Treść opublikowana przez DanielA4B618T
-
Błąd P1137
Samochód jeździ bez problemu. Obroty nie falują, normalnie odpala. Sonda była wymieniana.
-
Błąd P1137
Witam. Ostatnio pojawił się błąd P1137 Opis : Bank 1 ,adaptacja mieszanki bez powietrza(dodatki) System zbyt nasycony Stan 002 Dolny limit przekroczony. Co może być powodem tego błędu?
-
Co to za część?
Wymieniałem u siebie to wiem.
-
Co to za część?
kierownica powietrza.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Witam. Ponad dwa miesiące temu wymieniłem wariator i zawór na nowe. Zrobiłem na tych częściach ponad 2200 km i wczoraj znów pojawił się dźwięk tyroktania przy odpalaniu, więc teraz was pytam czy ten tyrkot może uszkodzić zawór i czy w wariatorze znów zrobią się dwa rowki od pierścieni z zaworu ? A no i najważniejsze pytanie dlaczego znów jest ten tyrkot ? Ktoś coś podpowie?
-
czujnik połozenia wału ?
Padł Ci pewnie czujnik położenia wału. Miałem to samo u siebie i po wymianie wszystko wróciło do normy.
-
[B6 ALT] uszkodzony przepływomierz masowy powietrza?
Witam. U mnie na po podłączeni do kompa wyskakuje błąd i także mam problem z wolno spadającymi obrotami. Czy może to być wina przepływomierza? 17545 / P1137 / 004407 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Rich
-
Wariator i zawór wysokiego ciśnienia - jak to działa?
lime83 Ostatnio wymieniłem wariator i zawór wysokiego ciśnienia. Przy okazji wymieniłem sam pasek na rozrządzie i na alternatorze. Wariator nowy to koszt 1980zł Zawór wysokiego ciśnienia nowy to koszt 1330zł
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Wariator 1980zł Zawór wysokiego ciśnienia 1330zł Olej z filtrem 130zł Pasek od rozrządu 109zł Pasek alternatora 69zł Uszczelka zaworu 22zł Bez roboty mojego mechanika to 3640zł
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
W tym tygodniu w poniedziałek uruchomiłem samochód. Wymieniałem olej wraz z filtrem przy wymianie tego wariatora i zaworu więc za jakiś czas się odezwę jak sprawa wygląda olejem.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ja u siebie po wymianie nie zauważyłem problemu z olejem. Teraz już nigdzie nic nie cieknie a na bagnecie nic nie ubywa. Regenerować nie chciałem ponieważ nie jestem do tego przekonany.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Zawór ciężko wyszedł wręcz można powiedzieć że trzeba było go wyrwać. Wymieniłem zawór i wariator dlatego że silnik już terkotał cały czas tak jak przy odpaleniu a drugą rzeczą zawór wywalał tyle oleju za silnikiem że dziennie z 0,5 litra musiałem dolewać;/ Na zdjęciach widać że są wytarte dwa rowki w wariatorze. Na zaworze pierścienie poluzowane a trzpień który wchodzi do zaworu ruszał się w każdą stronę na jakieś 3-4 milimetry.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Nowy wartiator w aso 1980zł a jak będziesz miał walnięty do tego zawór wysokiego ciśnienia to cena jego też nie mała bo 1330zł wiem bo samo ostatnio zamawiałem dla siebie jedno i drugie. Wariator i zawór wymieniony w samochodzie cisza i spokój za wszystko 4200zł. Wymienione: Olej + filtr oleju Pasek rozrządu + pasek alternatora Uszczelki wałków Wariator Zawór wysokiego ciśnienia Uszczelka zaworu. Wrzucam kilka fotek starego wariatora i zaworu wysokiego ciśnienia.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Wrzucam kilka fotek starego wariatora i zaworu wysokiego ciśnienia.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
U mnie też problem wczoraj posypał się zawór wysokiego ciśnienia i wariator.
-
Czy to moze byc sonda?
Mam u siebie to samo. Wymieniłem sonde, kierownice powietrza, świece, wszystkie filtry, czujnik temperatury silnika, czujnik obrotów silnika, czujnik położenia wału i dalej to samo błąd p1137 i świecąca kontrolka check engine. Samochód jeździ bez problemów.
-
Kontrolka EPC
Witam. Jakieś dwa dni temu podczas jazdy zapaliła się kontrolka EPC. Autem szarpneło w czasie jazdy i ciężko się zbierał do jazdy. Po podpięcia komputera jest błąd. 16706 Engine speed sensor G28 no signal P0322. Wymieniłem ten czujnik obrotów silnika bo na to wskazywał błąd. I jest tak samo jak wcześniej gdy silnik się nagrzeje to pojawia się kontrolka i auta nie da się zapalić. Wymieniłem też czujnik położenia wału i dalej to samo. Proszę o pomoc pilne.
-
mieszanka paliwa
Cały czas podaje że mieszanka za bogata. Można z tym jeździć?? Cały czas coś robię z samochodem ale co 150 km pojawia się ten błąd gdy coś wymienię i skasuje błąd. Może stać się coś poważniejszego? Czytałem gdzieś żeby przeciągnąć auto przez około 100 km żeby "rure przepucować" może to coś dać?
-
mieszanka paliwa
Witam ponownie. Błąd check engine znów się pokazał. Wymieniłem w samochodzie. Sonde lambde, świece, czujnik ten zielony od temperatury i kierownice powietrza. Co jest nie tak że ten błąd się ciągle pojawia? Samochód jeździ normalnie nie falują obroty, nie przerywa, pali za każdym razem. Pomóżcie !!!
-
mieszanka paliwa
Walniety był czujnik temperatury silnika. Teraz wszytko dobrze. Brak check engine?
-
mieszanka paliwa
Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu dręczy mnie komunikat Check engine. Samochód został podpięty do komputera i wykazało że za bogata mieszanka paliwa i coś ze sondą. Wymieniłem sonde na nową z boscha i dalej wyskakuje ten sam komunikat, samochód nie traci mocy, nie falują obroty, poprostu nie dzieje się z samochodem nic. Co to może być pomóżcie!!!