Treść opublikowana przez Lorenzo80
-
Darmowy dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Lorenzo80 skomentował(a) Hugo wpis na blogu w Darmowy Dekoder VIN Audi, VAG i Inne Marki – Dane Techniczne i WyposażenieWA1LMAFE9FD028756
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WA1UFAFL0GA005253
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
WAUPNAF41HN058663- Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Witam, prośba o rozkodowanie: WAUZZZ8K4AA036838- [ALL B6] Wymiana lusterka bocznego
Witam, pozwolę odświeżyć temat. Czy ktoś wie ile pinów ma lusterko lewe w podstawowej wersji czyli bez grzania i składania? Muszę zakupić takowe i chciałbym mieć pewność, że będzie pasować. Wiem, że najlepiej rozebrać boczek drzwi ale wolałbym tego uniknąć w obawie przed uszkodzeniem czegokolwiek. PS. Czy jak kupię z opcją grzania to da się zaimplementować tę funkcję, czy też w ogóle nic nie będzie działać?- Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Dzięki, w takim razie zamawiam, mam nadzieje, że chociaż na 1,5 roku wystarczą.- Jakie wycieraczki do A4 B6/B7?
Witam, używał ktoś może takich wycieraczek http://allegro.pl/wycieraczki-denso-plaskie-audi-a4-b6-b7-a6-c5-oem-i6478865284.html? Według opisu ta firma produkuje na pierwszy montaż. Jednak z tego co piszecie to OEM produkuje SWF. Cena jednak kusząca w porównaniu do OEM.- oznaczenie kolorów sprężyn
Podłącze się pod temat bo muszę zmienić tylne amortyzatory a link z tematu podwieszonego nie działa, natomiast autor nie odpowiada na maile. Dlatego jeśli ma ktoś tego pdfa co kiedyś był dostępny byłbym bardzo wdzięczny jak by mi przesłał. A jeśli nie to czy jest mi w stanie ktoś podać chociaż oznaczenia amortyzatorów ? Mam zawieszenie BE , klasa wagowa osi tylnej 9 (0YJ), z tym że sprężyny założyłem twardsze bo od klasy wagowej 10 (0YK). Jednak jak dobrze kojarzę to dla tych obydwu klas amortyzatory są te same, tylko niestety nie znam ich oznaczeń.- Po zmianie sprezyn z 1be na h&r tyl za nisko siedzia.Rozwiązanie!!!
Dzięki, chyba zdecyduje się na podkładki bo same sprężyny na przód ciężko będzie kupić, no i w dodatku będzie to tańsze rozwiązanie oraz mniejsza szansa przytarcia podwoziem. Jak zamontuje to też wrzucę fotki przed i po. Jeszcze jedna sprawa mnie trapi, mianowicie prawa tylna strona siedzi niżej o jakieś 7mm i to nawet z prawie pustym bakiem. Wie ktoś może co może być powodem? Sprężyny mam nowe, więc może amortyzatory?- Po zmianie sprezyn z 1be na h&r tyl za nisko siedzia.Rozwiązanie!!!
Panowie też mam problem z tyłem (zawias 1BE), który siedzi mi ok. 1 cm niżej niż przód a prawa strona nawet 1,5 cm. Sprężyny wymieniłem na nówki i to nawet o jedną klasę wagową wyżej, ale nie wiele to dało - auto podniosło się maks 1 cm. Chciałem wymienić gumy pod sprężyny ale mechanik powiedział że są w identycznym stanie niż nowe które zakupiłem więc je odesłałem. No i teraz myślę czy nie kupić tych oryginalnych podkładek z Aso - jednak zastanawiam się czy jest to bezpieczne rozwiązanie - niby fabryczne ale dedykowane chyba to sprężyn od 1BA, które mają dłuższy skok więc pytanie jak to się będzie zachowywać z 1BE? A może lepszym pomysłem będzie zamontowanie z przodu sprężyn Eibach pro-kit -30 żeby się to wyrównało? Tylko niestety wszędzie sprzedają komplety na obie osie.- Odboje i osłony amortyzatorów
Witam, czy jest mi ktoś w stanie podać nr oem odbojów i osłon tylnych amortyzatorów dla Audi A4 Avant B6 1.9 TDI 130KM 2004r ze zawieszeniem sportowym? Namierzyłem taki zestaw Komplet osłon i odbojów TRW JSK214: | Sklep iParts.pl i pan ze sklepu mnie poinformował, że będą pasować. Jednak po tym ja zobaczyłem zdjęcia innego zestawu Komplet osłon i odbojów SACHS 900 103: Audi A4 Avant (8E5, B6) 1.9 TDI 130KM | Sklep iParts.pl dedykowanego do zawieszenia sportowego naszły mnie wątpliwości ponieważ jak widać nie są one identyczne.- Alu Ori 17' dla A4 B6 Sedan Grafit.
Ja mam takie: http://img07.tablica.pl/images_tablicapl/90942345_3_644x461_felgi-aluminiowe-17-audi-a4-a6-a8-s-line-quattro-ronal-felgi-kola-opony.jpg i polecam, moim zdaniem najładniejszy wzór dla B6.- Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Witam, a więc jestem po wymianie i niestety sukces tylko połowiczny - auto podniosło się tylko o 1cm, czyli nadal drugie tyle brakuje do ideału. Na prawdę nie rozumiem co jest nie tak - sprężyny kupiłem nowe ( Monroe ) i w dodatku odpowiednik klasy wagowej 10, oznaczone jako sprężyna wzmocniona. Dobrze chociaż że zawieszenie teraz lepiej tłumi nierówności i nie już tak nie dobija. No i teraz nie wiem co dalej zrobić, czy szukać sprężyn jeszcze twardszych - czyli klasy 11, jednak w grę wchodzą już tylko używki bo nie zamiaru marnować kolejnych 400 zł.? Zastawiam się nawet czy nie obniżyć przodu eibachem -30, jednak boję się że zimą mogą być problemy, no i ciężko bedzie kupić tylko przód, bo wszędzie oferowane są tylko komplety. Ma ktoś jakieś sugestie?- Stalowe Felgi na Zimę Kolor do Czerwonego Avanta
jak dla mnie tylko tak jak oryginał czyli czarny, ewentualnie srebrny; każdy inny kolor będzie moim zdaniem wyglądał strasznie kiczowato.- Stalowe 15" do B7 Avant ?
Pozwolę podpiąć się pod wątek, muszę kupić koła zimowe do mojej B6 i ze względu na koszty zdecydowałem się na 195/65/15 91T, no i teraz nie wiem jakie felgi będą lepiej pasować - 6,5J15H2 ET33 czy 6JH15 ET37, oraz czy otwór centrujący powinien być 57 czy 57,1?- Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie
dzięki, tak zrobię, mam nadzieje że pomoże.- Parowanie lamp Bi Xenon rozwiązanie
Mam pytanie czy to rozwiązanie opisane w pierwszym poście można zastosować również w przypadku zwykłych ksenonów ( nie bi)? Też mam problem z parującymi reflektorami, szczególnie z prawym.- Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Ja mam pytanie czy aby na pewno klocki FDB1717 będą pasowały do tarcz DDF1706? Z tego co widzę to wyst. one w zestawach z tarczami 320mm a nie 288. Natomiast wszystkie zestawy tarcz DDF1706 są z FDB1323. No i tak w ogóle to w czym klocki 1717 są lepsze od 1323?- Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Czy ktoś się orientuje czy te gumy pod sprężynami też się wymienia i jak fachowo nazywa się ta część?- Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
dzięki za info, ja zamówiłem od klasy wagowej 10. Jak zamontuję to podzielę się wrażeniami.- Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Dzięki za informację, czyli masz tę samą klasą wagową co ja czyli 9 - 8E0 511 115 DK (FK) - niebieski różowy różowy, ale jak zmieniłeś na 1xniebieski 2xzielony to przeskoczyłeś aż o 3 klasy - 8E0 511 115 DN (FN) niebieski zielony zielony - klasa 12. To już jest spory przeskok, ale jak mówisz że jest ok a nawet lepiej. A jaką masz teraz odległość od ziemi do rantu tylnego błotnika, bo u mnie tylko 64cm, czyli 2 mniej niż z przodu. Czy sprężyny brałeś nowe czy używane?- Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Czy mógłby mi ktoś pomóc w zrozumieniu o co chodzi w tych klasach wagowych? Mianowicie mam u siebie zawias 1BE i klasy wagowe: tył OYJ, przód OJH, czyli: 0JH - klasa wagowa 8 - przy 1BE 900-940 kg 0YJ - klasa wagowa 9 - przy 1BE/BV (Zawieszenie Sport): 545-570 kg Dopuszczalne obciążenie osi natomiast wynosi u mnie po 1075 dla przedniej i tylnej. No i teraz nie do końca rozumiem jak ma się ono do tych klas wagowych, bo o ile w przypadku tylnej osi miałoby to sens (zakładając że podana klasa wagowa przypada na 1 sprężynę), ponieważ suma wynosi 1090-1140 kg, czyli niewiele odbiega od tych 1075 kg, to w przypadku przedniej osi, takie założenie już nie ma sensu. Moje pytanie wynika z tego ze muszę jakoś podnieś tył ponieważ siedzi mi o 2 cm niżej niż przód ( samochód miał hak i 200tys przebiegu, więc zakładam że sprężyny się po prostu już wyeksploatowały), no i zastanawiam się czy wymieniając sprężyny ( bo innego rozwiązania problemu nie znam) nie przeskoczyć od razu na jedną klasę wagową wyżej, ponieważ regularnie jeżdżę w 4 osoby więc chciałbym mieć trochę zapasu. Z drugiej strony boję się że sprężyny z wyższej klasy wagowej mogą być już za twarde co może to wpłynąć niekorzystnie na charakterystykę pracy zawieszenia. Przeczytałem cały ten wątek i Wiem, że co najmniej 2 osoby miały ten sam problem z za nisko siedzącym tyłem, czy komuś udało się może go rozwiązać?- Akcja zbiorowa - rozkminiamy zawieszenie 1BA vs 1BE ( kat. mas osi)
Na początek chciałbym przywitać wszystkich bo to mój pierwszy post. Poniżej podaję dane: Auto: A4 B6 (FWD) Nadwozie: Avant Silnik: AVF 131KM (2004) Skrzynia: M6S Kategoria wagowa osi przedniej: 0JH Kategoria wagowa osi tylnej: 0YJ Zawieszenie: 1BE Klasy wagowe: 1075/1075 LP (lewy-przód): 658 PP (prawy-przód): 665 LT (lewy-tył): 643 PT (prawy tył): 630 Opony: 235/45/17; ciśnienie 2,2; bieżnik p. 4,5mm,t. 4mm Paliwa w baku: 3/4 W bagażniku dojazdówka To teraz Panowie pomóżcie jak podnieś ten nieszczęsny tył, czy kupno nowych sprężyn rozwiąże sprawę? No i może kupić od razu od jednej klasy wagowej wyżej, czyli OYK - klasa wagowa 10? Regularnie wożę z tyłu 2 osoby, tak że siedzi on jeszcze bardziej. Nie chciałbym wydać na marno 500zł. - Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie