Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko mogę podłączyć włącznik CH LH z mce bez lusterka i będzie działać ale z błędami na fisie musze tez przekodować cały mce czy odpali bez kodowania mam z literka F[br]Dopisany: 04 Maj 2011, 21:42_________________________________________________i jeszcze jedno pytanko podejdzie do mojej b6 to lusterko 4F0 857 511 F czy musi być z 8E0 ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na module F odpalisz CLH bez lusterka - będzie błąd na FIS oraz w buforze MCE. Dodatkowo iluminacja włącznika CLH będzie mrugać. No i sam system doświetlania będzie działał 24h (będzie załączał się za każdym razem gdy zamykasz i otwierasz auto - niezależnie od pory dnia).

Jeśli chodzi o sposób instalacji - włącznik CLH połączony jest jednym kabelkiem z MCE (dokładasz go do obecnej kostki i prowadzisz na dół do modułu). Dokładnie jest to pin 24 w kostce 32-pinowej MCE - łączysz go z pinem 7 w kostce włącznika CLH. Na koniec wymuszasz na MCE odpalenie czujnika światła (a tym samym CLH) przez zmianę kodowania (4-ty bit od końca ustawiasz na 1).

Lusterko 4F0 pochodzi z B7 - to jest wariant pod czujnik deszczu a więc nie podejdzie do B6 bez przeróbek. Dla świętego spokoju szukaj lusterka z B6 czyli 8E0 857 511 lub 8E0 857 511 B (to drugie jest z kompasem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz a mam jeszcze jedno pytanko mogę używać CH bez lusterka bo bardzo ciężko jest dostać do b6 czy będzie za dużo błędów nie mowie o fisie tylko ogólnie dzięki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz a mam jeszcze jedno pytanko mogę używać CH bez lusterka bo bardzo ciężko jest dostać do b6 czy będzie za dużo błędów nie mowie o fisie tylko ogólnie dzięki za pomoc pozdrawiam

Na to pytanie już odpowiedziałem :)

CLH będzie działać - ale także w dzień. Wyświetli się błąd na FIS i podświetlenie włącznika CLH będzie mrugać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lusterkiem do b6 to nie taka prosta sprawa :confused4: obdzwoniłem wszystkich chyba handlarzy zaczynając od tych co mają lusterka do audi kończąc na tych co mają na allegro wystawione części do audi a4 i nikt lusterka nie posiada. Jakby ktoś znalazł na allegro ebay albo miał do sprzedania to dajcie znać na pw znalazce czeka nagroda ode mnie na pewno nie pożałuje. Dodam jeszcze że miałem już myśli samobójcze kupić to j...e lusterko w serwisie ale dzięki bogu mi przeszło juz wolę MCE przełożyć na ten z b7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lusterkiem do b6 to nie taka prosta sprawa :confused4: obdzwoniłem wszystkich chyba handlarzy zaczynając od tych co mają lusterka do audi kończąc na tych co mają na allegro wystawione części do audi a4 i nikt lusterka nie posiada. Jakby ktoś znalazł na allegro ebay albo miał do sprzedania to dajcie znać na pw znalazce czeka nagroda ode mnie na pewno nie pożałuje. Dodam jeszcze że miałem już myśli samobójcze kupić to j...e lusterko w serwisie ale dzięki bogu mi przeszło juz wolę MCE przełożyć na ten z b7.

no raczej, MCE zapinać + lusterko z B7 i od razu czujnik deszczu rezać :gwizdanie: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lusterko z b7 już mam niestety ale z MCE+czujnik światła/deszczu koszty duże pracy również sporo natomiast pożytku niewiele tylko czujnik deszczu :confused4:. Dodam jeszcze że parę rzeczy w aucie mi brakuje wolałby te pieniądze przeznaczyć na coś innego .Poczekam jeszcze jakiś czas na te moje lusterko jak nie znajdę to jadę z MCE :kox: niedaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deficyt lusterek z czujnikiem światła dla B6 trwa już od dłuższego czasu... Rok temu - po ok. 9 miesiącach poszukiwań (zatem łącznie mamy prawie 2 lata) - dałem sobie spokój i czarne lusterko kupiłem w ASO (ze zniżką wyszło jakieś 720zł). Myślałem nad wersją z kompasem ale za ten gadżet trzeba położyć drugie tyle :wallbash:

Z drugiej strony jeśli znajdą się chętni na swap MCE B7 - na allegro powinny pojawić się lusterka 8E0...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Posiadam MCE w wersji F, przełącznik świateł z literką A oraz zwykłe lusterko. Kupiłem przełącznik B (z funkcją Auto) i chciałbym go zamontować. Co jeszcze do tego potrzebuje? Jakieś okablowanie? Czy przed tą zabawą muszę odłączyć aku? Pierwszy raz bawię się w takie rzeczy i nie mam pojęcia :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko podmieniasz włącznik z A na B - nic więcej nie potrzebujesz przerabiać. Aku nie trzeba rozłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadam proste pytanie sprawdziłem MCE w swoim A4 i mam 8E0 907 279 L czy do tego CLH podepne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadam proste pytanie sprawdziłem MCE w swoim A4 i mam 8E0 907 279 L czy do tego CLH podepne ?

tak,

jest w zwijaku że to HIGH

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy: widziałem tylko gdzies wyczytałem ze tylko moduł F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 857 511 czy to lusterko ma takie samo mocowanie jak 4B0857511C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 857 511 czy to lusterko ma takie samo mocowanie jak 4B0857511C ?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w złym wątku to naprowadźcie mnie gdzie szukać odpowiedzi :notworthy:

Założyłem szybę od B7 z mocowaniem lusterka pod czujnik deszczu. Kupiłem lusterko, czujnik deszczu. Zamówiłem MCE od B7

Kupiłem też włącznik świateł z opcją 'auto' o numerze: 8e0 941 531 d

Czyli od B7. Które piny przełożyć by poprawnie zadziałał w moim B6? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w złym wątku to naprowadźcie mnie gdzie szukać odpowiedzi :notworthy:

Założyłem szybę od B7 z mocowaniem lusterka pod czujnik deszczu. Kupiłem lusterko, czujnik deszczu. Zamówiłem MCE od B7

Kupiłem też włącznik świateł z opcją 'auto' o numerze: 8e0 941 531 d

Czyli od B7. Które piny przełożyć by poprawnie zadziałał w moim B6? :mysli:

...a jaki włącznik masz w tej chwili z literką na końcu czy bez :cool1:

chociaż masz moduł F to pewnie A na końcu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w złym wątku to naprowadźcie mnie gdzie szukać odpowiedzi :notworthy:

Założyłem szybę od B7 z mocowaniem lusterka pod czujnik deszczu. Kupiłem lusterko, czujnik deszczu. Zamówiłem MCE od B7

Kupiłem też włącznik świateł z opcją 'auto' o numerze: 8e0 941 531 d

Czyli od B7. Które piny przełożyć by poprawnie zadziałał w moim B6? :mysli:

...a jaki włącznik masz w tej chwili z literką na końcu czy bez :cool1:

chociaż masz moduł F to pewnie A na końcu :mysli:

a nie koniecznie Dominiku, ja miałem "F" i miałem włącznik "B" :naughty:

kolega chce włożyć włącznik z auto z B7 do B6, a tam trzeba jakoś przewody przepiąć (chyba 2 czy 3)

niestety w zwijaku nie jest to rozpisane przy "B" i "D"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo miałeś czujnik światła i włącznik był z auto literka B , Andy z tego co pamiętam nie miał czujnika światła :confused4:

„Wersja HIGH (8E0 941 531 A)”

Pin 1 – Zasilanie świateł mijania i postojowych po stacyjce (WE) [czarny]

Pin 2 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych (WE) [czerwono/żółty]

Pin 3 – ??? [fioletowy]

Pin 4 – x

Pin 5 – x

Pin 6 – x

Pin 7 – x

Pin 8 – Zasilanie przednich świateł przeciwmgielnych (WY) [biało/zielony]

Pin 9 – Zasilanie tylnego światła przeciwmgielnego (WY) [szaro/biały]

Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy]

Pin 11 – Zasilanie świateł mijania (WY) [żółty]

Pin 12 – x

Pin 13 – x

Pin 14 – Zasilanie świateł postojowych (WY) [szary]

Pin 15 – Zasilanie świateł postojowych, stałe z akumulatora (WE) [czerwony]

Pin 16 – x

Pin 17 – Zasilanie przełącznika świateł [2x szaro/niebieski]

„Wersja z pozycją AUTO dla instalacji z czujnikiem światła (8E0 941 531 D)”

Pin 1 – Zasilanie świateł mijania i postojowych (WE) [niebiesko/czarny]

Pin 2 – Zasilanie świateł przeciwmgielnych (WE) [czarno/żółty]

Pin 3 – „Redundancy control switch” [fioletowy]

Pin 4 – x

Pin 5 – x

Pin 6 – x

Pin 7 – Aktywacja trybu automatycznych świateł mijania (sygnał do MCE 32/29) [niebieski]

Pin 8 – Zasilanie przednich świateł przeciwmgielnych (WY) [biało/zielony]

Pin 9 – Zasilanie tylnego światła przeciwmgielnego (WY) [czarno/biały]

Pin 10 – Masa przełącznika świateł [brązowy]

Pin 11 – ??? do MCE 32/5 (mostek z podświetleniem tablicy rejestracyjnej i iluminacją wybieraka skrzyni automatycznej) [szary]

Pin 12 – x

Pin 13 – Zasilanie świateł mijania (pin 32/26 w MCE) [żółty]

Pin 14 – Zasilanie świateł postojowych (pin 32/25 w MCE) (WY) [szary]

Pin 15 – Zasilanie świateł postojowych, stałe z akumulatora (WE) [czerwony]

Pin 16 – Zasilanie diody AUTO (mostek z pinem 7) [niebieski]

Pin 17 – Zasilanie przełącznika świateł [2x szaro/niebieski]

z tego wynika że do przepięcia jest jeden pin z 11 starego na 13 do nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...