Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

dymekn

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dymekn

  1. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Czy komunikat z obliczaniem powinien zniknąć? Bo nie znika?
  2. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Dziękuję. Tak zrobię i będę obserwować sytuację
  3. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Ok. A jak to zrobić?
  4. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Adblue dolane na full. Dolałem jak mi się odliczanie zaczęło. Myślisz że może zniknie?
  5. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Jeździłem. Zrobiłem około 30km
  6. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Błędy skasowałem jeszcze przed sprawdzaniem kabli i nie wróciły a adblue ciągle odlicza pozostały dystans zanim uniemożliwi uruchomienie silnika. Co jest. Dlaczego nie wracają skór coś jest nie tak?
  7. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Ok. Ma to sens. Jak wygląda procedura po wymianie czujnika i jeżeli był problem z np. Z wtyczką a ja je rozpiąłem i z powrotem wpiąłem to jak się przekonam czy to pomogło? Też trzeba było by zrobić nastawy podstawowe?
  8. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    A jak z ori używką? Loteria?
  9. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    wybacz pytanie laika ale w jakim celu wiec produkują zamienniki? szukam taniej opcji ale z tego co słyszę to tanio nie brzmi. A jak z ori używką? Loteria?
  10. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Czy kupno zamiennika ma sens. no i czy po wymianie potrzebna będzie adaptacja? i jezeli tak to wykonalna VCDS em?
  11. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Sam czujnik i wiązka wyglądają dobrze. Czujnik suchy na wiązce brak przetarć. Jak jeszcze można ja sprawdzić?
  12. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    ok. dzięki. sprawdzę jutro za dnia. a czy te inne błędy towarzyszce usterce adblue są powiązane? bo zostały zarejestrowane 3 tygodnie temu ale adblue pojawił się dopiero dzisiaj.
  13. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Chodzi o wtyczkę do czujnika Nox? Możesz proszę podpowiedzieć gdzie szukać o na co zwrócić uwagę? Jak już znajdę można ją rozpiąć i ponownie podpiąć?
  14. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    od czego proponujesz zacząć diagnozę?
  15. dymekn odpowiedział(a) na Bodzio5 temat w 2.0TDI
    Hej. U mnie również komunikat o awarii Adblue. Skan poniżej. co z tym fantem zrobić? dodam ze zaświecił się check engine. Usunąłem błędy ale odliczanie pozostało. membrana na sterownik adblue założona w zeszłym roku Monday,16,September,2024,17:54:49:46566 VCDS -- Windows Based VAG/VAS Emulator Running on Windows 11 x64 VCDS Version: 24.7.0.0 (x64) HEX-V2 CB: 0.4643.4 Data version: 20240715 DS356.3 www.Ross-Tech.com VIN: WAUZZZF48GA023510 License Plate: YJ65 CDG Mileage: 220216km-136835mi Repair Order: -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- Chassis Type: F4-AU49 (4M1) Scan: 01 02 03 08 09 15 16 17 19 29 2B 39 42 44 46 52 5F 65 6C 6D 81 A5 AC BB BC D6 D7 VIN: WAUZZZF48GA023510 Mileage: 220216km-136835miles 01-Engine -- Status: Malfunction 0010 02-Auto Trans -- Status: OK 0000 03-ABS Brakes -- Status: OK 0000 08-Auto HVAC -- Status: OK 0000 09-Cent. Elect. -- Status: OK 0000 15-Airbags -- Status: OK 0000 16-Steering wheel -- Status: OK 0000 17-Instruments -- Status: OK 0000 19-CAN Gateway -- Status: OK 0000 29-Left Light -- Status: OK 0000 2B-Steer. Col. Lock -- Status: OK 0000 39-Right Light -- Status: OK 0000 42-Door Elect, Driver -- Status: OK 0000 44-Steering Assist -- Status: OK 0000 46-Central Conv. -- Status: OK 0000 52-Door Elect, Pass. -- Status: OK 0000 5F-Information Electr. -- Status: Malfunction 0010 65-Tire Pressure -- Status: OK 0000 6C-Back-up Cam. -- Status: OK 0000 6D-Trunk Elect. -- Status: OK 0000 81-Gear Shift -- Status: OK 0000 A5-Frt Sens. Drv. Assist -- Status: OK 0000 AC-Reductant Control -- Status: OK 0000 BB-Door Rear Drv -- Status: OK 0000 BC-Door Rear Pass -- Status: OK 0000 D6-Light Ctrl Left 2 -- Status: OK 0000 D7-Light Ctrl Right 2 -- Status: OK 0000 ------------------------------------------------------------------------------- Address 01: Engine (J623-DETA) Labels:. 04L-907-309-V1.clb Part No SW: 04L 906 026 AG HW: 04L 907 309 L Component: R4 2.0l TDI H33 9970 Revision: B1H33--- CVN: 1AD666F54F8B6DFB31AEE350 Coding: 0A254032232605083408 Shop #: WSC 59332 005 1048576 ASAM Dataset: EV_ECM20TDI01104L906026AG 005010 ROD: EV_ECM20TDI01104L906026AD_005.rod VCID: 6FBBD69977165212B69-803A VINID: 9D196AAAA58421744008314100DD891E76 3 Faults Found: 9583 - NOx Sensor 1 Bank 1 P2200 00 [01100000] - Electrical Malfunction Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 219019 km Date: 2024.08.25 Time: 04:53:20 Engine RPM: 1644.50 /min Normed load value: 0.0 % Vehicle speed: 63 km/h Coolant temperature: 87 C Intake air temperature: 60 C Ambient air pressure: 1010 mbar Voltage terminal 30: 14.800 V Unlearning counter according OBD: 4 Engine status: COENG_RUNNING Engine status-Test_Program_Co Eng st COMPU VERB UBYTE: 3 9879 - Sense Circuit for Heater for NOx Sensor 1 Bank 1 P2209 00 [01100000] - Implausible Signal Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear 28653 - Reductant System Performance Bank 1 P204F 00 [11101101] - Malfunction MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear Freeze Frame: Fault Priority: 2 Fault Frequency: 1 Mileage: 219334 km Date: 2024.08.28 Time: 04:35:44 Engine RPM: 1409.50 /min Normed load value: 0.0 % Vehicle speed: 104 km/h Coolant temperature: 90 C Intake air temperature: 83 C Ambient air pressure: 1000 mbar Voltage terminal 30: 14.500 V Unlearning counter according OBD: 40 Air mass at air mass meter 1: 24.0 kg/h Outside temperature sensor 1: B1: raw value: 13.5 C Exhaust recirc.valve 2 bank 1: posit.feedback - Actual value: 99.55 % Exh.recircul.valve 1 bank 1: pos.feedback - Actual value: 99.44 % NOx sensor before SCR cat conv: NOx emiss: 260 ppm NOx sensor before SCR cat conv: offset correction factor: 0 ppm Mean temperature of SCR catalyst: 371.5 C Readiness: 1 1 0 0 0
  16. Ostatnio zauważyłem na łączniku przewodu paliwowego nazbierało się jakiegoś syfu. Najpewniej paliwo lekko wypłynęło i przykleił się brud. Objawów żadnych nie ma ale niepokoi mnie że ta rurka wchodząca w łącznik nie siedzi tam sztywno tylko można nią ruszać na boki. Co w takim razie robić z tym fantem. Dodam że wymiana to chyba wszystkich trzech przewodów z tego co widzę po numerach części. Pytanie czy robić coś z tym? Można gdzieś dostać sam łącznik?
  17. Zagadka rozwiązana. Sprawdziłem kamerą inspekcyjną przedni czujnik i okazało się że luźno lata sobie. Lekko podciągnąłem i wyskoczył. Jakiś czas temu mechanik wyciągał zwrotnice do rozwiercania gdyż górne wahacze stawiały opór. Najprawdopodobniej jak składał wszystko do kupy złamał go i nie powiedział. Czujnik sobie dyndał i się przetarł bo klocka jeszcze około połowa. Kabelki skręciłem i zaizolowałem więc komunikat zniknął. Będę jeździł i obserwował. Tylne też jeszcze by pojeździły bo czujnik był lekko przetarty ale obwód nie był przerwany. No cóż…
  18. Ok. Tak też zrobię jak wrócę z pracy. Dodatkowo muszę sprawdzić przednie klocki bo komunikat nie precyzuje czy tył czy przód. Chociaż tył był na 100% do wymiany
  19. Tu są zdjęcia czujnika i klocka. Tam jest tylko jedna opcja włożenia czujnika.
  20. Nie ma opcji. Włożyć odwrotnie. Czujnik jest w kształcie litery L więc odwrotnie się nie zmieści. Poza tym przyjmując że masz rację komunikat powinien zniknąć bo obwód czujnika nie jest przerwany/ uszkodzony
  21. Wtyczka wciśnięta ile tylko się dało. Słychać delikatne kliknięcie na zabezpieczeniu wtyczki ale nie trzyma jej bo można rozpiąć wtyczkę pociągając bez potrzeby wciskania zabezpieczenia. Brakuje około 2mm aby doszła do końca ale właśnie nie chce. Czujnik ATE. Zastanawia mnie czy ta obudowa wtyczki nie jest właśnie o te 2mm za długa uniemożliwiając poprawnemu spięciu pinów.
  22. Ok. Wszystko zrobione zgodnie z instrukcją. Klocki i czujnik zużycia wymieniony, niestety nie znika komunikat o zużyciu klocków z deski rozdzielczej. Przejechałem kilka kilometrów i ciągle jest. Błędów w jakimkolwiek sterowniku brak. Co z tym fantem zrobić?
  23. Pytam bo nie wymieniałem jeszcze . Zatem jeżEli odkręcę odpowietrznik, wcisnę tłoczek płyn wypłynie z odpowietrznika i go zakręcę to będzie ok?
  24. ok. dziękuje za odpowiedz. A co w takim razie z zapowietrzeniem układu. Jest ryzyko?
  25. Mam pytanie odnośnie tych odpowietrzników. Mianowicie w elsie nie ma mowy o odkręcaniu odpowietrzników. Sugeruje jedynie aby obserwować poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku. Zatem nasuwa się pytanie czy odkręcanie odpowietrzników jest krytyczne i czy nie ma możliwości przypadkowego zapowietrzenia układu. Z góry dzieki za info

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.