Treść opublikowana przez Griffe
-
Jaki wosk ? od A do Z
Arek to smialo idz na lato w testery dodo, a 16 zostaw na zime.
-
Jaki wosk ? od A do Z
O jaki dokladnie efekt Ci chodzi po 16 - aspektow jest kilka - specjalnie nie mowie co, zeby nie sugerowac odpowiedzi. UC bardzo dobra pasta reczna - ale nie w kwestii wypelniania ani cleanera - do tego sa inne srodki.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Popelniles spory blad, w zasadzie dwa bledy. Po korekcie robisz dokladne mycie, moze byc spokojnie ludwikiem w celu usuniecia resztek pasty. Nie stosujesz cleanera, absolutnie nie ma takiej potrzeby - to pierwszy blad. Drugi to claener dodo pod megsa #16 - pisalem o tym wielokrotnie. W zwiazku z powyzszym, teraz poloz megsa, a nastepnym razem albo inny cleaner albo inny wosk. Kup sobie np ktorys sampler wosku Dodo to ponizej 40zeta.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Mozesz przyjac prosta zasade: Cleaner/wosk/wosk/cleaner/wosk/wosk/cleaner...
-
Moje prace
Tak - jest w trakcie strojenia.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Wosk jak wosk z gamy sealentow, jeden z nowszych w ponad 100 letnim dorobku megsa. Od lat najlepszy w gamie jest #16 pod wzgledem trwalosci i ingow. NXT w stosunku do 16 naklada sie latwiej i daje lepsze efekty wizualne oraz lepiej pachnie.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Skoro masz to smaruj.
-
Renowacja skóry na kierownicy
Uzywajac dobrych markowych srodkow, bedzie dobrze i nie trzeba obszywac, a jak ktos korzysta z przyslowiowej pasty do butow - no coz.
-
Jaki wosk ? od A do Z
Lucas zainwestuj w glinke i kup do tego zestaw Zymola HDC + Carbon. Zobaczysz jak lakier bedzie wygladal po tych srodkach. Jesli to za drogo, lub za duzo pracy, lub z wygladu lakieru jestes zadowolony kup Sonaxa BSD. Psikasz, przecierasz, polerujesz. Robota zajmie Ci 5-10 minut.
-
Pomoc w ułożeniu prac i korekta postępowania
Przeciez w poscie szostym masz udzielone odpowiedzi na pytania z postu piatego
-
Pomoc w ułożeniu prac i korekta postępowania
Jak mozesz bez edycji reszty wpisz na nowo ponizej swoje watpliwsoci, zobaczymy co i jak
-
Moje prace
Ciesze sie, ze moge motywowac i ze sie podoba. Wieczor - taka sytuacja:
-
Odkurzacz samochodowy
Zdecydowanie lepiej kupic odkurzacz domowy np mala tania Amice za 129 zeta. W przeciwienstwie do szajsow 12v, Amica odkurza.
-
Pomoc w ułożeniu prac i korekta postępowania
Pomysl wiecej jak dobry. Carbon ciemne lakieru jeszcze przyciemnia dodajac im glebin na bialym tego efektu nie bedzie, ale tez swietnie sie sprawdzi.
-
Pomoc w ułożeniu prac i korekta postępowania
Strasznie nakrecone, ale postaram sie uporzadkowac. Lecimy z tym koxem Kolejność działań: 1.0 Mycie wstępne 1.1 Pokrycie pianą (pianownica: APC, IPA, szampon z woskiem, aktywna piana) Do pianownicy dajesz ciepla nie goraca wode jako baze i rozrabiasz aktywna piane, ktora mozna wspomoc apc lub ludwikiem nic innego. Czekasz - im dluzej tym lepiej ale aby nie dopuscic do zaschniecia piany. Pracujesz w cieniu i nie pianujesz na rozgrzany lakier. W tym czasie pedzelkiem lecisz napisy, logo, uszczelki itp. Po akcji dokladne splukanie. Czekasz az wyschnie. Nastepnie mozesz zastosowac oprysk odsmalanie oraz ironx lub podobny, nie czekac do wyschniecia, splukac. Przystepujesz do wlasciwego mycia na dwa wiaderka. Pluczesz. Glinkowanie na mokry lakier z poslizgiem - woda z szamponem, na koniec jeszcze raz mycie, plukanie i osuszanie 3.0 Usuwanie uszkodzeń 3.1 Punktować pędzelkiem z białym lakierem miejsca odkryte do plastiku/metalu Nie ma sensu robic zaprawek przed dzialaniem typu polerowanie - podczas polerowania wiekszosc, jak nie wszystko usuniesz polerujac. Godzina moze byc za malo. Lepiej jest nalozyc kilka cienkich warstw niz jedna gruba. Byc moze trzeba bedzie na to pol dnia lub caly - kwestia temp i wilgotnosci 3.2 Odczekać godzinę do wyschnięcia lakieru 3.3 Wypolerować auto ScratchX'em (pad żółty) 3.4 Wypolerować auto Ultimate Compoundem z mocniejszym dociskiem w miejscach wcześniej pokrytych nowym lakierem (pad żółty) Zasadniczo mozna poleciec samym UC ale na koniec przed woskiem warto dac jakis cleaner lub cos wiecej, jesli megs np UP - Ultimate Polish 4.0 Woskowanie 4.1 Nałożyć wosk ręcznie Po pierwsze jaki wosk - od tego zalezy czy zaleca sie go klasc rekmi w sensie golymi dlonmi. Jesli nie kladziesz przy pomocy pada gabkowego tzw sloneczko - moze byc zolty megsa. Polerujesz wosk po wyschnieciu mikrofibra. Jesli masz zamiar powtorzyc proces woskowania dobrze bedzie odczekac 12-24h w zaleznosci od wosku i nic miedzy kolejnymi warstwami nie klasc
-
Jaki wosk ? od A do Z
Negatywnie. Woski nie lubia wysokich temperatur.
-
Jaki wosk ? od A do Z
FK1000 sprawdza sie na felgach bardzo dobrze. Nie lecac ich za kazdym razem OSTRA chemia, wosk posiedzi przez kilka dobrych myc. Kwarc bedzie wytrzymalszy, ale tu tez wszystko sie sprowadza do przebiegu, klockow, ilosci myc i chemii uzytej podczas mycia.
-
Wybór polerki
Po pierwsze pytasz wiec odpowiadam. Po drugie jestes niegrzeczny. Po trzecie widocznie mamy zupelnie inne podejscie do zycia. Po czwarte na swoje zabawki sam zarabiam.
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Dzieki Macieju
-
Wybór polerki
Zaczynalem od Makity 9227CB i polerowania samochodu jeszcze wtedy mokrymi pastami Farecli i Boll'a. Nie zaczyna sie od mechanicznego dzialania z woskami:wink:
-
Wybór polerki
Wosk naklada sie recznie. Cleaner mozesz maszynowo ale nie rotacja a DA. Zasadniczo K@ do tego to kiepski pomysl
-
co najlepszego do ręcznej aplikacji ?
Po raz eNty napisze, ale pewnie moja rola taka:decayed: Auto rysujemy, matujemy, niszczymy i odbieramy mu blask glownie podczas mycia i wycierania. Z tego powodu nalezy te zle objawy minimalizowac poprzez mycie na dwa dwiadra z separatorami przy pomocy rekawicy wlenianej oraz nie wycieramy a osuszamy dobrym recznikiem kladac go delikatnie przyklepujac i podnoszac. Tak wiem utopia i opowiadam brednie - ale jak ktos chce miec blask, a nie bedzie tego stosowal szybko lub bardzo szybko go straci. Polysk niestety to nie kwestia wosku a stanu lakieru. Po myciu najwazniejsza rzecz to GLINKA dzieki niej lakier stanie sie gladki i bardziej zywy, kontrastowy. Wiele osob wybiera glinki ValetPRO, ja osobiscie gustuje w glinkach Meguiarsa. Do recznego nadania szajnu i przygotowania lakieru polecam AUTOBRITE CHERRY GLAZE jest to AIO czyli srodek, ktory czysci, poleruje, odzywia i zabepiecza. Wszystko robi po czesci. Ladnie pachnie, jest latwy w recznej aplikacji, nada sliskosc, ladna glebie oraz blask i nawet cos tam zabepieczy. Warto na to polozyc wosk na ta pore roku Nattys Blue. To zdecydowanie najtanszy a zarazem dobry zestaw na start. Gwarantuje, ze otrzymacie wiecej niz oczekujecie.
-
Nasze kolekcje kosmetyków do pielęgnacji AUDI
Maciej powiesz cos na temat gabek Monstera - nie mialem ich w uzyciu. Warto?
-
co najlepszego do ręcznej aplikacji ?
kasa? jaka kasa? Odpowiedni sprzet do mycia masz?
-
MEGUIAR'S Ultimate Compound vs MEGUIAR'S Ultimate Polish
Nie do konca, ale moze tak byc traktowany. W kwestii wizualnej bedzie lepszy od czystego cleanera.