Treść opublikowana przez tasior87
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Wniesiesz coś konstruktywnego do tego tematu czy tylko będziesz pisać o zwieraczach i jebaniu ? Robiłem wcześniej rozeznanie poza tym forum i jakoś nikt nie pisał o dłuższych przewodach ani modyfikacji mocowania przewodu. Z tego co zauważyłem to inny jest kąt wyjścia przewodu z zacisku. Jeśli będzie powodować duże napięcie oplotu w ekstremalnych położeniach koła zostanie to poprawione. Auto będzie wisiało tydzień czasu na podnośniku ze względu na malowanie kilku elementów zawieszenia i zacisków więc będzie czas na ewentualne poprawki.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Poluzuj gacie chłopie bo ewidentnie coś Cię gniecie. Napisalem chyba wyraźnie, że jeżeli będzie taka konieczność to mocowanie zostanie poprawione.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Na grupie pisali mi, że oryginalna długość przewodu elastycznego jest wystarczająca. Jeśli będzie niedostateczna to wyprostuje mocowanie przewodu na zacisku.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Z tego co widziałem to z tyłu zamiast dwóch elastycznych przewodów i jednego sztywnego na wahaczu zakładacie jeden długi oplot. Ja poszedlem w oryginał i mam 2 oploty i jeden krótki pośredni odcinek sztywny. Miałem ambitne plany na święta ale jak zwykle coś musi iść nie po myśli... Na chwilę obecną w aucie wylądowały nowe przednie wahacze. Była próba włożenia przednich hebli ale opór pojawił się w przewodach hamulcowych. Wstępnie umówiłem się już z warsztatem na wymianę hebli. Oni mają już sposoby na zapieczone śruby.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Przód.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Mam zamiar wymienić elastyczne przewody na oploty i chciałem się dowiedzieć co robisz jak nie idzie ruszyć normalnie tego polaczenia ze sztywnym. Ucinasz sztywny przewód hamulcowy i sztukujesz z miedziaka?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Czego Dev nie możesz otrzymywać wiadomości Priv?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Zaciski widzę, że po 100zł/szt. Po ile jarzma i w ogóle z jakich wersji silnikowych podchodzi ? Jakie to tarcze i za ile ? Dzięki. Za wnętrze to się będę zabierał jak założę już zawieszenie i hamulce. Dotarł już zestaw strong z colourlocka do kompleksowej regeneracji tapicerki skórzanej.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Koła mam aktualnie schowane to te 13 mm tylko poprawi wygląd. Wraz z heblami wkładam całe zawieszenie przód i tył więc tak czy siak będę robił geometrię. Zostaje już jak jest. Najwyżej jak uda mi się upolować zaciski tył z S4 B6 to je założę. Na chwilę obecną nie trzeba mi nic większego. Oby tylko Dev nie wykrakał i nie było bicia na przednim heblu.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Od czego tarcza 330? I jaki zacisk pod to ?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Nie ja pierwszy robię to na adapterze i jakoś nie widziałem żeby ktoś szczególnie na to narzekał. Wiadomo, że najlepiej dla pewnosci warto unikać takich kombinacji ale w tym przypadku nie jest to możliwe. Wolałem założyć dystans, a mieć dla zapasu wiekszą i grubszą tarcze. Złożę to na czujniku zegarowym, odpowiednio dotrę tarcze i zobaczę. Może nie sprawdzi się twój czarny scenariusz. Już mi pisałeś o niejakiej konieczności przerabiania mocowań przewodów na zaciskach o których nikt nic nie wie.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Poprawiłem sie bo chodziło mi o tarcze 360x34. Mam adaptery pod tarcze 13mm.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
360x34 z A8 D3 4.2
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
360x34 z A8 D3 4.2
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Ostatnie zakupy już leżą w garazu: Kompletne zawieszenie przód Kompletne zawieszenie tył. Do całości brakuje mi jeszcze trzech śrub, których już nie idzie nawet dostać w ASO. W końcu udało mi się wyrwać do garażu. Pozostały mi do ogarnięcia przewody hamulcowe na zaciskach i można działać kompleksowo z przodem.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Tak blisko to TBG też nie mam. Z założenia miała to być końcówka produkcji z jak najlepszym wyposażeniem. Jakimś orłem odnośnie czujników nie jestem, a schematu też nie posiadam. Miałem je seryjnie więc w temat się nie zagłębiałem. Jak będziesz potrzebował jakieś foto to mów. Popatrzę w aucie jak mam to u siebie zrobione. Mam nadzieję, że z hamulców będę zadowolony. Zaciski odebrane z malowania. Na chwilę obecną brak czasu na ich złożenie i założenie. Auto ma już założony magiel z małym nalotem. Niestety w dalszym ciągu słychać jakieś stuki :/ Podczas ustawiania geometrii przegladniete zostało całe zawieszenie. Padła decyzja o kompletnej wymianie zawiasu z przodu i z tylu. Szykuje mi się na święta grubsze posiedzenie w garażu.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Ta tarcza nie ma grubości 32mm? Mam oslony z pontona. Poszły do malowania razem z zaciskiem.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Zwrotnica z a6, a tarcza z czego ? Z a7?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Zacisk odbieram dzisiaj z malowania Korci żeby to szybko założyć ale ciężko ostatnio z wolnym czasem. Tarcza duża więc będzie ciekawie wypełniać wnętrze koła. Miałem zabierać się osobiście również za wymianę magla ale w końcu zlecilem to mechaników.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
No to przespałem trochę temat. Jakoś nie obiło mi się o uszy, że klocki mają lipne. Myślałem coś o ferrodo, a na Ate to się trochę ostatnio rozczarowałem.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Aż taki dramat?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
SID się postarał i zrobił mi niezłego Mikołaja Dotarły kolejne puzzle do tej układanki. Przy okazji nakładania wosku podmieniłem kierunkowskaz bo ktoś wcześniej nieźle przydziadował. Złamał zatrzask i złapał go na jakąś czarną masę. Na koniec aktualne foto po częściowym odświeżeniu lakieru.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Na pewno nie będzie się tak męczyć tarcza. Póki co zostaje jak jest. Zacisk z b6 jest ciężki do dostania, a na inne kombinacje już nie mam czasu i weny.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Zostawiam swoje plus daje adapter od SIDa.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Się zobaczy. Jak będzie kicha to będę szukał zaciskow z b6