Treść opublikowana przez vanx
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
hehe gdybyś Ty wiedział co znaczy agresywna jazda po krakowsku :polew: Jechałem ostatnio z W-wy do Zakopanego przez centrum Krakowa i tą samą trasą wracałem. żona twierdzi, że na całej trasie nikt mnie nie wyprzedził, tylko ja wyprzedzałem. spalanie 6,4 l/100km. po Krakowie rzeczywiście trudno się jeździ (jechałem jakimś skrótem - drogą nieutwardzoną (polną) w centrum miasta ). ale jak ktoś kupuje audi to oczekuje komfortu i luksusu, a nie patrzy na spalanie. maluch palił jakieś 4 litry żółtej.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
zgadzam się z kolegą - swiezak84, mój max wynik średniego spalania na FIS po opróżnieniu całego baku to 7,1 l/100 km. chyba, że komputer pokładowy oszukuje . chwilowe spalanie przy ruszaniu na światłach - minimum 40 litrów i wyżej. jeżdżę raczej agresywnie. może mam felerny wózek
-
Audi A4 2002 Avant instrukcja obslugi PL
mamy taką dużą społeczność na forum i nikt nie ma w formie elektronicznej instrukcji do a4 b6 po polsku? dziwne ... jak bym miał w języku polskim to bym zeskanował i wrzucił kolegom na e-maila. niestety mam tylko po niemiecku i też szukam w internecie. [br]Dopisany: 25 Czerwiec 2008, 22:39 _________________________________________________nie ma co liczyć, że ASO wyda w formie elektronicznej coś takiego
-
Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS
kupiłem przełącznik do rocznika 2005 i pasował do mojego. wczoraj mechanik wymienił mi wyłącznik wycieraczek i jest tak jak w opisie na początku. zmasowałem poziom spryskiwacza i trzeba było ustawić "synchronizację kierownicy" (czy skrętu kierownicą?). wszystko działa, liczy i wskazuje :th:. super sprawa, polecam
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
200 km na trasie, reszta po W-wie - na zbiorniku przejechałem 880 km :>, zapalił się wskaźnik na żółto i fis pokazywał jeszcze 60 km na baku. uczę się oszczędnie jeździć - wiecie, cena ropy idzie w górę
-
[B5 AFN] Elektryczne szyby, nie działają
wiem co zrobić, żeby szyby same się zamykały/otwierały całkowicie przy jednym naciśnięciu. znalazłem gdzieś tu na forum. trzeba na włączonym silniku otworzyć i przytrzymać przez 15 sekund przycisk do otwierania szyb, każda szyba osobno. potem to samo przy zamykaniu, też 15 sekund. I wszystko wraca do normy. podobno po zaniku napięcia trzeba każdorazowo skalibrować jakieś czujniki w mechanizmie otwierania i zamykania szyb. u mnie już wszystko działa jak wcześniej, szyby otwierają się i zamykają całkowicie przy jednym naciśnięciu. pozdrawiam[br]Dopisany: 30 Maj 2008, 12:32 _________________________________________________sorry staniek nie zauważyłem twojego wpisu, ale masz rację to działa.
-
[B5 AFN] Elektryczne szyby, nie działają
u mnie szyby działają tylko jak trzymam przycisk. wcześniej jak dotknąłem przycisku to otwierały się całkowicie, lub zamykały całkowicie. teraz przy opuszczaniu i podnoszeniu muszę cały czas trzymać, bo jak puszczę to się zatrzymują. co padło? gdzie szukać? Pozdrawiam i dzięki
-
[B6 AWX] Nie moge otworzyc tylnej klapy - avant
zauważyłem, że jak otwieram zaraz po zatrzymaniu auta to najczęściej bez problemu. gorzej jak próbuję otworzyć drugi lub trzeci raz, jakby brakowało siły mechanizmowi, słychać, że działa ale nie ma siły żeby zwolnić zapadkę. rozmawiałem z cuberem na ten temat i onn załatwił to w ten sposób: hmmm wymieniali mi całą listwe w której sa lampki do oswietlania tablicy rejestracyjnej i tam jest switch bodajze jest to kod 8E0827566, na[prawili mi od reki ale robili mu to w aso - koszt ok 80 zł[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2008, 08:10 _________________________________________________I co wszyscy byliście w aso? bo ja jeżdżę z takim jak było, raz się otwiera, innym razem są problemy. trochę wstyd, że audi, a nie mogę otworzyć na parkingu klapy. jak nie ma innego wyjścia to też pojadę do aso. pozdrawiam
-
Demontaż tapicerki klapy bagaznika
czy może ktoś narysować jak powinien wyglądać ten "hak" do zdjęcia tapicerki w klapie i jak go użyć? rozkręciłem wszystko tylko przy szybie nie chciało puścić. bałem się, że coś obłamię.
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
62 l :th: dzisiaj zatankowałem 66 litrów, kontrolka oczywiście na żółto, a komputer pokazywał, że przejadę jeszcze 60 km. czyli instrukcja mówi prawdę - bak 70 litrów.
-
[B5 AFF] Pojemność czynnika w układzie klimatyzacji
robiłem razem napełnianie i odgrzybianie zapłaciłem 250 zeta (100 - napełnianie, 150 - odgrzybienie, albo odwrotnie) wymieniłem filtr przeciwpyłkowy (miałem swój), zrobili szybko i sprawnie jakieś 30-40 minut. w moim autku wchodzi 550 czynnika, dają wydruk z maszyny napełniającej. pozdrawiam
-
[B6 AWX] Tryb auto w klimatyzacji
Dzięki Lukaszr Teraz wszystko wiem, żeby wszyscy udzielali tak wyczerpujących informacji to by było super. Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Tryb auto w klimatyzacji
Czy można używać nawiewu bez sprężarki? To ten ECON to jest sam nawiew bez klimy? Jak mam sam ECON to dmucha mi tylko powietrzem z zewnątrz ale siła nawiewu sama się reguluje - dlaczego? Niech ktoś to usystemtyzuje i spokojnie napisze co jak działa, tak dla słabszych. Dzięki
-
[B5 AFF] Pojemność czynnika w układzie klimatyzacji
ja w b6 mam 550
-
[B6 AWX] Nie moge otworzyc tylnej klapy - avant
witam panowie miną rok i nikt nic nie napisał. ja teraz mam ten sam problem - klapa w avancie raz się otwiera innym razem nie che się otworzyć, mogę otwierać kluczykiem, słychać pracę mechanizmu. jakie jest rozwiązanie tego problemu? jeździcie z zamkniętą klapą? jak to naprawić? pomocy
-
Wymiana żarówki w lampce klapy tylnej avant
witam mam problem z białoczerwoną lampką w tylnej klapie mojego avanta. nie świeci - pewnie spalona żarówka, ale nie wiem jak dostać się do żarówki. pewnie to banał dla tych co już to robili. boję się, że wyrwę, połamię plastik i trzeba będzie kupić nowe światełko. pomocy koledzy. [br]Dopisany: 10 Kwiecień 2008, 21:32 _________________________________________________dzięki za pomoc - (nikt nie odpisał) dobrałem się do lampki jest zamocowana na blaszach chyba można szarpnięciem ją wyjąć ale ja rozbierałem poszycie w klapie jak widać na pierwszym obrazku żarówka: osram 12V 6W minixen n3b może to komuś pomoże w przyszłości
-
[ALL B6] Montaż lampek ostrzegawczych w drzwiach
witam a jak te lampki zdemontować jak się żarówka spali? ja mam zamontowane ale jedna mi nie świeci. nie chcę zniszczyć plastików. dokładnie chodzi mi o lampkę w klapie od avanta.
-
[ALL] Zapasówka w sprayu
mam taki sam zestaw zamiast koła zapasowego. ale czy ktoś tego już używał? czy jest jakiś termin trwałości? gdzie można takie coś dokupić jak się zużyje, czy tylko w aso?
-
Gdzie w Wa-wie serwis klimatyzacji ?
mam nadzieję, że nie dostanę bana za to, że podaje na forum. za odgrzybienie 150 i za napełnienie 100 albo odwrotnie. drogo, czy tanio? tel. 0-22 663 70 80
-
[B5 AEB] Nie działa wskaźnik temperatury cieczy
odebrałem maszynę z warsztatu i wskaźnik wskazuje już dobrze. tak jak pisał Musashi - wina czujnika. wymienili i wskaźnik pokazuje prawie 90 stopni po rozgrzaniu. dzięki
-
Gdzie w Wa-wie serwis klimatyzacji ?
MEGACAR na Przasnyskiej jest czynny w sobote od 8.00 do 13.00 (tak piszą na wizytówce), a na tygodniu od 8.00 do 17.00. Dzisiaj (07.04.) jak byłem po 12.00 załatwili od ręki wszystko: wymiana filtra przeciwpyłkowego, nabicie czynnika i odgrzybianie.
-
[ALL] Zapasówka w sprayu
witam ja też mam zamiast zapasu kompresor i jakiś płyn - oryginalny audi. podobno do nowych audi, bmw i merców niemcy w standardzie nie dają zapasu, tylko zestawy z kompresorkiem. czy ktoś już kiedyś używał takiego zestawu? tzn. pompował koło z tym płynem? jeżeli tak to ja się potem jechało?
-
Gdzie w Wa-wie serwis klimatyzacji ?
dzisiaj byłem na Przasnyskiej 2b w MEGACAR. zrobili szybko i dobrze (nie wiem czy tanio)
-
[B5 AEB] Nie działa wskaźnik temperatury cieczy
jutro zostawiam mechanikowi bryke na cały dzień i niech rozwiązuje problem. jak znajdzie to napisze co było. czy termostat, czy czujnik?
-
[B5 AFN] Awaryjne otwarcie bagażnika
jak zmieniłem kluczyk na drugi to problem zniknął. pewnie słaba bateria w kluczyku. Lysy pochwal się swoim rozwiazaniem problemu. to co w moim?