Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy ktoś z Was użył tzw. "niewidzialnej wycieraczki"?


Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem tego typu preparatu http://moto.allegro.pl/item239401401_niewidzialna_wycieraczka_30_30_antypara_30_od_ss.html i w związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Was używał tego typu preparatu? Czy jest sens kupować?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego i jestem zadowolony http://moto.allegro.pl/item240466452_goldcare_niewidzialna_wycieraczka.html czasami jest aukcja od 1 zł wtedy moża kupić troszke taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kilka razy użyłem tego środka. Z początku było dobrze i woda fajnie spływała, ale wycieraczki mazały mi szyby po zastosowaniu tego środka. Ciężko jest też zmyć ten środek z szyby. Nie wiem może trafiłem na jakiś felerny środek i dlatego miałem takie problemy. Ja osobiście nie polecam tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego i jestem zadowolony http://moto.allegro.pl/item240466452_goldcare_niewidzialna_wycieraczka.html czasami jest aukcja od 1 zł wtedy moża kupić troszke taniej ;)

A zauważyłeś jakieś ujemne skutki działania tego preparatu? Są jakieś przeciwskazania przy stosowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tego i jestem zadowolony http://moto.allegro.pl/item240466452_goldcare_niewidzialna_wycieraczka.html czasami jest aukcja od 1 zł wtedy moża kupić troszke taniej ;)

A zauważyłeś jakieś ujemne skutki działania tego preparatu? Są jakieś przeciwskazania przy stosowaniu?

Nie zauważyłem a jeżdżę już 5m-cy z tym i fajnie sie to sprawuje nawet jak jedziesz wolniej w mieście i dużym deszczu to praktycznie jedziesz tylko na czasowych wycieraczkach, a jadąc poza miastem z prędkością ok 80km/h i wzwyż praktycznie sie nie używa wycieraczki. No ale musisz kupić takie coś jak ja bo za inne to ja nie daje głowy czy to jest dobre. No i trzeba to zrobić dobrze tzn. nałożyć ten preparat na idealnie wyczyszczoną szybę zreszta wejdź na strone http://www.goldcare.pl/strona/index.htm tam jest filmik pokazowy na samym dole strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii niewidzialnej wycieraczki czytałem w MOTORze, iż jest dobra na boki i tył w sedanie. Przy większych prędkościach faktycznie woda spływa lepiej. Natomiast na szyby na których są wycieraczki - odradzają stosowania. Sam nie mam opini, podaję jedynie co czytałem.

Krzysio133 Sposób można rzec babciny ale dobry patent na usunięcie zła wszelakiego z przedniej szyby to... pokrojone jabłko w plastry i natarczywe polerowanie nimi powierzchi szyby. Kwasy organiczne w jabłku bardzo dobrze radzą sobie z zatłuszczoną powierzchnią. Sprawdziłem - działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysio133[/color][/b] Sposób można rzec babciny

no można też rzec moherowy. ale na szczęście nie wszyscy mają moherową babcie.sorki za złamanie ciszy wyborczej. :tongue4:

A to stwierdzenie w czym ma pomóc komukolwiek, bo chyba nie rozumiem związku między wypowiedzią, a tematem wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie kontoli, donosów i inwigilacji - byłbym ostrożny z takim łamaniem ciszy... Nigdy nie wiesz, kiedy ukradną księżyc, albo Ciebie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie kontoli, donosów i inwigilacji - byłbym ostrożny z takim łamaniem ciszy... Nigdy nie wiesz, kiedy ukradną księżyc, albo Ciebie... :)

panowie ze o czym był jeszcze raz temat? :bicz3:

używałem kiedyś takiego czegoś i na boczne szyby to świetna sprawa, ale na przednie - lipa. prze może tydzień było dobrze a później woda już nie spływała a wycieraczki (miesięczne bosck-ki) zaczęły strasznie mazać. ciezko to bylo później zmyć a wycieraczki musiałem wymienić :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

identycznie się zachowuje szyba gdy jest nawoskowana ale nie polecam nikomu przedniej

szyby woskować bo później gdy urzywamy wycieraczek to sie tylko marze

myśle że to strata kasy :) ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał freon co do mycia szyb:

Sposób można rzec babciny ale dobry patent na usunięcie zła wszelakiego z przedniej szyby to... pokrojone jabłko w plastry i natarczywe polerowanie nimi powierzchi szyby. Kwasy organiczne w jabłku bardzo dobrze radzą sobie z zatłuszczoną powierzchnią. Sprawdziłem - działa.

Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ze o czym był jeszcze raz temat? :bicz3:

Ach w dniu tak podniosłym ciężko się czasem pohamować, lecz co racja to racja :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was sprawdzał patent z jabłkiem?

jakiś czas temu wymieniłem pióra,poprzednie jakieś badziewiarskie nie zbierały za dobrze,wymieniłem na valeo ,ale efekt nie powalał na kolana.Wniosek ,albo z ramionami coś nie tak,albo sprężyny ,albo na szybie pozostał jakiś stolec marki niewidzialna wycieraczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kotlet odgrzany to dorzucę swoje 3 grosze.

Ja po myciu jak woskuję auto to prysnę na szybę DELIKATNIE woskiem w sprayu i rozetrę bawełnianym ręcznikiem, wycieraczek w deszczu praktycznie (zależnie od prędkości) nie trzeba używać i dużo lepiej się jedzie bo nawet w największą ulewę praktycznie wszystko widać :gwizdanie: Już nie mówiąc o sytuacji kiedy nam woda z koleiny chlapnie na szybę spod wymijanego tira, zanim wycieraczka zbierze to mija 0,5 sekundy, co nie pozostaje bez wpływu na bezpieczeństwo :cool1: Chyba każdy miał taką sytuację.

Jeżeli komuś się rozmazuje to może za dużo pryska? Wystarczą na prawdę 2 psiknięcia z dużej odległości + roztarcie ręcznikiem.

Ewentualnie może taki efekt daje dziadowski wosk, bo ten którego ja używam kosztuje grubo >100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś znajomy podpowiedział mi że można pokusić sie o polerke szyby pastą automax,bo nie zawiera wosku a lekko ściera,może to jakaś metoda :mysli:

Raczej nie bardzo, tutaj chodzi o wytworzenie na szybie powłoki odpychającej wodę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...