, bas będzie szybszy bardziej dynamiczny ale nie zejdzie tak nisko jak w otwartej. ja osobiście wybrał bym 2 wariant, o ile chcesz po prostu słuchać czując bass a nie tylko słysząc. Jeśli chcesz się wozić po mieście robiąc dużo hałasu to wersja 1 a 3 jest super do podkreślenia niskiego tonu w aucie ale w sedanie może troszkę się gubić, aczkolwiek na 30 cm głośniku też rabanu narobi. wzmacniacz to poszukał bym używkę ale coś markowego zamiast nowego "maleństwa" no i kondensator to już dodatkowy koszt ale spadek napięcia przy mocnym graniu może być spory i wiele się traci. Do tego musisz pamiętać o porządnej instalacji, czyli grube kable i odpowiedni bezpiecznik. i głowa do góry, poczytaj przemyśl i bierz się za robotę, moim zdaniem przy takich instalacjach nie ma sensu jechać do firm zajmujących się car audio. ps. co do radia to wybrał bym Alpine zamiast JVC
-
[ALL] Uszczerbek opony zapytanie [[zdjęcie]]
to jest uszkodzenie rantu chroniącego felgę i nie ma wpływu na bezpieczeństwo, po co kombinować ????? przekładka chyba tylko po to żeby nie było widać.....
-
[ALL B5] Smarowniczki w wahaczach ;-)
nie wszystkie wahacze mają gumowe odboje, jeśli są to kalamitki odpadają, to proste. A nawiercanie lepiej robić na wyjętym wahaczu.
-
[B5 AEB] Jaki zawias gwintowany do a4
tak naprawdę to jeśli chcesz kupić nowy zawias to pewnie kluczem do wyboru będzie cena. Najtańsze typu TA Technix zapłaciś chyba około 1000 zł a jak będziesz chciał zakupić H&R, Koni czy np KW to pewnie cena TA T. x 3 nawet wyjdzie. Kwestia zasobności portfela. Ja z przodu mam Koninę z regulacją tłumienia (kupiona używka) a z tyłu amory MTS Technik ze sprężyną 1BA i daje mi to spory zakres regulacji. z gwintu Koni jestem bardzo zadowolony, szczerze polecam.
-
[ALL B5] Smarowniczki w wahaczach ;-)
kaliko44, możesz określić dokładnie który się przebił i jak.... :shocked:trudno mi sobie to wyobrazić co do pytania jak mam kalamitki wkręcone, to mam w górnych wahaczach, nawiercony otworek w środku dekielka górnego wiertełkiem 3mm i w to wkręcona na klej kalamitka. Co to daje ? zrobiłem to na starych wahaczach, które skrzypiały, wpakowałem smaru na grubo aż gumy spuchły i tak jeżdżę rok ponad.(około 40 tyś km) do dzisiaj luzów nie ma. Dodam że jeden z wahaczy był nowy i po nawierceniu otworu zobaczyłem że nie ma tam prawie wcale smaru....
-
[B5 AFN] Jakie sprzężyny do AVANT - a z 1998 roku
chcesz kupić zamiennik typu Kayaba, to idź do sklepu niech dobiorą według katalogu, po co kombinować....będzie czy nie będzie....
-
[ALL B5] Smarowniczki w wahaczach ;-)
pierwszy raz słyszę o pękaniu wahaczy w a4....widziałeś taki przypadek ??????? mam w swoich wahaczach kalamitki i polecam taki zabieg, według mnie nie ma żadnego wpływu na osłabienie samego wahacza