Treść opublikowana przez BocianXXX
-
[B5 AJM] czarny Avant by banito
Do pompowtrysków chcesz lać 10W40 ?? Ja do swojego AFNa zalewam 10w40 505.00 i nie narzekam (spisuje się elegancko) , ale do pompowtrysków to raczej syntetyk idzie . Inna norma (chyba 505.01 jest do twojego)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak się ustrzec zakupu podrobionego oleju ? Nigdy nie kupuję takich rzeczy na allegro itp. tylko w sklepie motoryzacyjnym w baniakach 4-5L. Cz rzeczywiście tak łatwo trafić na podrobiony olej ? Ponoć mówią że najlepiej kupować te "zwykłe" marki np. LOTOS bo tego nie podrabiają . Jakie marki są podrabiane
-
Jaki olej do AVG z przebiegiem 330000km?
"""Nie wiem co lał poprzedni właściciel dlatego proszę o poradę"" Tylko nie zdziw się potem jak ci pozatyka kanaliki np. na panewce , albo rozszczelni tobie silnik . Nikt nie da ci gwarancji że będzie wszystko w porządku
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wiesz.... po jednym przypadku to ciężko coś powiedzieć nie znająć przeszłości Ja akurat na temat Gulfa mam bardzo dobre zdanie . Sprawdzany w benzynie i w AFN znajomy też do swojej coupetki W124 leje od ołuższego czasu i sobie chwali . Czyli wszelkie orleny i lotosy i castrole omijać ? A które marki z tych co wymieniałem (shell,total,valvoline,elf,mobil) są najbardziej pewne ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Panowie , tak przeglądam temat i cały czas tylko MOTUL i motul . Jakich moglibyście innych producentów polecić ? Czy takie marki jak Shell , mobil , elf , total które z nich byście wzięli pod uwagę ? Bo rozumiem że te castrole , orleny i lotosy .... to kaszana
-
Piszczący rozrząd - prawdopodobnie
Mam to samo .Da się tam jakoś psiknąć smarem żeby ją wyciszyć czy cuś ?
-
Po włączeniu obiegu zamkniętego również załącza się też klimatyzacja.
W manualnej klimie miałem tak że obieg zamknięty mógł chodzić też bez klimatyzacji , stąd też moja niepewność . Dzięki serdeczne za pomoc koledzy
-
Przyssawki (gps/rejestrator) czy szkodzą szybom
Chyba mnie z kimś pomyliłeś kolego. Pytam poważnie .
-
Przyssawki (gps/rejestrator) czy szkodzą szybom
Witam. To nie jest żart , pytam jak najbardziej na poważnie. Czy te przyssawki od GPS/wideorejestratorów itp. mają jakiś negatywny wpływ na szyby ? oczywiście pomijając fakt że zostawiają po sobie ślady i jeszcze jedno pytanie w swojej B5 mam te fabryczne zielonkawe szyby i nie wiem czy może to jej zaszkodzić ? Czy ta zielona warstwa jest zalana szkłem czy jest na zewnątrz ? chodzi mi o to żeby jej nie zniszczyć tymi przyssawkami od gps liczę na waszą wyrozumiałość i pomoc mniej doświadczonemu koledze
-
Po włączeniu obiegu zamkniętego również załącza się też klimatyzacja.
Witam Panowie Kiedy jadę bez klimatyzacji (ECON) i włączę obieg zamknięty to gaśnie też ECON i zaczyna chodzić też klimatyzacja . Po wyłączeniu obiegu zamkniętego z powrotem przełącza się na ECON tak jak było . Nie wiem czy to normalne, bo nie zwracałem do tej pory na to uwagi. Czy to normalne że jak jadę na ECON to po wciśnięciu obiegu zamkniętego razem z obiegiem zamkniętym załącza się klima ? Nie powinien chodzić sam obieg zamknięty bez klimy ?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Przez jaki czas olej zamknięty fabrycznie w butelce nadaje się do użytku . Czyli chodzi mi o termin ważności olejów silnikowych Kupiłem sobie litr na dolewkę i na pojemniku jest napisane: BATCH: HT1A137827 23-07-2013 to data produkcji ?
-
Wymiana filtrów w 1.9 TDI
A filtr BOSCH lub mann będzie dobry ?
-
Wymiana filtrów w 1.9 TDI
Jestem zmuszony odkopać temat. Czy FILTRON dobrze sprawdza się w silniku jako filtr powietrza ? Nie robię dużych przebiegów i wymieniam co 10 tyś lub 1-2lata więc nie wiem czy jest sens przepłacać za inną markę .
-
Co do smarowania/zabezpieczenia zamka ?
witajcie. chciałem się was zapytać co można psiknąć do zamka żeby go nasmarować i zabezpieczyć przed "zastaniem" [gdyby mi kiedyś bateria w kluczyku siadła czy cuś]? Czy też może nie trzeba, bo narazie chodzi w miarę ok. Czy nada się do tego może taki smar jak do ograniczników w drzwiach "BOOL - Biały Smar" ? można tym spokojnie psiknąć do bębenka przez ten otwór przez który wchodzi kluczyk ? Nie będzie jakichś tam problemów przez ten smar w zamku po jakimś czasie ? Z góry dzięki za pomoc
-
B5 AFN Czy trzeba wymieniać olej w manualnej skrzyni ?
Pospisuję się pod tym obiema rękami . Zasięgnąłem języka i potwierdzili że olej wymienia się w razie uszkodzenia skrzynki ,naprawy , lub kiedy zaczyna ciężko skrzynka pracować . Jeśli wszystko pracuje jak należy nie ma potrzeby wymieniać . Dziękuję za pomoc
-
B5 AFN Czy trzeba wymieniać olej w manualnej skrzyni ?
To faktycznie jednak sobie odpuszczę skoro wszystko sprawnie pracuje . Ale chodzi mi o to czy producent zaleca taką wymianę ? z tego co się doszukałem to wymienia się jedynie jak coś nawali w skrzyni i trzeba ją rozbierać Poza tym słyszałem że na nowym oleju skrzynia nieraz potrafi zacząć płatać figle i mogą pojawić się wycieki .
-
B5 AFN Czy trzeba wymieniać olej w manualnej skrzyni ?
Witam . Czy jest potrzeba wymiany oleju w manualnej skrzyni biegów przy silniku AFN ? Czy też producent nie przewiduje takiej czynności ? Auto ma już 380.000km ale Skrzynia sucha, chodzi cicho i biegi wchodzą gładko bez żadnych problemów.
-
Jazda na krótkich odcinkach przy niskich temperaturach, a wydech w A4 B5 1.9TDI
No wydech jest pierwsza klasa AUDI na całej swojej długości ( ma malutkie rdzawo zaśniedziałe elementy) ale poza tym tip top , na moje oko to ocynkowana blacha . Co do silnika to faktycznie staram się jak najrzadziej tak robić .
-
Jazda na krótkich odcinkach przy niskich temperaturach, a wydech w A4 B5 1.9TDI
Witam kolegów . Otóż w domu mam tak że są trzy auta i dość ciasny "parking" gdzie muszą zmieścić się te auta . Z tego też powodu SPORADYCZNIE(rzadko) odbywa się tzw. "tasowanie" czyli ze ktoś (często nie ma mnie w domu) tylko odjedzie kawałek moim autem na ulice wyjedzie swoim a potem z powrotem wstawi moje autko ( jest to jakieś 20m w tą i z powrotem czyli gdzieś z 2min. pracy silnika praktycznie na jałowych obrotach) i potem auto stoi 2-3dni aż wrócę . Czy coś takiego bardzo szkodzi przy takiej temperaturze jaką już teraz mamy na korozje układu wydechowego ?Pytam gdyż mam u siebie porządny Niemiecki wydech i nie chciałbym go zniszczyć czy powstała tam wilgoć odparuje ?silnik to Tdi 110KM AFN
-
AFN Przypadkowe zdławienie silnika .
Dzięki za pomoc Panowie Zrozumiałem jasno i wyraźnie , i sam się z tym zgadzam . Czyli jeśli AFNik pracuje elegancko jak przedtem to znaczy że z paskiem rozrządu nic się nie stało i nie ma potrzeby zagłębiać się dalej w temat paska ? 2 lata temu(30tyś. km) go wymieniałem . Reasumując - Czy mogę spać spokojnie ? sorry że was męczę. może dla kogoś to banalne pytanie, ale ze mnie marny mechanik
-
AFN Przypadkowe zdławienie silnika .
Dobrze prawi kolega ale czy mogło uszkodzić to pasek rozrządu ? Autko (AFN B5 AVANT) pali i pracuje normalnie, pytam tak teoretycznie Tak na mój rozum to na pasku przeciążenie jest wtedy takie same jak i przy wyłączaniu zapłonu i nie powinno nic się stać. W przeciwnym razie po każdym takim zapomnieniu się trzeba by było pasek rozrządu wymieniać dla pewności:wink:
-
AFN Przypadkowe zdławienie silnika .
Pasek mam dość świeży 2 lata i 30tyś. km przebiegu . Nie mówie że mi się to notoryczne zdarza . Ale nieraz, raz albo dwa razy w roku się zdarzy się w roztargnieniu . Mi się wydaje że nie działają tam wtedy na pasek rozrządu jakieś dużo większe siły niż przy włączaniu i wyłączaniu silnika .
-
AFN Przypadkowe zdławienie silnika .
Poważnie ? dzięki za info Przecież go nie gasiłem . Zapomniałem się w pośpiechu(roztargnienie) że auto jest na biegu i puściłem szybko sprzęgło . No widzisz . A ja jeżdżę 11 lat i nieraz zdarzy mi się coś takiego
-
AFN Przypadkowe zdławienie silnika .
witam . Ostatnio znowu zdarzyło mi się że stojąc na parkingu zapomniałem że mam wbitą jedynkę i puściłem szybko sprzęgło . Efekt wiadomy szarpnięcie i zdławieni(zgaszenie) silnika . Zdarza mi się to tak koło 2 razy do roku Chyba wam też to się zdarza ? wiadomo stres , pośpiech .... roztargnienie Koło dwumasowe na pewno nie lubi takich akcji, ale czy mogło uszkodzić to pasek rozrządu ? Autko (AFN B5 AVANT) pali i pracuje normalnie, pytam tak teoretycznie Tak na mój rozum to na pasku przeciążenie jest wtedy takie same jak i przy wyłączaniu zapłonu i nie powinno nic się stać. W przeciwnym razie po każdym takim zapomnieniu się trzeba by było pasek rozrządu wymieniać
-
Podgrzewane fotele - w których miejscach grzeje
Witam . Chciałem się was zapytać w którym miejscu jest rozłożona ta mata . Czy tylko pod tyłkiem i boczki , czy w plecach też jest ? i jeszcze jedno pytanko Czy jeśli zapomnę przekręcić pokrętło od podgrzewania fotela z powrotem na 0 to i tak po wyłączeniu zapłonu i po wyjęciu kluczyka podgrzewanie nie będzie działać . Chodzi mi o to żeby mi akumulatora nie rozładowało jakbym zapomniał dać na 0 zpowrotem