Treść opublikowana przez vito A4
-
Oszustwo na Allegro - porady?
No sprawa miała być załatwiona w pierwszym tygodniu. Czekam już 21 dni i przez telefon się często plącze tzn, raz mówi, że jutro wychodzi potem mówi, że nie dostał przepustki, pierwszy tydzień leżał na sepse a przed wczoraj mówi, że załamanie nerwowe i leży coś ala psychiatryk. Ciężko go zrozumieć czasami albo pyta się co u niego kupiłem bo nie pamięta. Na razie czekam parę dni bo nie mam czasu zgłaszać, ostrzeżenie miał i zarzekł się wysłać lub wypłacić pieniądze jak najszybciej. Jutro równo mija miesiąc jak oczekuje na paczke. I nie wyjeżdżam z "mordą" bo mordę to ma pies... tylko kulturalnie mu powiedziałem, że nie mam teraz ani telefonu ani pieniędzy i co on o tym sadzi? Przyznał, że sam by sie wkur..ł (zdenerwował) na sprzedawce. Dzięki M1etek - no właśnie długi czas oczekiwania mnie zniechęca więc wole poczekać 5 dni niż kilka miesięcy
-
Oszustwo na Allegro - porady?
Witam, taki luźny temat Otóż tak na szybko : Kupiłem 8 lutego na Allegro telefon za 1200 zł. Do dziś go nie mam. Po pierwszych 3 dniach zadzwoniłem gdzie jest telefon, sprzedawca twierdzi, że leży w szpitalu bo zachorował. To już trwa 3 tydzień jak leży w szpitalu a nikt inny go nie może wysłać bo telefon leży zamknięty w jego warsztacie pracy. Co jakiś termin mi obieca, że wyśle to dzwoni i zmienia go na 2-3 dni dalej i tak to trwa już 3 tygodnie. Obiecał mi, że jak w końcu wyjdzie ( a niby ma wyjśc w tym tygodniu po niedzieli) to wyśle ten telefon plus do paczki włoży 200 zł za ten długi czas oczekiwania. Ostatni kontakt miałem z nim 2 dni temu, gdzie przez 5 min mu nawtykałem co o nim myślę i żeby wsadził sobie ten telefon w du... Oświadczyłem mu, że żądam zwrotu pieniędzy i kupie sobie telefon gdzie indziej - Zgodził się oddać lecz wyznaczył termin za 5 dni, że niby wyjdzie ze szpitala to zrobi mi przelew. Postraszyłem go telefonicznie, że mi nie zależy czy oddam mi on pieniądze czy zrobi to Allegro w ramach jakiegoś tam programu ochrony kupujących. W związku z tym aby Allegro wypłaciło pieniądze muszę zgłosić sprawę na Policje z art 286 K.K i jak będę miał potwierdzenie wszczęcia postępowania to piszę wniosek do Allegro i wypłacą pieniądze. Pytanie moje czy czekać jeszcze parę dni, dać mu szansę czy zgłosić sprawę i niech dziada zatrzymają i maglują na dołku, postawią zarzut itd? Trochę mi go szkoda bo ma 68 lat i 100% pozytywów na Allegro, pisałem z osobami co u niego kupiły i mówią, że wszystko ok, towar zgodny zawsze był z opisem. Dodam, że mam jego nick, imię, nazwisko, adres, nr tel oraz pesel bo omyłkowo mu się wysłał do mnie gdy podał mi nr. konta bankowego. Oczywiście wolałbym przelew od niego bo będzie szybciej niż zanim załatwię to przez Policję i Allegro bo potrwa to pewnie kilka miesięcy. Miał ktoś podobnie, zgłaszał ktoś takie oszustwo na Allegro? Wiecie czy wypłacają pieniądze czy lepiej postraszyć sprzedającego, że ma kilka dni na zwrot a jak nie to zgłaszam na Policje( tym bardziej, że jest świadomy iż posiadam jego dane i go znajdą. Bo bardzo mnie przepraszał i prosił, żeby nie zgłaszać bo mu zrujnuje życie itd) Jak ktoś ma jakieś doświadczenie to niech pisze jak to wygląda od strony prawnej, czy się w to bawić czy czekać aż łaskawie zrobi przelew.
-
System operacyjny Android
neimaD - Co powiesz o tej A5? Warty zainteresowania telefon czy raczej nie?
-
Ceny paliwa marzec 2026
Auchan Sosnowiec ON i PB 95 - 4.25 PB 98 - 4.45 LPG -1.99 Ale jakości nie sprawdzałem
-
Spotkania na drodze
W Katowicach na przeciwko dworca PKP zaparkowana czarna B5 sedan SM ...78 na klubowych ramkach. Widziałem 40 min temu
-
Akcja wymiany pompowtryskiwaczy w serwisie
Boguś a powiedz mi czy Tobie wymieniali w BRB czy tylko wiesz, że jest akcja ?
-
Chip 1.9 BRB 116PS w GOODHOPE co myślicie?
W czerwcu tego roku zrobili mi chip na ok 140 KM i jest różnica na plus, auto żywsze, lepiej przyśpiesza, spalanie w normie a nawet spadło ciut bo auto się tak nie męczy. Wszystko sprawne nadal, nic się nie dzieje z autem
-
Duże spalanie silnik BRB
Klumen, mam takie samo BRB z 2007r sedan. z DPF Na trasie Katowice-Chorwacja wyszło mi 5,4 Teraz na oponach 235/45/17 średnie mam 5.7 - 6.0 Żeby mieć takie jak mówisz to muszę trochę poszaleć, po mieście gonić często przyspieszać choć większego jak 6.6 na Fisie nie miałem jeszcze. Zapomniałem dopisać. Na Chorwację jak jechałem było 116KM pod maską a od maja tego roku mam chipa na ok 137 KM i spalanie w okolicy 5.6, góra 6 litrów w trybie mieszanym.
-
Prośba o pomoc mojej małej w konkursie:)
331
-
Prośba o pomoc mojej małej w konkursie:)
Ode mnie już dwa głosy poszły
-
Prośba o głosy w plebiscycie Ale lokal 2014
Głos oddany Czasem bywam w Krk to kiedyś wpadnę
-
Sklep jubilerski APART - ktoś pracuje lub ma zniżki?
Dzięki Lu-Gi każdy dobry kontakt się liczy i będzie brany pod uwagę, zawsze można jechać pooglądać,porównać itd
-
Sklep jubilerski APART - ktoś pracuje lub ma zniżki?
Dzięki za polecenie jubilerów poprzez wiadomości ( całe dwie propozycję ) Czy ktoś jeszcze by coś/kogoś polecił w Katowicach na PW? pisać śmiało jak ktoś coś wie
-
Spotkania na drodze
Pozdro dla Kierownika z kierowniczką z czarnej B6 sedan rej. KR.. , mijaliśmy sie dziś o 19:10 na przejeździe kolejowym w Charsznicy (koło Miechowa/małopolskie) - puściłem długie i pokazałem ręką "cześć" ale nie wiem czy zauważył PS. Ładnie odszykowana B6
-
5x112 sruby zabezpieczajace
Dokładnie jak wyżej. Jedynie na amatorów te śruby działają co nie mają nasadek, żeby je odkręcić lub przyjdą nie przygotowani i się zdziwią, że felga "zabezpieczona" taką śrubą. Osobiście mam założone takie śruby ale skuteczności ich pewnie była by znikoma.
-
Sklep jubilerski APART - ktoś pracuje lub ma zniżki?
Właśnie nie mam dobrego sprawdzonego jubilera. Jak by ktoś miał kogoś do polecenia w Katowicach to pisać PW
-
Sklep jubilerski APART - ktoś pracuje lub ma zniżki?
Dzięki, rozważę taką opcję jeśli nikt, nic się nie znajdzie
-
Sklep jubilerski APART - ktoś pracuje lub ma zniżki?
Witam Przepraszam za durny temat ale jak na każdy temat to warto zapytać. Ktoś tu jest pracownikiem APART-u lub posiada kartę rabatową lub inne kody na biżuterię itp?
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
Nie każdy potrafi być jak Boguś Polak w BMW na Ukrainie - wiocha.pl absurd 1134389
-
Polecane opony zimowe
Dokładnie tak.. dlatego ja odpuściłem tych sprzedawców, dołożyłem te 250 zł i kupiłem nowe z pewnego źródła
-
Polecane opony zimowe
Interesowałem się swego czasu oponami od tego gościa.. Wtedy na tablica.pl miał sprzedaż. Jeden gość z tamtych okolic mi zbadał temat i wyszło, że opony są faktycznie nowe, ściągane z Niemiec ale chodziło o to, że leżakowały kilka miesięcy byle jak, nawet pod gołym niebem, padało na nie światło słoneczne,deszcz,śnieg. Także ja odpuściłem. Dzwoniąc do gościa potwierdził, że nowe z Niemiec ale o tym jak były przechowywane już nie wspomniał wręcz się oburzył jak zasugerowałem, że wiem jak były przechowywane. ---------- Post dopisany at 13:12 ---------- Poprzedni post napisany at 13:06 ---------- Tu kolejny sprzedawca z okolicznego miasta Kożuchów być może nawet ten co wtedy u niego chciałem zamówić komplet. bridgestone potenza s001 225/45/17 2szt nowe Kożuchów Tam się tym trudnią, żeby przywieźć takie gumy umyć, wyglancować i mówić "panie prosto z magazynu je przywiozłem od Niemca z zaciemnionej piwnicy"
-
Felgi 17 cali 7,5 szerokie, ET 28 - czy można takie założyć...?
ET jest eleganckie, ładnie wypchnie Ci felgi na zewnątrz bez dystansów
-
Spotkania na drodze
A ja pozdrawiam kierownika również widzianego w Ojcowie i chyba to jest kolega wyżej Kilka klubowych A4 było w Ojcowie, jeszcze troche to by spota zrobił tam wczoraj
-
Czy takie alufelgi będą pasowały?
Te parametry co podałeś to będą pasować. Tylko pamiętaj, że otwór centrujący do Twojej b7 to 57.1
-
Polecane opony letnie
Dzieki pastaldo długo jeździsz? jak ze ścieralnością? bo piszą, że szybko się kończą i dużych przebiegów się na nich nie zrobi i to mnie razi w nich