Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy na LPG bierze olej ?


tovisto

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to normalne czy nie ale ja w poprzednim aucie po założeniu gazu też zauważyłem ubytek oleju ale nie wielki na 10.000 dolewałem 100-200ml. Niech inni się jeszcze wypowiedzą jak to jest u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze troche ubywać płynu chłodniczego na lpg.. chodz reguły nie ma

To raczej wtedy, gdy od zbyt ubogiej mieszanki wypali się uszczelka pod głowicą :gwizdanie: oleju może brać, ale minimalnie, gdyby zaczął coraz więcej to jest to niepokojący objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak moze troche ubywać płynu chłodniczego na lpg

Pierwszy raz spotykam się ze stwierdzeniem, że może ubywać płynu chłodniczego. Tak jak kolega wyżej napisałe wtedy uszczelka pod głowicą do roboty ale nie jest to objaw po założonej instalacji LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam się ze stwierdzeniem, że może ubywać płynu chłodniczego. Tak jak kolega

Pewnie że może a nawet często tak się dzieje ! Wiąże się to z ingerencją w układu chłodzenia.Dodatkowe przewody, trójniki, złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę, mówimy o spalaniu oleju, a później pojawiają się rewelacje o ubywającym płynie chłodniczym. Jak montaż jest gówniany to płyn będzie uciekał przez nieszczelne trójniki i inne złączki, niemniej źle świadczy to o montażu i monterze takiej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie przed założeniem gazu także starczało od wymiany do wymiany, ale rzeczywiście zaczął troszeczkę "łykać" po zamontowaniu instalki. Znika około 1 litra na 10 000 km. Nie przejmuję się tym, pilnuję i dolewam co jakiś czas po kilka setek. Wcześniej miałem kilka innych samochodów i wszystkie brały więcej oleju.

Często w instrukcjach podają, że może zniknąć nawet 1 litr/1000 km i to też będzie norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego grona to tylko onkel1161 ma w miarę "młody" samochód, Panowie jeździmy samochodami, które mają ponad 10lat, nie sposób aby silniki nie brały oleju. Są to samochody (silniki) co by nie było "lekko" nadgryzione czasem, no nie ma mocnych muszą brać olej, czy z gazem czy bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wyszlo ze po 8tys spalilem litr oleju ale ostatnio mialem trase 1400 km w 2 dni, predkosci srednie 160km/h i jazda po 3-4 godziny bez przerw, kilka razy spilowalem go na 200km/h - trasa pierw zrobiona na gazie pozniej powrot na benzynie - spalil 1 litr oleju rowno podczas tego wypadu.. :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...