Treść opublikowana przez Elendir
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
No jakieś 700-800 stoij w miejscu stan, ale czy ten MOS nie osadza się jakoś na bagnecie i powoduje przeklamanie poziomu oleju? Możliwe?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Sorry ale ty piszesz o 1.8 bez turbo to ja bym wolał 2.0 nawet z dolewkami oleju .. Oczywiście 1.8 T wiadomo że jest dużo dynamiczniejsze to lepsza opcja , ale co wy się tak tego oleju uczepiliście. Ja zawieszenia w ogóle nie wymieniałem jest ok ale staram się omijać dziury 1.8 bez T jest za słabe na b6 ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No poza tym olejem to 3 lata już nim jeżdżę i zero awarii , no wymieniłem przepływomierz i eżektor który zresztą pewnie mógł zostać stary Silnik pracuje cicho i bezproblemowo
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Jak macie checki o oil min , a olej jest to sobie odłączcie na chwile akumulator Wlewanie lq 10w40 mos2 plus ceratec to bezsensu bo tego dodatku będzie 2xtyle więc się nie dziwcie że wam się silnik zamuli albo coś zapcha - zobaczcie sobie składy mos2 jest w oleju i w dodatku . Mi na razie poziom stoij w miejscu ale to trzeba przejechać min 1000 km żeby cos można było powiedzieć . LM mos2 - ma wpływ na wariator - zapewne ci koledzy odpowiedzą bo przecież robili badania laboratoryjne
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Dobra umnie już w silniku 10w40 mos2, zobaczymy, napiszę czy coś to dało czy nie.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
oki jeździłem już na millersach , vavoline nawet japoński z super górnej półki eneos się trafił wszytskie 5w40 i generalnie wychodziło jak na motulu 5w40 czyli 0,5 na tysiąc choć na motulu jakby było najlepiej . Więc z tym mosem trochę z rezerwą podchodzę ale spróbuje w takim razie choć na logikę to pewnie lepiej już nie będzie może być tylko gorzej
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi wymiana eżektora jak i odmy ,gruszki itp. wszystko powymieniałem - nic nie dała została mi tylko regeneracja wariatora ale to wyjdzie z 2 tysie i trochę mi szkoda kasy . Jak z tym olejem LQ Mos 2 10w40 daje faktycznie jakieś pozytywne rezultaty czy nie bo wymieniam olej niebawem ?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Zresetujcie kompa poprzez odłączenie na chwile akumulatora , pojawi się wtedy kiedy będzie faktycznie mało oleju- jak wam zapala się po 100 km
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
No chyba przy wymianie oleju wymienię też ten czujnik, 700 km i narazie cisza.. Tylko dziwne bo to jakby z kompem coś nie resetowal stanu po dolaniu oleju, tylko reset nastepowal po odlaczeniu akumulatora.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Wydaje mi się że wypięcie akumulatora na jakiś czas rozwiązuje problem pykającej się kontrolki :> , zapali się jak faktycznie będzie min (!?) czyli u mnie jakieś po 1700 km - sprawdzam dam znać jakie wnioski się wysunęły . U mnie po zapaleniu się to ciągle się zapalała co 100 km .
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Kurrde to ja mam tą czarna i wlewam ponad stan :-)) mam nadzieję ze mu to nie zaszkodziło. A kontrolka i tak się zapala.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Poważnie z tym bagnetem oleju że za długi? Wszyscy macie za długie bagnety :-D?
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Ten LM 10w40 mos2 ma podobny skład jak ceratek tylko w ceratecu jest mniej molibdemu .
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Mi co 100 km kontrolkA się zapALA a olej jest zastanawiam się czy ona się mi nie zresetowala jak akumulator odlaczylem i jeździłem 1500 km bez zapalonej kontrolki..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Po 1500 km znowu olej znika pewnie koło pół litra na tysiąc, kontrolka znowu szaleje coś wydaje mi się że musi być własne ponad maksimum na bagnecie.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi po wymianie uszczelki gdzieś w rozrządzenie -generalnie ta plastikowa osłona była ubabrana , znikanie oleju jakby znikło do nie wiem 100 ml - tyle dolałem , a przejechałem 1000 km , choć na razie się nie cieszę przedwcześnie bo to dopiero początek jazdy bez wycieków , ale jestem pozytywnie nastawiony no i kontrolka oil min przestała się pojawiać - wcześniej średnio do 250 km się zapala. Olej motul 5w40 choć to pewnie bez znaczenia , jak ma się spalać to każdy się spali czy wycieknie .
-
Duże spalanie 2.0 ALT FSI
sorry za offtop a gdzie wam wyskakuje na fisie te średnie spalanie ? Czy to trzeba coś modować
-
Bagażnik b6 sedan
No ale jak się tam dostać
-
Bagażnik b6 sedan
A może po ściągnięciu oparcia w tej małej dziurze będzie dyndal jakiś drut do otwierania klapy? *-:-) Ten silniczek drogi? Ogólnie to równocześnie jest problem ze światłami stóp, może kable gdzieś poszły? A kluczykiem już wcześniej nie działało..
-
Bagażnik b6 sedan
No błędów brak , obstawiam problem z kablami przy bagażniku , tylko jak się tam dostać Ściągniecie tapicerki chyba tutaj nie pomoże .
-
Bagażnik b6 sedan
oK to mam nie uchylne oparcia ale można je ściągnąć po wyciągnięciu zagłówków , będzie dziura pytanie czy jest tam jakieś otwieranie bagażnika
-
Bagażnik b6 sedan
Gdzie? :-) To gdzieś w środku auta?
-
Bagażnik b6 sedan
Jest możliwe otwarcie bagażnika awaryjne bez ściągania tapicerki? Nie działa kluczyk ani otwieranie z pilota..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
To chyba źeś mineralny wlał a nie półsyntetyk rozwalisz silnik na tym oleju ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
U mnie poł litra na tysiąc ale mam wyciek oleju gdzieś na rozrządzie - pokrywa rozrządu jest cała uwalona plus spora plama na osłonie dolnej pod silnikiem - plama jest cały czas mokra więc coś tam ciągle cieknie we wrześniu oddaje do mechanika i zobaczę może te branie oleju trochę się zmniejszy ..