Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarówki w lampce klapy tylnej avant


vanx

Rekomendowane odpowiedzi

witam
mam problem z białoczerwoną lampką w tylnej klapie mojego avanta. nie świeci - pewnie spalona żarówka, ale nie wiem jak dostać się do żarówki. pewnie to banał dla tych co już to robili. boję się, że wyrwę, połamię plastik i trzeba będzie kupić nowe światełko. pomocy koledzy. [br]Dopisany: 10 Kwiecień 2008, 21:32 _________________________________________________dzięki za pomoc - (nikt nie odpisał)

dobrałem się do lampki
a7526be4ba110396m.jpg
jest zamocowana na blaszach
2b17c0fab47e683em.jpg
chyba można szarpnięciem ją wyjąć ale ja rozbierałem poszycie w klapie jak widać na pierwszym obrazku
adb9662a1acdb71dm.jpg 69afffa0eecc5825m.jpg
żarówka: osram 12V 6W minixen n3b

może to komuś pomoże w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to wymieniałem i można delikatnie podważyć cienkim płaskim śrubokrętem te blaszki bez konieczności demontazu poszycia klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dzis ten sam problem i zdemontowałem tylnie poszycie. Dopiero teraz zobaczylem jak to robia inni. Dzięki, teraz oszczędzę sobie pracy i czasu :gwizdanie:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której strony jest lepiej podważyć, od strony czerwonej czy d strony białej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żarówka jest ok i nie świeci co to może być .Przypuszczam że gdzieś włącznik w zamku klapy? ktoś może potwierdzić?

Pozdrawiam

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexm Kable w zawiasach, mogły ulec przełamaniu co spowoduje brak reakcji żarówki.

W pierwszym kroku sprawdź miernikiem czy dochodzi prąd do wtyczki.

Nie wiem czy ma to związek, ale może trzeba sprawdzić mikrostyk w blendzie pod klamką otwierania zamka.

Edytowane przez Yassu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę w chwili wolnej zajrzę i posprawdzam . powiedz jeszcze o jaką wtyczke chodzi i gdzie się znajduje .

ps mam auto o tygodnia i dopiero go poznaje. .

kupiłem to auto już pare rzeczy zrobiłem i jeszcze jest pare rzeczy do zrobienia między innymi podnoszenie szyby kierowcy,coś trzeszczy jakby za chwilę miała się zerwać linka .

moze ktoś podpowie jaki mechanizm najlepiej kupić żeby było ok . A4 b7 kombi

Pozdrawiam Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie świeci żarówka w lampce czerwono-białej to sprawdź czy do tej wtyczki dochodzi prąd i poruszaj kabelkami, może na pinach ułamał się kabelek, później sprawdź kable w zawiasie (chyba są od strony pasażera).

Jeśli będzie potrzeba dostać się do mikrostyku to czeka Cię demontaż tapicerki. Uważaj na zatrzaski (sprężyste blaszki), siedzą mocno i jest możliwość wyłamania plastiku w tapicerce. Przy składaniu możesz posmarować te blaszki gęstym smarem lub wazeliną techniczną, lepiej będą się wsuwały i ew. wysuwały jeśli będzie potrzeba ponownego demontażu. Jeśli będziesz rozbierał tapicerkę i sprawdzał mikrostyk w blendzie, sprawdź też jakość złącz w lampkach podświetlenia rejestracji (lubią się nadtopić i nie łączyć, ale to chyba zostało w B7 ulepszone).

Jeśli trzeszczy/chrobocze w drzwiach to nie baw się w opuszczanie/podnoszenie, tylko kupuj mechanizm podnoszenia szyb najlepiej z najmłodszej B7 albo nowy, nie wiem jak z zamiennikami, ale chyba lepiej kupić w dobrym stanie używany.

Miałem to samo u siebie, koniec był taki, że zakleszczył się mechanizm i nie dało rady ani podnieś ani opuścić szyby, jedynym rozwiązaniem było rozebranie boczka drzwi, przecięcie linek i zamknięcie szyby na podpórce drewnianej.

Do wymiany mechanizmu najlepiej zaopatrz się w spinki tapicerki, lubią się łamać i na 99% połamiesz 2-3 szt. (wszystkich jest 5 albo 6 dużych i 2 mniejsze).

Na forum jest gdzieś opisane jak należy to rozbierać, ew. filmik na YT. Wykręca się całą ramkę górną razem z szybą. Przy przekładce uważaj na plastikowe ślizgi przymocowane do szyby.

Jeśli coś gdzieś źle opisałem, niech mnie ktoś poprawi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

własnie naprawiłem lampki przy tablicy ,bo rzeczywiście były trochę nadtopione i nie stykały nalezycie.

Teraz czeka mnie wymiana mechanizmu podnoszenia szyby ,filmik już widziałem ,myslę że teraz spokojnie sobie poradze.

A co do żarówki w lampce czerwono-białej,to ktoś mądry odciął kabelek zas. zamka w klapie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Alexm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jak wymienię żarówkę w klapie avanta na LED nie wywali mi błędu na FIS? Ma ktoś taką żarówkę do polecenia?

Edytowane przez windus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Napisano dziś, 20:50
Panowie czy jak wymienię żarówkę w klapie avanta na LED nie wywali mi błędu na FIS? Ma ktoś taką żarówkę do polecenia?

wymiana na led nie wywala błędu na fis-ie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie pojawia się problem. Mianowicie, nie mogę otworzyć osobno klapy bagażnika z pilota. Po otwarciu klapy nie pali mi się lampka ani w podsufitce w bagażniku, ani ta biało-czerwona. Lampka podsufitki zapala się tylko, gdy przełączę ją manualnie.

Nie wiem czy to ma związek, ale czy to możliwe że problem występuje z powodu blendy tablicy rejestracyjnej, którą muszę wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Przycisk pilota trzeba przytrzymać 2 sekundy

Jak nic nie daje to

2.Połamane przewody między budą a klapą

3.Mikrostyk w zamku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...