Treść opublikowana przez Elendir
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Wydaje mi się że z tych wszystkich olejów to motula ubywało najmniej (motul. Millers , Vavoline maxlife , Mobil) - 5w40 przynajmniej umnie nie próbowałem 10w40 , do kolegi wyżej jak wlejesz 5w40 to może ci teoretycznie więcej znikać bo 5w40 są bardziej "wodniste" przynajmniej tak mi się teoretycznie to widzi ale nie sugeruj się moją opinią sam jestem ciekaw rezultatów
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Może poprostu nie bierze mu bo wlał półsyntetyk , a nie że maxlife jest zły Czy enżektor ma generalnie mocno na coś wpływ bo ostatnio taki dość mokry się zrobił ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi wzielo ponad moja norme jerzdzac w gorach normalne to jest? :-) mialem 400 ml na tysiac a w gorach wyszlo 800 >
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
wlałem millersa 5w40 trident zobaczymy
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Dobra już nie ważne pewnie tak czy siak dolewać będzie trzeba tego milersa mam za 130 parę złotych więc źle nie jest Millers trident 5w40 jakoś tak dolewać muszę pół litra na tysiąc kolega mówi że jakiś superowski ten olej jest zobaczę
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Heja ja z altem wlewałem motula 5w40 ale coś mnie kusi żeby wlać coś innego bo wciąga mi pół litra:P i kusi mnie na mobila 5w50 ? Może ktoś mi odradzi pomysł albo zaleci bo nie jestem przekonany do tego - ten mobil to do jakiś wyścigówek jest a nie do mojego alta tak ? Kolega znowu mi poleca właśnie millersa 5w40 .. ale jego ciężej kupić ... ale może warto bo ma w promocyjnej cenie w swoim sklepie .. W sumie ten mobil ma najwyższy wskaźnik lepkości - jeśli coś mogło by trochę pomóc to właśnie to
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Dobra ja przed wymianą oleum jestem nie wiem czy coś kombinować ale może wleje mobila 5w50 ? może trochę polepszyć sprawę /pogorszyć ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Czytaliście te artykuły ? Jest tam ciekawa zmianka o braniu oleju przez A4 2.0 Audi A4 Problems That Audi A4 Reviews Don niżej jest link fo ny times http://www.nytimes.com/2011/11/27/automobiles/service-bulletins-exorcising-the-phantom-wipes.html?_r=1 Tam niby jest jakiś komunikat od audi oficjalny ale nie znam tak dobrze angielskiego-mechaniki żeby wiedzieć co niby jest wadliwe. Może to "crankcase pressure-regulating valve" to może jest też problem modeli starszych ? czymkolwiek ta cześć jest
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No ale w podręczniku macie napisane że może spalać litr na tysiąc , więc kupując auto jakby akceptujemy to czy nie ? Myślę że producent może to wykorzystać czy nie ? podejrzewam to jest stanowisko audi do tego problemu
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
E tam dla mnie branie oliwy świadczy o zużyciu - pierścieni - silnika chyba po 200 tys u wszystkich będą więcej lub mniej brały olej , wiadomo że znaczenie ma jakość wykonania tych części no i jak ktoś używał auto - jakim stylem jeździł czy często wymieniał olej i czy dobrego używał itp
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
U mnie coś więcej oliwy zaczyna złopać wcześniej było gdzieś 400 ml na tysiąc teraz zaczyna się robić koło 600 i trochę mnie to martwi :/ Robiłem wcześniej płukankę może to mu zaszkodziło , przejechane 8 tys może filtr wymienić na nowy , ogólnie to coś mi głośniej silnik chodzi i tak trochę ociężale przynajmniej takie mam wrażenie.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A motul specyfic co tym oleju sądzicie lepszy jest od xcesa ?
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
A próbowaliście wlewać motul specyfic 5w40 on cenowo wychodzi podobnie co x-clean
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi kontrolka przestała wyskakiwać ale oleju ubywa więc chyba padła na amen trochę głupio się teraz jeździ ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi ostatnio coś wogóle nie zapala może padł do końca będzie spokój .
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Koledzy pali mi się ostatnio napis serwis jak się go kasuje bo chyba jest to związane z przeglądem co 15 tys km ale wcześniej wymieniałem a licznika nie skasowałem
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
No i coś wiadomo od czego się to zapala ja rano zawsze olej sprawdzam i mam dosłownie na max i się po jakimś czasie i tak zapali - podejrzewam że po 100 km
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
ee kurcze panowie ale napiszę wam że płukanka silnika motul trochę mi pomogła z pół litra na tysiąc spadło gdzieś do 300 ml , a takie branie by mnie zadowalało, może po każdej wymianie oleju wlać to coś i tyle. 3000 tys km w mieście przejechałem na litrze oleju
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Właśnie jest spocono - mokry podejrzewam że lewa rurka popuszcza gdzieś nad uszczelnieniem może bym ja odkręcił i przykręcił jeszcze raz no albo całość trzeba by wymienić to wtedy odezwę się do benego Może płyn chłodniczy tam uciekać ? Pół roku temu miałem z tym też problem bo prawa rura wogóle była pęknięta i wywalało błąd ubogiej mieszanki po wymianie rurki było ok teraz lewa ale błąd nie wyskakuje jeszcze ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No dobra ale to co pokazujesz mi na fotce twojej chyba się trochę róźni od tego co jest na mojej fotce nad strzałka ? I jak dla mnie to jest trójnik bo są 3 rurki , a nie 4:P 3 otwory:P jeden po prawej drugi po lewej i jeszcze jeden z góry na zdjęciu widać chyba że ta 4 jest pod spodem gdzieś ale to musiałbym zobaczyć ..
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
http://s23.postimg.org/4crbvgjsr/DSC_1459.jpg Strzałeczka i bużka o to chodzi ponoć w aso 270 tak coś mi się obiło o uszy
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
A panowie kurcze trójnik mam mokry to się w całości wymienia czy bawić się rurkami - ogólnie to może mieć na coś wpływ ? z tego co pamiętam ten trójnik kawałek plastiku to jakoś po 300 zł chodzi:)
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi się wydaje że są takie same B8 jest już zupełnie inna i mi się podoba ale trochę na na mój portfel w tym momencie
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Mi serwisie powiedzieli że akcje serwisową miałem a cewki mam czerwone
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
No spoko tak tylko napisałem moja B6 też śladów zużycia nie ma , zresztą blacha i reszta była obadana przez gościa co ma głowę do tego no ale olej wciąga i tyle tego już się za bardzo nie da na początku ustalić chyba że na jakieś testy do aso ale komu się chce jeździć i testować przy zakupie