Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wymiana tłumika środkowego na przelot.


Marcin_1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, Zamiast katalizatora wstawiłem sobie ostatnio rure 2,5" mam narazie tylko do tego łączenia rury po środku auta, niedługo będe robił dalej 2,5" do tłumików ale przy okazji chciałem zamienic środkowy tłumik na przelot bo widac że w nim siedzi pare KM tym bardziej że tam są ostre "zakręty". Ma ktoś z was tak zrobiony wydech czyli: rura 2,5" -> przelotowy tłumik -> oryginalny tłumik końcowy ? Jak chodzi ? Czy dużo głośniej ? jak wygląda po czymś takim charakterystyka silnika ? Domyślam się że turbo wcześniej wstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana ori wydechu na 2,5" oprócz dzwieku nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale dziwne to jest dla mnie że środkowy tłumik ma takie zakręty. Dlatego oprócz rury 2,5'' chciałem wywalic tłumik środkowy razem z tymi zakrętami i zrobic na wprost tłumik przelotowy ( taki z dziurami w środku i watą na około), dlatego wątpie że nic to nie zmieni bo spaliny będą miały dużo lepszy przelot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu...planuje zrobić podobnie.

Wywaliłem kata i wstawiłem kwasóweczkę 2,5" i jest różnica na +. Postanowiłem wstawić przelot zamiast środkowej puszki. Czy coś da...nie wiem okaże się :)

tyle że wstawie tłumik 55mm bez zmiany całości na 2,5"

jeśli zyskam tylko przyjemniejszy dla ucha dźwięk, to i tak dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wstawienie rurki zamiast kata jak najbardziej wskazane , jest to miejsce zaraz za turbiną i odetkanie go polepszy przepływ spalin. Natomiast były wklejane wykresy 1.8T przed wywaleniem tłumików i po wywaleniu , nie było zadnej różnicy w KM/Nm. poszukajcie sobie na forum :wink4:

po wywaleniu środkowego bedzie w aucie troszke głośniej , natomiast bardzo głośno bedzie miał szofer w aucie jadącym bezpośrednio za nami :kox: .

Sam zastanawiałem sie nad wywaleniem środkowego , ale mój guru techniczny: Poziek utwierdził mnie w przekonaniu ze poza hałasem nic nie zyskam , a że woże w aucie 2-letnie dziecko to chyba normalne ze lepiej jak jest ciszej :wink4:

Gdybym sam jeździł to bez zastanowienia wywaliłbym cały układ i wstawił 2,5" bo lans to lans :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jest różnica między wywaleniem tłumika a wstawieniem tłumika przelotowego.

w dzwieku tak. stary to nie japonczyk ktory ma zatkany wydech. tutaj masz naprawde gruba rure po calosci puszczona ktora jest wystarczajaca do tej mocy. w japonczykach jak odetkasz wydech to masz +- 15-20KM

Dla dzwieku mozna sie bawic wydechem ale dla mocy nie ma sensu. dopiero przy wiekszych dmuchawkach trzeba sie wydechem bawic zeby nie zamulal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z japońcami to wiem bo ostatnio robiłem wydech w CRX. Tylko że jak ja widziałem jak to u mnie wygląda to sie przeraziłem, na początku spoko, prosta rura a tu nagle lekkie spłaszczenie i zakręt 90*, tłumik środkowy i znowu wylot i zakręt 90*. Widac jaki opór daje środkowy tłumik że jak mam lekką niesczelnośc w połowie ( łączenie rury ) to wszystko ucieka tamtędy. A w 4 suwie wiadomo, im wolniejszy przelot tym lepiej.

A jak tam z dźwiękiem to wygląda w 1.8T ? Bez środkowego pierdzi czy chodzi bardziej basowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z dźwiękiem to wygląda w 1.8T ? Bez środkowego pierdzi czy chodzi bardziej basowo ?

dzwięk bardziej rasowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może filmik lub nagrany dźwięk jak chodzi takie 1.8T z rurą zamiast kata i bez środkowego tłumika?? Kiedyś bawiły mnie głośne wydechy ale na dzień dzisiejszy chciałbym zrobić ładny dźwięk ( żeby było go słychać ale nie było uciążliwe ) W S4 po wycięciu katów dźwięk był dla mnie super, przy normalnej jeździe praktycznie seria a po dodaniu gazu ładny nie za głośny rasowy wydech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to jest na dwie sondy :wink4:

To niech kolega Glovash wyobrazi sobie że nie ma tej drugiej sondy na tym Test pipe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do pytania...... Czy ktoś posiada nagrany dźwięk fabrycznego wydechu z wyciętym tłumikiem środkowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...