Treść opublikowana przez dymekn
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Dziękuję. Tak zrobię i będę obserwować sytuację
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Ok. A jak to zrobić?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Adblue dolane na full. Dolałem jak mi się odliczanie zaczęło. Myślisz że może zniknie?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Jeździłem. Zrobiłem około 30km
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Błędy skasowałem jeszcze przed sprawdzaniem kabli i nie wróciły a adblue ciągle odlicza pozostały dystans zanim uniemożliwi uruchomienie silnika. Co jest. Dlaczego nie wracają skór coś jest nie tak?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Ok. Ma to sens. Jak wygląda procedura po wymianie czujnika i jeżeli był problem z np. Z wtyczką a ja je rozpiąłem i z powrotem wpiąłem to jak się przekonam czy to pomogło? Też trzeba było by zrobić nastawy podstawowe?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
A jak z ori używką? Loteria?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
wybacz pytanie laika ale w jakim celu wiec produkują zamienniki? szukam taniej opcji ale z tego co słyszę to tanio nie brzmi. A jak z ori używką? Loteria?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Czy kupno zamiennika ma sens. no i czy po wymianie potrzebna będzie adaptacja? i jezeli tak to wykonalna VCDS em?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Sam czujnik i wiązka wyglądają dobrze. Czujnik suchy na wiązce brak przetarć. Jak jeszcze można ja sprawdzić?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
ok. dzięki. sprawdzę jutro za dnia. a czy te inne błędy towarzyszce usterce adblue są powiązane? bo zostały zarejestrowane 3 tygodnie temu ale adblue pojawił się dopiero dzisiaj.
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Chodzi o wtyczkę do czujnika Nox? Możesz proszę podpowiedzieć gdzie szukać o na co zwrócić uwagę? Jak już znajdę można ją rozpiąć i ponownie podpiąć?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
od czego proponujesz zacząć diagnozę?
-
Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI
Hej. U mnie również komunikat o awarii Adblue. Skan poniżej. co z tym fantem zrobić? dodam ze zaświecił się check engine. Usunąłem błędy ale odliczanie pozostało. membrana na sterownik adblue założona w zeszłym roku Monday,16,September,2024,17:54:49:46566 VCDS -- Windows Based VAG/VAS Emulator Running on Windows 11 x64 VCDS Version: 24.7.0.0 (x64) HEX-V2 CB: 0.4643.4 Data version: 20240715 DS356.3 www.Ross-Tech.com VIN: WAUZZZF48GA023510 License Plate: YJ65 CDG Mileage: 220216km-136835mi Repair Order: -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- Chassis Type: F4-AU49 (4M1) Scan: 01 02 03 08 09 15 16 17 19 29 2B 39 42 44 46 52 5F 65 6C 6D 81 A5 AC BB BC D6 D7 VIN: WAUZZZF48GA023510 Mileage: 220216km-136835miles 01-Engine -- Status: Malfunction 0010 02-Auto Trans -- Status: OK 0000 03-ABS Brakes -- Status: OK 0000 08-Auto HVAC -- Status: OK 0000 09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000 15-Airbags -- Status: OK 0000 16-Steering wheel -- Status: OK 0000 17-Instruments -- Status: OK 0000 19-CAN Gateway -- Status: OK 0000 29-Left Light -- Status: OK 0000 2B-Steer. Col. Lock -- Status: OK 0000 39-Right Light -- Status: OK 0000 42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000 44-Steering Assist -- Status: OK 0000 46-Central Conv. -- Status: OK 0000 52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000 5F-Information Electr. -- Status: Malfunction 0010 65-Tire Pressure -- Status: OK 0000 6C-Back-up Cam. -- Status: OK 0000 6D-Trunk Elect. -- Status: OK 0000 81-Gear Shift -- Status: OK 0000 A5-Frt Sens. Drv. Assist -- Status: OK 0000 AC-Reductant Control -- Status: OK 0000 BB-Door Rear Drv -- Status: OK 0000 BC-Door Rear Pass -- Status: OK 0000 D6-Light Ctrl Left 2 -- Status: OK 0000 D7-Light Ctrl Right 2 -- Status: OK 0000 ------------------------------------------------------------------------------- Address 01: Engine (J623-DETA) Labels:. 04L-907-309-V1.clb Part No SW: 04L 906 026 AG HW: 04L 907 309 L Component: R4 2.0l TDI H33 9970 Revision: B1H33--- CVN: 1AD666F54F8B6DFB31AEE350 Coding: 0A254032232605083408 Shop #: WSC 59332 005 1048576 ASAM Dataset: EV_ECM20TDI01104L906026AG 005010 ROD: EV_ECM20TDI01104L906026AD_005.rod VCID: 6FBBD69977165212B69-803A VINID: 9D196AAAA58421744008314100DD891E76 3 Faults Found: 9583 - NOx Sensor 1 Bank 1 P2200 00 [01100000] - Electrical Malfunction Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 219019 km Date: 2024.08.25 Time: 04:53:20 Engine RPM: 1644.50 /min Normed load value: 0.0 % Vehicle speed: 63 km/h Coolant temperature: 87 C Intake air temperature: 60 C Ambient air pressure: 1010 mbar Voltage terminal 30: 14.800 V Unlearning counter according OBD: 4 Engine status: COENG_RUNNING Engine status-Test_Program_Co Eng st COMPU VERB UBYTE: 3 9879 - Sense Circuit for Heater for NOx Sensor 1 Bank 1 P2209 00 [01100000] - Implausible Signal Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear 28653 - Reductant System Performance Bank 1 P204F 00 [11101101] - Malfunction MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 219334 km Date: 2024.08.28 Time: 04:35:44 Engine RPM: 1409.50 /min Normed load value: 0.0 % Vehicle speed: 104 km/h Coolant temperature: 90 C Intake air temperature: 83 C Ambient air pressure: 1000 mbar Voltage terminal 30: 14.500 V Unlearning counter according OBD: 40 Air mass at air mass meter 1: 24.0 kg/h Outside temperature sensor 1: B1: raw value: 13.5 C Exhaust recirc.valve 2 bank 1: posit.feedback - Actual value: 99.55 % Exh.recircul.valve 1 bank 1: pos.feedback - Actual value: 99.44 % NOx sensor before SCR cat conv: NOx emiss: 260 ppm NOx sensor before SCR cat conv: offset correction factor: 0 ppm Mean temperature of SCR catalyst: 371.5 C Readiness: 1 1 0 0 0
-
Nieszczelny łącznik przewodu paliwowego w A4 B9 2.0TDI
Ostatnio zauważyłem na łączniku przewodu paliwowego nazbierało się jakiegoś syfu. Najpewniej paliwo lekko wypłynęło i przykleił się brud. Objawów żadnych nie ma ale niepokoi mnie że ta rurka wchodząca w łącznik nie siedzi tam sztywno tylko można nią ruszać na boki. Co w takim razie robić z tym fantem. Dodam że wymiana to chyba wszystkich trzech przewodów z tego co widzę po numerach części. Pytanie czy robić coś z tym? Można gdzieś dostać sam łącznik?
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
Zagadka rozwiązana. Sprawdziłem kamerą inspekcyjną przedni czujnik i okazało się że luźno lata sobie. Lekko podciągnąłem i wyskoczył. Jakiś czas temu mechanik wyciągał zwrotnice do rozwiercania gdyż górne wahacze stawiały opór. Najprawdopodobniej jak składał wszystko do kupy złamał go i nie powiedział. Czujnik sobie dyndał i się przetarł bo klocka jeszcze około połowa. Kabelki skręciłem i zaizolowałem więc komunikat zniknął. Będę jeździł i obserwował. Tylne też jeszcze by pojeździły bo czujnik był lekko przetarty ale obwód nie był przerwany. No cóż…
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
Ok. Tak też zrobię jak wrócę z pracy. Dodatkowo muszę sprawdzić przednie klocki bo komunikat nie precyzuje czy tył czy przód. Chociaż tył był na 100% do wymiany
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
Nie ma opcji. Włożyć odwrotnie. Czujnik jest w kształcie litery L więc odwrotnie się nie zmieści. Poza tym przyjmując że masz rację komunikat powinien zniknąć bo obwód czujnika nie jest przerwany/ uszkodzony
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
Wtyczka wciśnięta ile tylko się dało. Słychać delikatne kliknięcie na zabezpieczeniu wtyczki ale nie trzyma jej bo można rozpiąć wtyczkę pociągając bez potrzeby wciskania zabezpieczenia. Brakuje około 2mm aby doszła do końca ale właśnie nie chce. Czujnik ATE. Zastanawia mnie czy ta obudowa wtyczki nie jest właśnie o te 2mm za długa uniemożliwiając poprawnemu spięciu pinów.
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
Ok. Wszystko zrobione zgodnie z instrukcją. Klocki i czujnik zużycia wymieniony, niestety nie znika komunikat o zużyciu klocków z deski rozdzielczej. Przejechałem kilka kilometrów i ciągle jest. Błędów w jakimkolwiek sterowniku brak. Co z tym fantem zrobić?
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
Pytam bo nie wymieniałem jeszcze . Zatem jeżEli odkręcę odpowietrznik, wcisnę tłoczek płyn wypłynie z odpowietrznika i go zakręcę to będzie ok?
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
ok. dziękuje za odpowiedz. A co w takim razie z zapowietrzeniem układu. Jest ryzyko?
-
Wymiana klocków tył w A4 B9
Mam pytanie odnośnie tych odpowietrzników. Mianowicie w elsie nie ma mowy o odkręcaniu odpowietrzników. Sugeruje jedynie aby obserwować poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku. Zatem nasuwa się pytanie czy odkręcanie odpowietrzników jest krytyczne i czy nie ma możliwości przypadkowego zapowietrzenia układu. Z góry dzieki za info