Treść opublikowana przez tasior87
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
W końcu udało mi się znaleźć wolniejszy weekend do tego aby skończyć detaling przednich foteli. Było przy nich trochę więcej pracy. Kanapa i boczki były już wyczyszczone i zabezpieczone jakiś czas temu. W związku z tym, że jest to jasna skóra w dodatku mocno zapuszczona efekt po samym czyszczeniu był bardzo widoczny.
-
A4 B8 caha 19' Czarny ryj S-line Biled Koito
Na czym polega to przerobienie bo przed chwilą wyczytałem, że bez problemu wchodzą te zaciski na takie tarcze 375 z mla. Niezły naleśnik masz na tym rotorze.
-
A4 B8 caha 19' Czarny ryj S-line Biled Koito
Nice. Ma już program ?
-
A4 B8 caha 19' Czarny ryj S-line Biled Koito
Ładna ta twoja łupa. Szkoda tylko, że nie jest to 3.0 w gnoju. Tradycyjnie temat będzie śledzony. Jakieś zdjęcia środka posiadasz ?
-
Moja eSa - S4 B5 1999 Lift | RNS-E LED | 375/326 | RS4 SATYNA
Moje zdanie znasz - kozak zaciski. Kolor już ustaliłeś?
-
Audi S4 B5 Imolagelb
Na malowaniu nie ma co oszczędzać. Jeśli ma być zrobione ładnie to trochę czasu trzeba poświęcić na dopieszczenie szczegółów. Tak jak piszą wyżej jak na lata to niestety trzeba na to trochę wyłożyć. Pomyśl ewentualnie o przygotowaniu auta do malowania. Demontaż tapicerek wewnątrz itp. Itd. Zawsze to mniej roboty dla lakiernika, a sam też będziesz delikatniejszy przy tego typu pracach.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Czujnik ABS - 70 zł. Brak piszczącego komunikatu hamulca - bezcenne. Wpadł do auta nowy czujnik Delphi. Dotarła również uszczelka dolnej miski olejowej której w sklepie nie mogli znaleźć. Wpadnie do auta przy najbliższej wymianie oleju wraz z oringami i uszczelkami przewodów spływowych.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Pomyślę ale do jazdy na gwincie już się przyzwyczaiłem i wolałbym założyć coś sztywniejszego niż tylko niższe sprężyny. Troche za bardzo buja tą eską
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Po ile takie chodzą? Wydaje mi się, że lepiej znaleźć jakiś kit bilsteina czy coś podobnego.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Fakt, lepiej
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Coś pasuje zrobić z tą wysokością bo mi zaraz okoliczne koty zaczną przesiadywać na oponach.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Nic nie jest przesadzone. Drogi w okolicy mam ładne, felga jest ori więc jest odporna na odkształcenia, a opona ma rozmiary balonowe. Obciążniki już zamocowane. Zostały minimalnie przesunięte w stronę ramion. Dokładnie aż się prosi o gwint albo przynajmniej jakiś kit...
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Dzięki.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Korzystając z wolnej soboty i ładniej pogody zabrałem się za moduły. Wymiana jednego poprawiła sprawę z silnikiem. Założyłem na auto również nowe linki ręcznego. Stare już trochę niedomagały. Musiały również zostać obcięte podczas naprawy tylnego zawieszenia. Nie da się ich zdemontować z dolnego wahacza bez wymontowania ich w pierwszej kolejności z tunelu. Ustaliłem również winowajce świecącej się w dalszej kolejności kontrolki hamulców na fisie. Mam uszkodzoną wiązke przy lewym kole. Jakiej firmy polecacie kupić czujnik abs bo jest on zintegrowany z wiązka do czujnika klocków?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Podziękował. Auto już odebrane. Od razu zabrałem na małe mycie. Muszę się udać w weekend na wulkanizacje żeby ponownie wyważycć przednie koła i jakoś mądrze zamocować obciążniki. Musiałem ściągnąć stare bo haczyły o zaciski :). Żeby nie było kolorowo to dzisiaj padł mi moduł zaplonowy. Trzeba coś ogarnąć na szybko.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
W końcu auto wylądowało na podnośniku. Założone zostalo: - heble przód z A8 D3 wraz z tarczami i klockami, oslony Phaeton, stalowe oploty Hel-a - całe nowe zawieszenie tył, dolne i górne wahacze poszły w malowanie proszkowe - pomalowane zostały oslony tarcz tylnych oraz zaciski, nowe tarcze i klocki, przewody Hel - nowe linki ręcznego - wpadło używane mocowanie amora tył, okazało się że jedno było mocno zgnite, na szybko je odswiezylem hammerite-m bo było wymalowane jakąś srebrną farbą, prawdopodobnie jest to mocowanie z 80 quattro czyli ocynk -- na spokojnie po raz drugi muszę założyć oringi i uszczelki przewodow spustowych wchodzacych do miski Tak wygląda napięcie oplotu przy Max skręcie i opuszczonym kole czyli najgorszy scenariusz.
-
Moja eSa - S4 B5 1999 Lift | RNS-E LED | 375/326 | RS4 SATYNA
Z perspektywy tych zdjęć można powiedzieć, że lepiej ale siedząc w aucie już ciekawiej wypadają aero. Są bardziej płaskie i się bardziej chowają.
-
Audi S4 B5 Imolagelb
Ładna sztuka kolego. Pokaż więcej zdjęć. Z dobrych rąk ją Panie wydarłeś. Powodzenia w dopieszczaniu gabloty.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Chętnie zobaczę jak to ogarnąłeś.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Dostałem trochę marne foty zamontowanego przewodu do zacisku. Są również założone normalnie ale faktycznie widać, że przy maksymalnym skręcie w tym przypadku w prawo przewód jest trochę naciagniety. Myślę że odrobinę dłuższy przewód zalatwilby sprawę. Takie same odczucie ma autor tych zdjęć. Imgur IMGUR.COM Post with 16 views.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Chaosu ja w tym nie widzę.
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
To co nowy gumowy zamocowany tradycyjnie, albo oplot o długości oryginalnego zamocowany przy zacisku odwrotnie bez ruszania mocowania? Nie próbowałeś prostować oczka mocowania przewodu przy zacisku żeby kierunek wyjścia przewodu z niego był zbliżony do tego z ori zaciskow czyli w stronę silnika ? Nie masz jakiegoś foto w swoim archiwum montażu tego elastycznego według twojej teorii ?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
A to nie lepiej dać odrobinę dłuższy oplot i zamontować to przy zacisku jak w oryginale było?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Kurde a mi się wydaje że takie poprowadzenie sztywnego przewodu jak proponujesz właśnie sprawi, że elastyczny będzie w układzie litery S. Skoro z nadkola elastyczny wychodzi w dół to powinienem dążyć do tego żeby i przy zacisku też tak wychodził?
-
S4 B5 Avant 2001r. S4ntorinblau by Tasior
Pytałem na innym forum i grupie fb. Nie wiem jak to zrobiłem ale myślałem, że prosiłeś o zdjęcie tylnego zacisku.