Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Pasek rozrządu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam czy na pasku rozrządu jest np. napisana gdzieś data produkcji? i czy skoro mam niemiecki przegląd techniczny ważny to powinien być zmieniony? bo nie mam książki serwisowej i niewiem kiedy był ostatnio zmieniony ten pasek.

Ewentualnie czy jest ktoś na forum kto może mi to sprawdzić po VINIE ?

Opublikowano

Szczerze ja bym nie ryzykował tylko wymieniał chociaż zawsze można wizualnie sprawdzić stan paska tylko co to da....

Piszę tak bo każdym autku którym kupuje zmieniam od razu rozrząd bo nie bardzo mam zaufanie do sprzedających.

Opublikowano

lepiej wymienić ale można też popatrzeć na jego "rozłożenie" tzn pasek się rozszerza zbiegiem kilometrów zrobionych i można popatrzeć na ile jest szeroki-jeżeli masz po każdej stronie koła górnego od zaworów ok, 1,5mmdo 2mm to wskazuje że "niby jest ok" ale to żaden wskaźnik bo zależy też od paska ( w paskach continental w 90% się ta teoria sprawdza)jednak lepiej wymienić bo nie wiadomo jak rolki .[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2010, 21:17_________________________________________________1,5mm-2mm luzu czyli widać koło oczywiście

Opublikowano

wymień chłopie rozrząd sam dla siebie :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Wiem, jeżęli będzie się kwalifikował do wymiany to wymienię,

a czy ktoś jest na forum kto może po nr. vin sprawdzić ostatni przegląd i co było zrobione?

Nie musi być za darmo, mogę zapłacić.

Opublikowano

jak nie masz zadnej ksiazki serwisowej, rachunku, ani nigdzie na obudowie rozrzadu namalowane kiedy byla wymiana.... w takim wypadku nie jestes pewny przebiegu wiec raczej Ci nikt prezentu nie zrobil i rozrzad masz do wymiany bankowo

Opublikowano

pasek + roleczki + napinacze + pompa wody do wymiany :kox:

Opublikowano

Kolego lepiej wymień rozrząd. Jak kupowałem auto z Niemiec tez miało pojeździć na pasku jeszcze trochę, było zapewnienie sprzedającego, wlepki pod maską, zrobiony niewiele wcześniej tuv, ale pomimo to zdecydowałem się wymienić i co? Podczas zdejmowania okazało się że był w opłakanym stanie, co więcej pasek alternatora pękł podczas ściągania, a po zdjęciu rozdzielił się na dwoje.

Opublikowano
  • Autor

Acha a jaki to koszt? Dla AJMa ? rok 2000, i jakiej firmy najlepiej?

Opublikowano

byl nie dawno temat w tym dziale o rozrzadzie do ajm i tam byly ceny i marki czesci ogolnie licz okolo 1tys zl[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2010, 22:09_________________________________________________znalazlem temat tu masz co trzeba wymianic razem z cenami i markami

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=62963.0;all

Opublikowano

No ja za cały zestaw wraz z paskiem wieloklinowym i paskiem kompresora klimy , wszystkie rolki i napinacze + kółko alternatora w zwykłym warsztacie na oryginalnych częściach ( może chcieli na mnie zarobić ale powiedzieli że na zamiennikach nie dają gwarancji że wytrzyma 90 tyś km i z doświadczenia nie będą się bawić w ich montowanie bo będę im potem marudził ) coś koło 1500-1700 zł. Ojcu znajomego posypała się pompa wody w trasie bo wierzył niemcom że wymienili wszystko -ASO Idczak VW Łódź - 2400 zł też całość.

Opublikowano

No ja za cały zestaw wraz z paskiem wieloklinowym i paskiem kompresora klimy , wszystkie rolki i napinacze + kółko alternatora w zwykłym warsztacie na oryginalnych częściach ( może chcieli na mnie zarobić ale powiedzieli że na zamiennikach nie dają gwarancji że wytrzyma 90 tyś km i z doświadczenia nie będą się bawić w ich montowanie bo będę im potem marudził ) coś koło 1500-1700 zł. Ojcu znajomego posypała się pompa wody w trasie bo wierzył niemcom że wymienili wszystko -ASO Idczak VW Łódź - 2400 zł też całość.

niemcy zazwyczaj nie wmianiaja pompy wody... u mnie w passacie siedzi jeszcze z pierwszego montazu sprawdzalem w ASO nigdy nie byla wymianiana

w wujaszka passacie FL takze od nowosci nie wymiania a rozrzad byl 2 razy robiony takze sprawdzane w ASO

Opublikowano

To prawda, jak jest wbita wymiana rozrządu

tzn. że tylko pasek rozrządu + rolki były wymieniane.

Żadna pompa wody, paski klinowe czy też napinacze.

Jak teraz wymieniałem rozrząd to napinacz paska klinowego i pompa wody była od nowości

czyli nakulała 165 tys. km. Stan pompy wody opłakany, uszczelniali ją na silikon.

Napinacz paska ładny, ale i tak wymieniłem na nowy.

Jak nowy komplet to cały.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.