Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tig lub mig :) Wybor dla very poczatkujacego spawacza :P


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Nosb, że nie odpisałem Ci na pw - zapomniałem, a teraz przypadkiem natknąłem się na ten temat.

Musisz się określić co będzie priorytetem - szybkość (ilość) czy precyzyjność (wygląd).

Jeśli chodzi o nowego TIGa z AC/DC to za 3 koła możesz mieć tylko Magnum/Sherman. Nic markowego, ale starczy. My też mamy jedną spawarkę tej firmy i daje rade. Serwis gwarancyjny nawet sprawnie działa.

Odnośnie kombajnów - jeśli już to tylko używkę Kemppi... Z tymże to i tak wydatek rzędu 8tyś min. Ale za to praca tym sprzętem to czysta przyjemność i w razie problemów super ogarnięty serwis.

Jak ktoś chce to się nauczy spawać każdą metodą. Tylko trzeba chcieć i dojść do wprawy, bo na początku zawsze jest trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to się nauczy spawać każdą metodą. Tylko trzeba chcieć i dojść do wprawy, bo na początku zawsze jest trudniej.

Często się ręce trzęsą :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglad mnie w sumie malo interesuje a bardziej mozliwosc spawania alu i kwasiaka :) Wiem ze mozna miga przerobic do spawania alu ... a jak to z kwasowka ? Normalnie spawa sie zwyklym drutem czy jest tez jakis nierdzewny ? sorka ze tak chamsko to w slowa ubieram ale nie mam pojecia o spawalnictwie i materialach :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wygląd spawów. :kox:

Do nierdzewki jest nierdzewny drut do miga. :)

to napisz jeszcze jakiego Miga mam sobie kupić, tak żeby wyspawać sobie wydech z kwasiaka :)

bo Tiga już poleciłeś, oczywiście najlepiej tani i fajny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bakus ze spawowo az takim debilem nie jestem :wink4: No to w takim wypadku biore jakiegos mocnego miga :) Co polecacie ? Acha lepiej 3 fazowy czy nie ma znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym wyspawasz :) nawet MMA wyspawasz :tongue4:

eee to poleć coś co nada się do tego i jakiś czas posłuży do prostych robótek :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bester jak juz pisalo sie wczesniej. nada sie. Z tego co wiem do alu przydatny/niezbedny podajnik z czterema kolkami czy cos :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym wyspawasz :) nawet MMA wyspawasz :tongue4:

MMA alu powodzenia :gwizdanie:.Bardzo ciezko pospawac alu elektroda,zaznaczam bardzo zle sie spawa :thumbdown: Kwasówke owszem mozna spawac elektroda i to całkiem fajnie wychodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym wyspawasz :) nawet MMA wyspawasz :tongue4:

MMA alu powodzenia :gwizdanie:.Bardzo ciezko pospawac alu elektroda,zaznaczam bardzo zle sie spawa :thumbdown: Kwasówke owszem mozna spawac elektroda i to całkiem fajnie wychodz.

czyli wychodzi na to że zwykłą spawarką elektrodową też dam rady wyspawać sobie wydech z kwasówki...

jestem kompletnym laikiem więc pytam :decayed:

aaa i jeżeli to prawda, to rzućcie jakimś linkiem do fajnej elektrodowej spawarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym wyspawasz :) nawet MMA wyspawasz :tongue4:

MMA alu powodzenia :gwizdanie:.Bardzo ciezko pospawac alu elektroda,zaznaczam bardzo zle sie spawa :thumbdown: Kwasówke owszem mozna spawac elektroda i to całkiem fajnie wychodz.

czyli wychodzi na to że zwykłą spawarką elektrodową też dam rady wyspawać sobie wydech z kwasówki...

jestem kompletnym laikiem więc pytam :decayed:

aaa i jeżeli to prawda, to rzućcie jakimś linkiem do fajnej elektrodowej spawarki

oczywiscie, ja przynajmniej pospawalem testpipa bo nam sie podajnik drutu w migomacie spalil przy wczesniejszym spawaniu i nie bylo czym :naughty:[br]Dopisany: 08 Wrzesień 2010, 20:13_________________________________________________tylko spawy wyszly nieciekawie ale owinalem bandazem i nie widac :D poki co smiga i nic sie nie dzieje a ma przelatane jakies 8t km :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech jest pod autem więc wygląd się nie liczy :)

ważne żeby było dobrze pospawane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wdg mnie elektroda to juz lipa totalna :) Ja zakupie jakis mocny migomacik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wdg mnie elektroda to juz lipa totalna :) Ja zakupie jakis mocny migomacik ;)

Co wg. Ciebie znaczy mocny ,Bo mocny mig to ma 500amper a wam taki nie potrzebny bo macie spawac cieńkie materiały.

u nas w sklepie za fajny komplet trzeba dać ok 2000zt zaznaczam za fajny :rolleyes:

Komplecik czego mma czy mig/mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wdg mnie elektroda to juz lipa totalna :) Ja zakupie jakis mocny migomacik ;)

Co wg. Ciebie znaczy mocny ,Bo mocny mig to ma 500amper a wam taki nie potrzebny bo macie spawac cieńkie materiały.

u nas w sklepie za fajny komplet trzeba dać ok 2000zt zaznaczam za fajny :rolleyes:

Komplecik czego mma czy mig/mag

mig/mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...