Treść opublikowana przez Elendir
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi już też przeszło z tym olejem doleje poł litra na tysiąc i tyle a auto ogólnie jest w bardzo dobre i nie nie mogę na nic narzekać jak chcemy mieć idealne to trzeba do salonu iść wydać te 120 tys i tyle haha ogólnie to jak człowiek się wkręci z tym olejem to niezłe jazdy są spać nie można - można psychicznie się wykończyć - Teraz sobie zrobię tą płukankę i tak z ciekawości wleje motula 5w40 tylko nie xcesa a xcleana niby taki jest zalecany na stronie firmy tylko mi nie piszcie że nic to nie da bo sobie chce sam zobaczyć
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No dobra a może ktoś napisać i opisać jaki jest aktualny ten mod odmy i co trzeba zrobić , bo w tym wątku już kilka tych modów było i już tego nie ogarniam
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Był ktoś kto robił i miał napisać co i jak ale coś ucichło ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
JA jeszcze chce spróbować tego antykoksa plus zaraz potem wlać płukankę i wymienić olej myślicie że to nie za mocne jest ? ten producent ma jeszcze płukankę własnej produkcji też na nagary niby może to dobre ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja u siebie na dniach rozrząd wymieniam - dla świętego spokoju czy przy okazji warto zwrócić na coś uwagę i wymienić jeszcze ? Fahur - a co moim zdaniem mega nowością w tym wątku gdzie kolega DeloKrK proponuje olej 10w40 jakoby by był zgodny ze specyfikacją oleju do naszych silników ? bo już czuję lekkie zakłopotanie w tej materii ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Zaglądnij najpierw do instrukcji auta zanim sie wypowiesz, olej wielosezonowy dla tego silnika powinien spelniac norme VW 501 01, czyli dokladnie taka jaka ma Castrol 10W40 A3/B4 (w ASO leja 5W30). No to coś nie tak z tą twoją specyfikacją jest nie tak ? napewno nigdzie nie będzie zalecany półsyntetyk , specyfikacje to są jak coś 502-505 , a jeśli chodzi o wielosezonowość to ten longlife jest ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ta tylko castrol 10w40 nie spełnia normy według instukcji powinien być 5w30 loglife my stosujemy 5w40..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
no to chemicznie jedynie co pozostaje to te antykoksy co post wyżej napisałem .. Update/ chłopaki proszę o radę rano jak sprawdzałem sobie standardowo olej na bagnecie znalazłem 2 zółte kropki - czy to początek czegoś poważnego :/ Pomyślałem że to od tej rurki od bagnetu bo też jest zółta ale chyba nie bardzo co ? Od razu napiszę że robię krótkie dystanse dziennie koło 15 km łącznie Płyn chłodniczy raczej w normie i nie ubywa na korku tej mazi brak..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Po przeczytaniu tego wątku poraz n'ty myślę że jedyne poza remontem co może pomóc to : ANTYKOKS. Cena, kup w Polsce: recenzje, opinie, sprzedaż, hurt | xado.pl plus JET 100 Usuwanie nagaru z silnika. Cena, kup w Polsce: recenzje, opinie, sprzedaż, hurt | xado.pl W sumie ten Jet to chyba coś podobnego jak zwykła płukanka silnika motula czy liquid moly tak mi się wydaje. Chyba w lutym przy wymianie oleju sobie to zaaplikuje:P
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Castrol-SLX profesional próbował ktoś z was tego oleju ? bo z tego linka znowu się przewija ten olej że niby on jest specjalnie zaprojektowany z audi .. no sam nie wiem
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
poczekamy do tych kilku tysięcy km ale coś mam czucie że trzeba odkładać kasę na pierścionki :]
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
A próbowałeś tego mobila 5w50 ? Ponoć pomaga trochę
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Kurcze nie wiem co się dzieje ale wydaje mi się że alt coś wiecej dymi z rury i chyba wzrosło spalanie oleju :/ robie dziennie krótkie odcinki koło 10 km maks olej wymieniałem 5 tysięcy km temu ... to normalne zimą ? piszę tak ogólnie bo narazie sam nie wiem czy na coś konkretniej nie zwrócić uwagi .. latem branie było na poziomie pół litra na tysiąc , nie robiłem płukanki silnika po zakupie .. jakieś rady ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Dokładnie remonty silników to głównie polegają na wymianie pierścienie , uszczelniaczy , panewek itp w sumie części w zamiennikach to wychodzi średnio koło 1200 , ciekawe jak koledze wyszło bo sam się zastanawiam mam branie jakieś pół litra na tysiąc , ale chcę jeszcze spróbować płukanki może to trochę pomoże i spanie o półowę wtedy by było już ok
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
W aso pierścienie chcesz kupować :/ przecież pełno jest dobrych zamienników i podejrzewam że komplet nie powinien przekroczyć 300 zł chyba że tłokami kupowałeś ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Z tego Brzegu koło Wrocławia jesteś ? to jak twojemu mechanikowi się uda to może by zrobił podobny remont w moim audi jeśli można wiedzieć ile wydałeś na wszystko ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
A normalne to że przy wlewie oleju mam taka jakby czarną maź ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Poprzednio jak miałem mazde 323f z 97 i udzielałem się na forum mazdowym też wszyscy robili te remonty i wychodziło że 1 na 4 remonty pomógł więc nie chcę zniechęcać ale tam to tak wyglądało , bardzo dużo od mechanika zależało czy dobrze wszystko zrobił i chyba tutaj był problem główny że nieraz nie wychodziło dla mnie branie to jest jakby proporcjonalne do zużycia auta im więcej km na trzaskanych tym więcej zużycia oleju , ale w alt dochodzą jakieś problemy konstrukcyjne no i ten nieszczęsny loglife :/ Gdzieś na forum zagranicznym pisali o a4 benzynowych z 2008 roku że ludzie mają problemy ze spalaniem oleju trochę to dziwne ale tych przypadków trochę tam było tylko tamci mogli liczyć chyba jeszcze na naprawę gwarancyjną w serwisie która polegała na wymianie silnika w aucie choć serwis im odpowiadał że do tysiąca litr mieści się ramach normalnego spalania
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No zobaczymy czy nie będzie mu wciągało tego oleju po remoncie , wtedy zmieni się zdanie w zależności od wyniku co do remontów:) ogólnie to chyba pół na pół no sam jestem ciekaw bynajmniej w innych markach to różne rezultaty były..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
adamo_175 : No na tysiaka Może dobry olej plus częsta wymiana i płukanka silnika wypłuczą te nagary ? ja na to liczę ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Może część modeli ma fabrycznie z tym problem a cześć nie - może istotną rolę tu ma rok produkcji - jeśli chodzi o te branie oleju , umnie też bierze pol litra jakieś ale świece czyste (sprawdzałem przy wymianie bo stare już po prostu za stare były ) itp ogólnie nic się nie dzieje z autem nawet niebieskiego dymka brak - a on się pojawia przy spalaniu oleju ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
NO ale napiszcie czy wam to pomogło czy jest sens zajmować się tym ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No ale jak bzyczy to prawidłowe jest ? a z tym webasto macie to ? I jeszcze sie podpytam jak mam płyn od wspomagania na min to trzeba coś dolać czy wymieniać ? i co wlać
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Macie może w swoich altach webasto ? bo nie wiem jak sprawdzić czy to jest MAM jeszcze 2-pytanie przy odpaleniu z rana przez minute obroty mam 1200 i tak dziwnie bzyczy po minucie spadają do 800 normalne to ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
skalpel2412 No prawą rurke od eżektora miałem pękniętą enżektor był trochę mokrawy - enżektor to takie coś plastikowe w górnej części nad bagnetem chyba (ogólnie to to taki trójnik z 3 rurkami gumowymi ) ---------- Post dopisany 14-11-2012 at 13:02 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2012 at 13:41 ---------- DSC_1459.jpg - Speedy Share - upload your files here Mi się ta check engine paliła bo miałem rurkę do wymiany w ezektorze Tutaj jest link do rurki o którą wymieniłem może sprawdzcie u siebie czy jest ok tam , a miałęm bład ubogiej mieszanki DSC_1459.jpg - Speedy Share - upload your files here