Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Klekotanie w silniku


WinterOOOO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem polega na tym że po nagrzaniu silnika coś lekko rzęzi w silniku coś jakby z zaworów. Przy odpaleniu cisza wszystko zaczyna się mniej więcej od 70*C dźwięk podobny do stukania jakiejś osłony. Dodam jeszcze że w serwisie chciałem zmienić napinacz po zmianie chodził dosłownie jak diesel wiec został stary. Ktoś wie co może być przyczyną??? przebieg niby 128 tys. olej syntetyk ( świeży ) może być to wina oleju ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli olej syntetyk jest świeży i problem jest od początków ? to nie możliwe że to wina oleju no chyba że kupiłeś go z jakiejś promocji na allegro co np 15v40 castrol sprzedają za 63 zł (śmiech na sali) nie dajcie się nabić w butelkę one są przystosowane do innych warunków !!!!! gdzie jest inny klimat (sa po prostu rzadsze).

Jaki olej zalewasz jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nagraj filmik z czego dochodzi klekotanie bardziej pomożemy? bo tak ciężko może to popychacze zaworów ? klekocze ciągle gdy od 70 stopni ? zaczyna się? to by wyglądało że olej się rozgrzewa jest już rzadszy i popychacze napierdalają? ?? no nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmik postaram się wkrótce wrzucić :decayed: hmm czy to popychacze ni wimm ale po zmianie napinacza łańcuszka rozrządu klekotał jak diesel :( więc znowu założyłem stary napinacz i teraz się zastanawiam co to może być. Klekoce tylko na rozgrzanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie\skąd dochodzi dźwięk ? z środka? tyłu ? silnika? przodu ?

\/down

to u mnie też klekoczą klawiatura lecz gdy jest stan oleju OK to nie klekocze skoro ma świeży olej to One nie powinny klekotać

może On powinien pojechać do mechanika dobrego i pokazać mu dźwięk szybciej by coś zdiagnozował i kolego weź daj filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poziom oleju sprawdzałeś :?:

U mnie zaczynał klekotać jak go lekko przegoniłem

Okazało się że poziom oleju był niski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popychacze zaworów 99% olej przy 70 stopniach robi się rzadszy i zawory napierdalają :P koszt 1 to granica 30 zł chyba wchodzi tam 20 ? to nie będzie tani koszt naprawy.

watpie... klekotałoby wtedy więcej więc na pewno i z przodu silnika :cool1: A tu wyraźnie odgłos dobiega od tego napinacza... Nie wiem dlaczego jak swoją sprowadziłem z niemiec to nie terkotał i nie klepały szklanki po dłuższym postoju a teraz już tak :mysli: Na szczęście jeszcze oleju nie bierze :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na 99% to popychacze to czemu po wymianie tego napinacza klekotał jak diesel??? :mysli: niby tan mechanik po ściągnięciu pokrywy klawiatury wziął jakiś taki długi śrubokręt i coś tam zaczął naciskać popychacze przez jakieś otwory i powiedział że trzymają i żaden nie jest miękki. Tak się zastanawiam czy czasami nie trzeba było łańcuszka jeszcze spróbować wymienić razem z tym popychaczem bo wygląda to tak jakby to tam klekotało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do wymiany łańcuszek oraz napinacz i mam go w B5 z tyłu nie wiem czy też masz tam ? i tylko z tyłu mam większy hałas wiec to nie to u Ciebie a podobne klekotanie mam nie mam oleju na stanie i wtedy odzywa się klawiaturą jest ona samo sterująca to nawet się za to nie zabieram wole pilnować oleju OK i wszystko gra a u Ciebie już Olej nie pomaga skoro mówisz że masz świeży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuszek i napinacz mam z tyłu, podejrzewam że na 100% jaki i w Twoim. Dodam tyle że po dodaniu gazu mniej więcej na 1000 - 1100 obrotów nie trajkocze. zastanawiam się czy nie zalać go półsyntetykiem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi też nie klekocze gdy daje większe obroty ja to wymieniam napinacz w poniedziałek wiec mam nadzieje ze to te klekotanie zniknie bo cześć kosztowała 1015 zł!!

Ja zawalałem juz różne rodzaje oleju nie pomagają wiec kolego proponuje do mechanika zamiast na ten Olej 100 zł to mu aby dokładnie sprawdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywca bardziej z tyłu klekocze. Wymieniasz sam napinacz czy łańcuszek też? Daj znać czy po wymianie klekotanie przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem ten sam problem tzn mam go do dziś bo brak fundusza, ale generalnie Czarek z forum na 101% mówił że pompa ma słabe ciśnienie oleju i nie smaruje góry stąd te takie klekotanie. ( mój rocznik 95... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...